Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Mario + Rabbids: Kingdom Battle Switch

Opracowana przez studio koncernu Ubisoft z myślą o konsoli Nintendo Switch taktyczna gra RPG z turowym systemem walki, będąca crossoverem dwóch popularnych marek: Super Mario oraz Rabbids. W przygodzie biorą udział ikoniczni bohaterowie obu serii, tzn.

RPG, crossover, elementy strategiczne, kooperacja, Mario, na 2 osoby, podzielony/wspólny ekran, taktyczne, turowe.

Mario + Rabbids: Kingdom Battle - screen - 2018-06-12 - 375803Mario + Rabbids: Kingdom Battle - screen - 2018-06-12 - 375802Mario + Rabbids: Kingdom Battle - screen - 2018-06-12 - 375801Mario + Rabbids: Kingdom Battle - screen - 2018-05-22 - 373554Mario + Rabbids: Kingdom Battle - screen - 2018-05-22 - 373553Mario + Rabbids: Kingdom Battle - screen - 2018-05-22 - 373552Mario + Rabbids: Kingdom Battle - screen - 2018-05-22 - 373551Mario + Rabbids: Kingdom Battle - screen - 2018-05-22 - 373550Mario + Rabbids: Kingdom Battle - screen - 2017-12-08 - 360870

Ubisoft | producent

Ubisoft | wydawca

Ubisoft GmbH | wydawca PL

Strona oficjalna   Pomoc techniczna

wersja językowa:
EN napisy i dialogi

Data premiery gry Mario + Rabbids: Kingdom Battle | Switch

29sierpnia2017

29sierpnia2017

premiera PL

29sierpnia2017

Nintendo eShop

Nintendo Switch
Okładka Mario + Rabbids: Kingdom Battle (Switch)
Mario + Rabbids: Kingdom Battle

Mario + Rabbids: Kingdom Battle jest grą RPG opracowaną z myślą o konsoli Switch przez duet zespołów Ubisoft Paris oraz Ubisoft Milan. Jak sugeruje tytuł, produkcja jest crossoverem dwóch popularnych marek, Mario oraz Rabbids, znajdujących się w katalogach wydawniczych odpowiednio Nintendo i Ubisoftu. W przygodzie biorą zatem udział ikoniczni bohaterowie obu serii – listę ośmiu dostępnych postaci tworzą Mario, Luigi, Yoshi, Peach oraz czwórka tytułowych Kórlików.

Fabuła

Mario + Rabbids: Kingdom Battle opowiada prostą historię. Oto banda Kórlików trafiła do świata popularnego hydraulika, siejąc w nim chaos i spustoszenie. Celem ekipy bohaterów jest złapanie sprawcy całego zamieszania (czyli Kórlika z okularami VR), którego porwał syn Bowsera – oczywiście w niecnych celach.

Opowieść jest lekka i stanowi głównie pretekst do prezentowania nietypowo przerobionych klasycznych światów znanych z serii Mario.

Mechanika

Schemat rozgrywki w Mario + Rabbids: Kingdom Battle oparto na trzech filarach, czyli eksploracji, rozwiązywaniu zagadek środowiskowych oraz na walce z przeciwnikami. Do naszej dyspozycji oddano cztery zróżnicowane światy wypełnione sekretami, czekającymi na odkrycie i rozwiązanie. O ile zwiedzanie poszczególnych krain odbywa się w czasie rzeczywistym, o tyle potyczki toczymy w trybie turowym, inspirowanym serią XCOM.

Podczas walki robimy użytek z rozbudowanego arsenału – w odróżnieniu od innych gier z wąsatym hydraulikiem w roli głównej, w bitwach możemy wykorzystać między innymi broń palną. Kluczem do sukcesu jest przede wszystkim umiejętne wykorzystywanie zdolności poszczególnych bohaterów, korzystanie z systemu osłon, a także opracowanie właściwej taktyki w oparciu o możliwości oferowane np. przez podatne na zniszczenia środowisko.

Tryby gry

W wydanym na platformie Switch Mario + Rabbids: Kingdom Battle grać można zarówno w pojedynkę, jak i w towarzystwie drugiego gracza, w ramach lokalnego trybu współpracy.

Kwestie techniczne

Wysoka jakość trójwymiarowej oprawy graficznej Mario + Rabbids: Kingdom Battle jest zasługą wykorzystania technologii Snowdrop, opracowanej na potrzeby gry Tom Clancy’s The Division. Oprócz wyżej wspomnianej destrukcji otoczenia, zastosowanie tego silnika umożliwiło opracowanie szczegółowych modeli postaci i barwnego, bogatego w detale środowiska.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran    

Ocena gry 8.395 / 10 na podstawie 22 ocen czytelników.
Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 8.6 / 10 na podstawie 13 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 219,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Mario + Rabbids: Kingdom Battle

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Recenzja gry Mario + Rabbids: Kingdom Battle – XCOM na wesoło

Recenzja 29 sierpnia 2017, 14:55

W trakcie kampanii rozgrywamy kilkadziesiąt starć. Niektóre są szybkie i proste, ale co jakiś czas natykamy się na zgraję niemilców, która potrafi nieźle napsuć nam krwi. W ciągu kilkunastu godzin, jakie spędziłem z grą, zdarzyło mi się powtarzać misje (góra dwa lub trzy razy zanim się udało) lub zaliczać je o włos – dla mnie to idealny poziom trudności; oferuje wyzwanie, ale nie frustruje. Osobom mniej wymagającym gra pozwala wybrać przed starciem opcję trybu łatwego – w nim postacie gracza są leczone (automatyczne uzdrowienie następuje po zakończeniu podrozdziału, a ten czasem składa się z kilku starć) i dostają 50% bonusowych punktów życia. Szukający większego wyzwania mogą z kolei wyżyć się przy próbach zaliczenia wszystkich bitew na poziomie perfekcyjnym (trzeba zmieścić się we wskazanej liczbie tur i nie pozwolić na znokautowanie żadnej postaci) – co wcale nie jest takie proste, gdyż im dalej w las, tym bardziej poziom trudności rośnie. Zdaję sobie sprawę, że to może być zbyt mało dla osób, które na taktycznych RPG zjadły zęby, ale większości graczy zdecydowanie wystarczy.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
10.09.2017 17:01
😡
kacper1990pieńsk
6
Junior
9.5

Gra w dniu premiery kosztowała 189zł - poprawcie to....