Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Android iOS

Battlerite XBOX ONE

Battlerite to opracowana z myślą o konsoli Xbox One sieciowa gra akcji, oferująca nietypowe podejście do gatunku MOBA. Zabawa sprowadza się do wieloosobowych starć dwóch niewielkich grup graczy kontrolujących swoich bohaterów, a wydarzenia obserwujemy z lotu ptaka - ale jednocześnie rozgrywki toczą się według zasad trybu deathmatch, a walka jest w stu procentach zręcznościowa, przypominając oldskulowe brawlery z automatów.

Akcji, fantasy, MOBA, elementy zręcznościowe, multiplayer, top-down, kooperacja.

Battlerite - screen - 2017-11-23 - 359920Battlerite - screen - 2017-11-23 - 359919Battlerite - screen - 2017-11-23 - 359918Battlerite - screen - 2017-11-23 - 359917Battlerite - screen - 2017-11-23 - 359916Battlerite - screen - 2017-11-23 - 359915Battlerite - screen - 2017-11-23 - 359914Battlerite - screen - 2017-11-23 - 359913Battlerite - screen - 2017-11-23 - 359912

wersja językowa:
angielska

Data premiery gry Battlerite | XONE

maj2018

Microsoft XBOX ONE
Okładka Battlerite (XONE)
Battlerite

Battlerite to wydana na Xbox One sieciowa gra bitewna łącząca elementy MOBA i gier akcji. Produkcję opracowało szwedzkie studio Stunlock, czyli autorzy Bloodline Champions oraz Dead Island: Epidemic.

Mechanika

Wydane na Xbox One Battlerite obraca się wokół rywalizacji dwóch grup graczy, w wariantach 2v2 i 3v3. Każdy z uczestników zabawy kontroluje pojedynczego bohatera. Gra oferuje galerię różnorodnych postaci, posiadających unikalne uzbrojenie oraz własny styl walki ze sporym wyborem technik specjalnych. Mecze trwają 10-15 minut i podczas nich nasz heros gromadzi doświadczenie i odblokowuje kolejne umiejętności w ramach indywidualnego drzewka rozwoju.

Na pierwszy rzut oka gra może wydawać się standardowym przedstawicielem nurtu MOBA, ale podobnie jak to było w przypadku Bloodline Champions, w rzeczywistości Battlerite nie podąża ścieżkami przetartymi przez moda Dota. Nie znajdziemy tutaj baz, wież, ani sterowanych przez sztuczną inteligencję jednostek sojuszniczych. Zamiast tego dostajemy otwarte areny, a zabawa obraca się wyłącznie wokół bezpośrednich starć typu deathmatch.

Do tego dochodzi mocno zręcznościowy system walki. Akcja ukazana jest z kamery umieszczonej wysoko nad głowami postaci, a mechanika wzorowana jest na korzystających z takiej perspektywy strzelankach i innych grach akcji. Ruchami bohatera kierujemy przy pomocy klawiszy WASD, a każdy atak trzeba samodzielne wycelować myszką. Tempo rozgrywki jest bardzo szybkie i kluczową rolę odgrywa ręczne przeprowadzanie uników.

Za każdym razem, gdy zginie któryś z uczestników zabawy, czas w grze ulega na chwilę spowolnieniu, pozwalając graczom na złapanie oddechu, spokojnie przeanalizowanie sytuacji oraz przygotowanie nowych planów taktycznych. Ponadto istotną rolę pełni widownia na arenach. Zdobycie jej przychylności za pomocą efektownych akcji owocuje nagrodami.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 10 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Battlerite

16+

Sukces Battlerite. Od przejścia na darmowy model gra przyciągnęła prawie 2 miliony nowych graczy
Sukces Battlerite. Od przejścia na darmowy model gra przyciągnęła prawie 2 miliony nowych graczy

wiadomość19 listopada 2017

Gra Battlerite, która w połowie ubiegłego tygodnia wyszła z fazy wczesnego dostępu i zadebiutowała jako free-to-play, w przeciągu dziesięciu dni przyciągnęła niemal 2 miliony nowych graczy.

Koniec z botami w World of Warcraft?  – Sieciowe Wieści (17/11/2017)
Koniec z botami w World of Warcraft? – Sieciowe Wieści (17/11/2017)

wiadomość17 listopada 2017

Witamy w kolejnej odsłonie Sieciowych Wieści, w której piszemy m.in. o walce z nielegalnym oprogramowaniem w World of Warcraft, nowej postaci w Heroes of the Storm, powrocie Rising Fire Online, debiucie World of Warships na Steamie oraz mechanice tropienia w The Darwin Project. Zapraszamy!

Battlerite wychodzi z fazy Wczesnego Dostępu
Battlerite wychodzi z fazy Wczesnego Dostępu

wiadomość9 listopada 2017

Stworzona przez studio Stunlock sieciowa gra bitewna Battlerite oficjalnie wyszła z fazy Early Access i zadebiutowała na Steam w formie pełnowymiarowego tytułu free-to-play. Twórcy udostępnili z tej okazji aktualizację z nowym bohaterem oraz zwiastun premierowy.

Battleborn – gra otrzymała ostatnią aktualizację – Sieciowe Wieści (27/10/2017)
Battleborn – gra otrzymała ostatnią aktualizację – Sieciowe Wieści (27/10/2017)

wiadomość27 października 2017

Witamy w kolejnej odsłonie Sieciowych Wieści, w której piszemy m.in. o opóźnieniu wyjścia Conan Exiles z Wczesnego Dostępu, okazji do zgarnięcia za darmo dodatków do Star Wars: The Old Republic, dacie premiery Battlerite, powolnym umieraniu gry Battleborn, czwartych urodzinach Path of Exile, reaktywacji Metro Conflict oraz o zapisach do bety Fringe Wars. Zapraszamy!

Battlerite - wystartował darmowy weekend
Battlerite - wystartował darmowy weekend

wiadomość29 września 2017

Ruszył darmowy weekend Battlerite, czyli popularnej produkcji zespołu Stunlock Studios, która łączy mechanizmy MOBA i sieciowych gier akcji. Ponadto autorzy zorganizowali 50-procentową przecenę swojego dzieła.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz