Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Android iOS

Project Rap Rabbit PC

Przygodowa gra rytmiczna, w której esencją rozgrywki są bitwy na słowa. Na tle innych produkcji tego typu opisywany tytuł wyróżnia się za sprawą oryginalnej mechaniki rozgrywki. Piosenki przyjmują tutaj rolę rozbudowanych drzewek dialogowych, w których kolejne kwestie układają się w następujące po sobie wersy. Sukces gwarantuje nie tylko zadbanie o właściwe rymy, lecz także wzbogacanie utworów o odpowiedni ładunek emocjonalny, wpasowujący się w słabości konkretnego oponenta. Za stworzeniem tej pozycji stoją zespoły NanaOn-Sha (PaRappa The Rapper) oraz iNiS (Gitaroo Man).

Przygodowe, rytmiczne, muzyczne.

Project Rap Rabbit - screen - 2017-05-19 - 345746

NaNaOn-Sha | producent

pQube | wydawca

wersja językowa:
angielska

Data premiery gry Project Rap Rabbit | PC

2018

PC Windows
Okładka Project Rap Rabbit (PC)
Project Rap Rabbit

Project Rap Rabbit jest przygodową grą rytmiczną, będącą efektem współpracy dwóch zespołów deweloperskich – NanaOn-Sha (w którego portfolio można znaleźć legendarne PaRappa The Rapper) oraz iNiS (twórców Gitaroo Man). Produkcja trafiła między innymi na platformę PC Windows, a jej powstanie umożliwiła udana kampania crowdfundingowa w serwisie Kickstarter.

Fabuła

Project Rap Rabbit przenosi gracza do alternatywnej wersji szesnastowiecznej Japonii. Kraj padł ofiarą kataklizmu, a jego mieszkańcy stają się coraz bardziej odizolowani i podejrzliwi wobec siebie. Zadania naprawy otaczającej go rzeczywistości, zaprowadzenia sprawiedliwości i ponownego zjednoczenia ojczyzny podejmuje się Toto-Maru, czyli tytułowy królik. Pomimo że główny bohater jest tylko prostym farmerem, posiada zdolność pozwalającą mu czerpać moc z rapu – dzięki temu jest w stanie stawić czoła złowrogim władcom krainy. Nie jest też osamotniony – w zmaganiach towarzyszy mu wierny przyjaciel, Otama-Maru.

Mechanika

Tym, co wyróżnia wydane na platformę PC Windows Project Rap Rabbit na tle innych produkcji tego typu, jest oryginalna mechanika rozgrywki. W przeciwieństwie do większości pozostałych reprezentantów gatunku, w których rozgrywka sprowadza się do rytmicznego naciskania określonych przycisków i podążania za liniową ścieżką, w opisywanym tytule piosenki są rozbudowanymi drzewkami dialogowymi, a kolejne kwestie układają się w następujące po sobie wersy danego utworu. Sukces gwarantuje przede wszystkim zadbanie o właściwe rymy, choć jest to tylko jeden z jego filarów.

W będących esencją rozgrywki bitwach na słowa punktowane jest eksperymentowanie – kondycję Toto-Maru i jego oponentów odzwierciedlają tak zwane Wskaźniki Swagu, a nad przebiegiem zmagań czuwa specjalnie zaprojektowany system zwany Call and Response. W praktyce sprowadza się on do wykonywania trzech czynności. Kiedy heros jest atakowany, gracze w pierwszej kolejności muszą dobrać słowa, na które zamierzają odpowiedzieć. Następnie wybierają ton swojej wypowiedzi, operując na swoistym kole dialogowym, budzącym skojarzenia z systemami znanymi ze współczesnych gier RPG, na czele z serią Mass Effect; dokonany na tym etapie wybór jest o tyle ważny, że konkretni adwersarze charakteryzują się odpornością na zróżnicowane emocje. Ostatnim krokiem jest odśpiewanie przez bohatera przygotowanego w ten sposób utworu – to właśnie wówczas gracz musi naciskać określone przyciski, dbając jednocześnie o właściwy rytm; im lepiej sobie z tym poradzi, a także im lepiej uda mu się wpasować z emocjami w słabości przeciwnika, tym bardziej wzrośnie wartość jego własnego Wskaźnika Swagu.

Warto pamiętać, że jeśli zmagania nie idą po naszej myśli, wartość tego ostatniego zaczyna spadać – po osiągnięciu pułapu 50% Toto-Maru przechodzi w stan tak zwanego „Przyparcia do ściany”, w którym określone wersy jego piosenek zadają przeciwnikom wyższe obrażenia. Całość opracowano w taki sposób, by zaprawieni w bojach gracze mogli nieustannie balansować na granicy przegranej, jednocześnie zadając oponentom najwyższe możliwe obrażenia i w ten sposób bić rekordy punktowe. Kiedy starcie dobiegnie końca, nasze poczynania są poddawane ocenie – swoimi osiągnięciami możemy pochwalić się na sieciowych tablicach rekordów, gdzie można porównać własne wyniki z rezultatami innych graczy.

Kwestie techniczne

Project Rap Rabbit może się podobać ze względu na unikalną oprawę graficzną, w udany sposób łączącą motywy zaczerpnięte z japońskiej historii z elementami charakterystycznymi dla kultury rapu i hip-hopu. Całość doskonale komponuje się z oryginalną, kreskówkową stylistyką.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Project Rap Rabbit

Wymagania wiekowe Project Rap Rabbit

Gra jest odpowiednia dla wszystkich grup wiekowych.

Do tej gry rekomendujemy

ASUS ROG Strix GL702ZC Ryzen

Procesor: Procesor AMD® Ryzen™ 7 1700
Pamięć: 2 x SO-DIMM, do 32 GB SDRAM
Grafika: AMD AMD Radeon™ RX580 , z 4GB, VRAM
Wyświetlacz: 17.3" (16:9) z podświetleniem LED FHD (1920x1080) 60Hz 72% NTSC, przeciwodblaskowa z 178° szerokim kątem widzenia | 17.3" (16:9) z podświetleniem LED FHD (1920x1080) 120Hz 72% NTSC, przeciwodblaskowa z 178° szerokim kątem widzenia | z IPS Technology oraz Freesync
Magazyn danych: SSD - 128GB/256GB/512GB SATA3 M.2 SSD

Sprawdź ceny w:

* Uwaga! Specyfikacja może się różnić w zależności od modelu i sprzedawcy.

Project Rap Rabbit to wspólna gra twórców PaRappa The Rapper i Gitaroo Man
Project Rap Rabbit to wspólna gra twórców PaRappa The Rapper i Gitaroo Man

wiadomość13 maja 2017

Studia NanaOn Sha oraz iNiS zapowiedziały wspólny projekt: przygodową grę rytmiczną, zatytułowaną Project Rap Rabbit. Na razie nie znamy planowanej daty premiery ani platform docelowych.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz