Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Dishonored: Death of the Outsider XBOX ONE

Nieformalna trzecia odsłona skradankowego cyklu Dishonored, pomyślana jako jego zwieńczenie. Daje graczom sposobność zapolować na tytułowego Odmieńca (ang. The Outsider), kluczową postać dla uniwersum. W Dishonored: Death of the Outsider wcielamy się w Billie Lurk, zabójczynię o nadnaturalnych zdolnościach, będącą niegdyś prawą ręką Dauda – jednego z głównych antagonistów serii.

Akcji, FPP, steampunk, skradanki, elementy RPG, przygodowe gry akcji.

Dishonored: Death of the Outsider - screen - 2017-08-28 - 354149Dishonored: Death of the Outsider - screen - 2017-08-28 - 354148Dishonored: Death of the Outsider - screen - 2017-08-28 - 354147Dishonored: Death of the Outsider - screen - 2017-08-28 - 354146Dishonored: Death of the Outsider - screen - 2017-08-28 - 354145Dishonored: Death of the Outsider - screen - 2017-08-28 - 354144Dishonored: Death of the Outsider - screen - 2017-06-12 - 347636Dishonored: Death of the Outsider - screen - 2017-06-12 - 347635Dishonored: Death of the Outsider - screen - 2017-06-12 - 347634

wersja językowa:
polska i angielska

Data premiery gry Dishonored: Death of the Outsider | XONE

15września2017

15września2017

premiera PL

15września2017

Xbox Live

Microsoft XBOX ONE
Okładka Dishonored: Death of the Outsider (XONE)
Dishonored: Death of the Outsider

Dishonored: Death of the Outsider na Xbox One to nieformalna trzecia odsłona serii skradankowych gier akcji studia Arkane, pierwotnie zapowiedziana jako samodzielny dodatek do Dishonored 2. Jest to produkcja mniejsza od „dwójki” i nie stanowi jej pełnoprawnego sequela, ale zajmuje ważne miejsce w cyklu – jest dla niego bowiem niejako fabularnym zwieńczeniem.

Fabuła

Wydarzenia w Dishonored: Death of the Outsider na Xbox One przedstawione zostały z perspektywy Billie Lurk, śmiertelnie niebezpiecznej zabójczyni o nadnaturalnych zdolnościach. Była ona prawą ręką Dauda – jednego z głównych antagonistów Dishonored, w którego mogliśmy się wcielić w dwóch dodatkach do części pierwszej: The Knife of Dunwall i The Brigmore Witches. Razem ze swym dawnym mentorem Billie postanawia zapolować na Odmieńca (ang. The Outsider), tajemniczą istotę, która jest źródłem nadprzyrodzonych mocy, z jakich korzystają wszyscy bohaterowie serii. To, w jaki sposób zrealizujemy to zadanie oraz jakie decyzje podejmiemy w kluczowych momentach, ma wpływ na kształt świata i rozwój fabuły.

W Dishonored: Death of the Outsider ponownie trafiamy do miasta Karnaka znanego z Dishonored 2 i poznajemy więcej jego mrocznych sekretów. Podczas przygody odwiedzamy m.in. takie miejsca jak podziemny klub walki, bank czy kryjówki kultystów.

Mechanika

Podobnie jak to było w poprzednich odsłonach, Dishonored: Death of the Outsider na Xbox One jest pierwszoosobową grą akcji z silnymi elementami skradankowymi oraz delikatnymi naleciałościami z gatunku RPG. Nadprzyrodzone umiejętności kierowanej przez gracza skrytobójczyni przydają się do skutecznego i efektownego pozbawiania życia przeciwników – lub przekradania się za ich plecami. Oprócz tego bohaterka zręcznie korzysta z miecza, kuszy oraz różnorakich granatów, min i innych gadżetów, by przedostawać się przez wypełnione strażnikami lokacje. Oddając się eksploracji rozległych poziomów, można poprawić zdolności postaci dzięki zdobywanym magicznym talizmanom.

Główne cele misji prawie zawsze można zrealizować więcej niż jednym sposobem, a ponadto w półotwartych lokacjach na gracza czekają kontrakty, tj. mniej lub bardziej skomplikowane zadania poboczne do wypełnienia. Nie brakuje również licznych znajdziek.

Po ukończeniu kampanii można podejść do niej po raz drugi w trybie Oryginalnej Gry Plus (ang. Original Game Plus), w którym dostajemy odmienny zestaw mocy, zapożyczony od bohaterów gry Dishonored 2.

Kwestie techniczne

Grę Dishonored: Death of the Outsider na Xbox One napędza technologia Void Engine, więc tytuł przedstawia podobny poziom wykonania co Dishonored 2 oraz ten sam, oryginalny styl oprawy wizualnej. Gra odznacza się jednak trochę lepszą optymalizacją niż „podstawka”.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 9.7 / 10 na podstawie 6 głosów czytelników.

Gry podobne do Dishonored: Death of the Outsider

Klasyfikacja PEGI Dishonored: Death of the Outsider

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.
Pierwsze recenzje i wysokie oceny Dishonored: Death of the Outsider
Pierwsze recenzje i wysokie oceny Dishonored: Death of the Outsider

wiadomość18 września 2017

Pierwsze recenzje Dishonored: Death of the Outsider jednoznacznie wskazują na to, że choć nie mamy do czynienia z pełnoprawną odsłoną cyklu, Arkane Studios ponownie dołożyło starań, by zaoferować nam unikalne doświadczenie.

Premiera Dishonored: Death of the Outsider
Premiera Dishonored: Death of the Outsider

wiadomość15 września 2017

Zgodnie z zapowiedziami, dzisiaj do sprzedaży trafiło Dishonored: Death of the Outsider, czyli najnowsza gra autorstwa zespołu Arkane Studios.

Dishonored: Death of the Outsider - wymagania sprzętowe
Dishonored: Death of the Outsider - wymagania sprzętowe

wiadomość14 września 2017

Na Steamie pojawiły się wymagania sprzętowe Dishonored: Death of the Outsider. Są one niemal identyczne, jak te do Dishonored 2, a jedyną różnicą jest ilość potrzebnego miejsca na dysku twardym.

Dishonored: Death of the Outsider na 40-minutowym zapisie rozgrywki
Dishonored: Death of the Outsider na 40-minutowym zapisie rozgrywki

wiadomość29 sierpnia 2017

W sieci pojawił się trwający ponad 40 minut zapis rozgrywki z Dishonored: Death of the Outsider, opracowany przez serwis Game Informer na podstawie prawie ukończonej wersji gry. Przy okazji pojawiły się doniesienia, że Bethesda Softworks nie zamierza szykować nowych odsłon serii w najbliższym czasie, a już na pewno nie pociągnie dalej historii bohaterów z "jedynki" i "dwójki".

Bethesda zapowiada Dishonored: Death of the Outsider – poznaj nową protagonistkę
Bethesda zapowiada Dishonored: Death of the Outsider – poznaj nową protagonistkę

wiadomość12 czerwca 2017

Bethesda oficjalnie zapowiedziała Dishonored: Death of the Outsider. W grze wcielimy się w nową protagonistkę, która zapoluje na samego Odmieńca.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz