Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Android iOS

The End is Nigh Switch

The End is Nigh to opracowana z myślą o Nintendo Switch platformówka 2D autorstwa ludzi mających na koncie takie tytuły jak Super Meat Boy czy Closer. Produkcja oferuje ponury klimat, wysoki poziom trudności, kilkaset poziomów i bogaty wybór różnorodnych minigierek.

Zręcznościowe, platformówki, postapokalipsa, 2D, minigry.

wersja językowa:
angielska

Data premiery gry The End is Nigh | Switch

12grudnia2017

12grudnia2017

Nintendo eShop

Nintendo Switch
Okładka The End is Nigh (Switch)
The End is Nigh

The End is Nigh to wydana na Nintendo Switch dwuwymiarowa platformówka. Za jej opracowanie odpowiada duet twórców niezależnych – współtwórca The Binding of Isaac oraz Super Meat Boy Edmund McMillen oraz znany z Closer Tyler Glaiel.

Fabuła

W grze wcielamy się w dziwnego stworka znanego jako Ash, będącego jedną z ostatnich istot, które „przetrwały” koniec świata. Bohater udaje się w podróż przez ruiny cywilizacji, zamieszkane przez krwiożercze zmutowane bestie. Jego celem jest stworzenie dla siebie przyjaciela – w tym celu gromadzi części ciał zmarłych ludzi.

Gra ma ponury klimat, w którym nie brakuje jednak wielu przebłysków czarnego humoru.

Mechanika

Pod względem mechaniki wydane na platformę Nintendo Switch The End is Nigh jest klasycznie zrealizowaną dwuwymiarową platformówką. Podczas zabawy musimy więc pędzić przez pełne przeciwników plansze, zbierać przedmioty i unikać zagrożeń. W eksploracji pomaga nam zdolność przyklejania się do ścian. Produkcję opracowano z myślą o weteranach gatunku, dlatego cechuje ją wysoki poziom trudności.

Kampania zawiera ponad sześćset poziomów podzielonych na kilkanaście rozdziałów. Podczas rozgrywki gromadzimy kartridże, z których każdy zapewnia dostęp do innej minigierki. Na odblokowanie czeka również ponad 80 osiągnięć. Ponadto, autorzy przygotowali wiele sekretów do odkrycia oraz kilka alternatywnych zakończeń.

Kwestie techniczne

Cała gra wykonana została w dwóch wymiarach. Większość map jest w wysokiej rozdzielczości, ale minigierki zrealizowano w pełnej dużej pikseli konwencji retro, skutecznie naśladującej produkcje z 8-bitowych konsol.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe The End is Nigh

18+

The End is Nigh nowym projektem współtwórcy The Binding of Isaac i Super Meat Boy
The End is Nigh nowym projektem współtwórcy The Binding of Isaac i Super Meat Boy

wiadomość8 czerwca 2017

Edmund McMillen, współtwórca The Binding of Isaac i Super Meat Boy, poinformował, że jego następnym projektem będzie platformówka The End is Nigh. Produkcja trafi w przyszłym miesiącu na pecety, a w późniejszym terminie ukaże się wersja na Nintendo Switch.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz