Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Android iOS

Culdcept Revolt 3DS

Kolejna odsłona serii Culdcept, łączącej klasyczną planszówkę z karcianką fantasy. Podczas przygody pomagamy armii rebeliantów obalić reżim okrutnego hrabiego Kranissa. Tytuł oferuje rozbudowaną kampanię dla pojedynczego gracza oraz możliwość zabawy wieloosobowej.

RPG, fantasy, turowe, planszowe, karciane, elementy strategiczne, multiplayer.

Omiya Soft | producent

NIS America | wydawca

Strona oficjalna

wersja językowa:
angielska

Data premiery gry Culdcept Revolt | 3DS

3października2017

6października2017

Nintendo eShop

Nintendo 3DS
Okładka Culdcept Revolt (3DS)
Culdcept Revolt

Culdcept Revolt na Nintendo 3DS to strategiczna gra RPG, łącząca cechy klasycznych planszówek z produkcjami karcianymi. Tytuł wydany został z okazji dwudziestolecia istnienia serii Culdcept, która narodziła się w 1997 roku i zadebiutowała na konsolach Sega Saturn oraz PlayStation. Od tamtej pory cykl doczekał się kilku odsłon oraz rozszerzeń, zaprojektowanych z myślą o innych platformach sprzętowych. Za produkcję jego wszystkich części, w tym Culdcept Revolt, odpowiada japońskie studio Omiya Soft.

Fabuła

Culdcept Revolt zabiera graczy do oryginalnego świata fantasy. Główny bohater, młody chłopak o imieniu Allen, to świeży rekrut armii rebeliantów walczących z tyranią hrabiego Kranissa. W trakcie przygody wraz z sojusznikami stara się obalić reżim tego niesprawiedliwego i okrutnego władcy, niszcząc dowodzone przez niego wojska. Fabuła został przedstawiona pod postacią przerywników zrealizowanych w popularnym formacie visual novel, którymi jesteśmy raczeni pomiędzy kolejnymi pojedynkami.

Mechanika

W trakcie zabawy w Culdcept Revolt gracze toczą turowe bitwy na podzielonych na kwadratowe pola planszach, korzystając z kart reprezentujących monstra i czary używane w pojedynkach z przeciwnikami. Celem każdej rozgrywki jest zdobycie jak największej liczby punktów, przyznawanych za przejmowanie kontroli nad kolejnymi sektorami planszy. W każdej turze poruszamy się w wybranym kierunku. O liczbie pokonanych jednorazowo pól decyduje rzut kostką. Jeżeli w trakcie ruchu natkniemy się na przeciwnika, rozpoczynamy karcianą walkę, a po wygranej przejmujemy kontrolę nad zajmowanym przez niego polem. Gracze mogą samodzielnie zbudować lub zmodyfikować talię. Twórcy przygotowali w sumie ponad czterysta kart reprezentujących rozmaite stwory, zdolności i czary. Każdy potwór opisany jest szeregiem statystyk określających jego szanse na zwycięstwo w boju.

Tryby gry

Poza kampanią dla pojedynczego gracza, w Culdcept Revolt zawarto także tryb zabawy wieloosobowej. Dostępna jest zarówno opcja pojedynków lokalnych, jak i sieciowych. W każdej z nich mogą zmierzyć się maksymalnie cztery osoby. Twórcy przygotowali również sieciowe tablice wyników, na których znajdują się najlepsi gracze z całego świata.

Kwestie techniczne

Culdcept Revolt oferuje prostą trójwymiarową oprawę graficzną, połączoną z dwuwymiarowymi sprite'ami, wykorzystywanymi do przedstawienia poszczególnych bohaterów oraz efektów specjalnych. Na uwagę zasługują projekty postaci przygotowane przez Kinu Nishimurę, artystkę związaną z firmą Capcom, dla której pracowała nad serią Street Fighter i grą Code of Princess, a także znaną z kilku serii anime, takich jak Gundam Reconguista in G.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-4  

Klasyfikacja PEGI Culdcept Revolt

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz