Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Ancestors Legacy XBOX ONE

Ancestors

Rozbudowany RTS opracowany przez niezależne polskie studio Destructive Creations. W Ancestors Legacy gracze przejmują kontrolę nad jedną z czterech frakcji (Anglosasi, Słowianie, Germanie oraz wikingowie), którą prowadzą do boju w kampanii dla pojedynczego gracza i w opartym na rywalizacji trybie multiplayer. Całość przyciąga uwagę między innymi ze względu na możliwość płynnego przybliżania i oddalania kamery.

Strategiczne, historyczne, multiplayer, polskie, RTS, średniowiecze, wikingowie.

Ancestors Legacy - screen - 2018-02-07 - 365375Ancestors Legacy - screen - 2018-02-07 - 365374Ancestors Legacy - screen - 2018-02-07 - 365373Ancestors Legacy - screen - 2018-02-07 - 365372Ancestors Legacy - screen - 2018-02-07 - 365371Ancestors Legacy - screen - 2018-02-07 - 365370Ancestors Legacy - screen - 2018-02-07 - 365369Ancestors Legacy - screen - 2018-02-07 - 365368Ancestors Legacy - screen - 2018-02-07 - 365367

Destructive Creations | producent

1C | wydawca

Strona oficjalna

wersja językowa:
PL napisy, EN napisy i dialogi

Data premiery gry Ancestors Legacy | XONE

2019

Microsoft XBOX ONE
Okładka Ancestors Legacy (XONE)
Ancestors Legacy

Ancestors Legacy jest grą strategiczną czasu rzeczywistego, opracowaną przez niezależne polskie studio Destructive Creations. Gliwicki zespół wyrobił sobie opinię skandalistów za sprawą kontrowersyjnej gry akcji Hatred, oraz IS Defense, czyli celowniczka, w którym gracz bronił Europy przed najazdem ze strony Państwa Islamskiego. Nie przeszkodziło to jednak deweloperom w nawiązaniu współpracy z firmą 1C, która podjęła się wydania opisywanej produkcji. Tytuł trafił początkowo wyłącznie na komputery osobiste i konsole Xbox One, by jakiś czas później pojawić się też na PlayStation 4.

Fabuła

Akcja Ancestors Legacy toczy się w czasach wczesnego średniowiecza. Filarem gry są kampanie dla pojedynczego gracza, oparte na wydarzeniach historycznych – np. początku najazdów wikingów na Wyspy Brytyjskie czy powstawaniu państwa polskiego pod rządami Piastów. Deweloperzy dołożyli wszelkich starań, by nie tylko zachować charakterystyczną dla tej epoki atmosferę, lecz także uchwycić specyfikę czterech zróżnicowanych frakcji, którymi przychodzi nam pokierować w trakcie rozgrywki. Są nimi Słowianie, Anglosasi, wikingowie oraz Germanie.

Mechanika

Podobnie jak inne RTS-y wydane na platformę Xbox One, rozgrywka w Ancestors Legacy koncentruje się na walce. W produkcji Destructive Creations kierujemy jednak nie pojedynczymi wojownikami, jak w wielu tego typu tytułach, a niewielkimi oddziałami, co upodabnia grę do serii Company of Heroes. Kluczem do sukcesu jest dobór właściwej taktyki, uwzględniającej topografię terenu czy warunki pogodowe, umiejętne flankowanie adwersarzy i dobieranie właściwych żołnierzy do konkretnych zadań. Wpływ na skuteczność naszego wojska ma też zdobywane przez wojowników doświadczenie oraz ich morale. Ważną rolę odgrywa również odcinanie oponentów od najważniejszych zasobów, jako że oprócz bitew na otwartym terenie tytuł pozwala na podbój wiosek należących do nieprzyjaciół w trakcie rozgrywki należy także pochylić się nad ekonomią. W grze istnieje bowiem prosta mechanika rozbudowy naszej siedziby oraz pozyskiwania surowców.

Tym, co wyróżnia opisywaną produkcję na tle podobnych gier, jest stosunkowo niski próg wejścia – odnaleźć się tutaj mogą zarówno doświadczeni stratedzy, jak i gracze, dla których jest to pierwsze spotkanie z tym gatunkiem. Dodatkową atrakcją jest kamera pozwalająca na obserwację sytuacji panującej na polu bitwy z perspektywy szeregowego wojownika.

Tryby gry

Oprócz wspomnianych wcześniej kampanii fabularnych Ancestors Legacy oferuje oparty na rywalizacji tryb multiplayer – wieloosobowe zmagania możemy toczyć przez Internet.

Kwestie techniczne

Ancestors Legacy na platformie Xbox One może pochwalić się trójwymiarową grafiką wysokiej jakości, co jest zasługą wykorzystania technologii Unreal Engine 4. Po bogatym w detale otoczeniu poruszają się szczegółowo zaprojektowane jednostki, a dopełnieniem tego wszystkiego są zaawansowane efekty cząsteczkowe, na czele z realistycznymi płomieniami oraz dymem unoszącym się nad plądrowanymi osadami.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 3.2 / 10 na podstawie 64 głosów czytelników.

Gry podobne do Ancestors Legacy

Wymagania wiekowe Ancestors Legacy

18+

Sterowniki AMD Radeon 18.5.1 z ulepszeniami dla Ancestors Legacy
Sterowniki AMD Radeon 18.5.1 z ulepszeniami dla Ancestors Legacy

wiadomość24 maja 2018

Ukazały się zaktualizowane sterowniki dla kart graficznych firmy AMD - Radeon Software Adrenalin Edition w wersji 18.5.1. Drivery przynoszą ulepszenia optymalizacji dla gry Ancestors Legacy oraz poprawki różnych błędów.

Premiera  Ancestors Legacy [aktualizacja: pierwsze recenzje]
Premiera Ancestors Legacy [aktualizacja: pierwsze recenzje]

wiadomość22 maja 2018

Dzisiaj o 18:00 zadebiutuje gra Ancestors: Legacy, czyli RTS znanego z Hatred polskiego zespołu Destructive Creations. Na razie strategia dostępna jest tylko na PC, na wersje konsolowe poczekamy do przyszłego roku.

Ancestors Legacy – Mieszko I bohaterem polskiej edycji limitowanej
Ancestors Legacy – Mieszko I bohaterem polskiej edycji limitowanej

wiadomość25 kwietnia 2018

Firma Cenega ujawniła Ancestors Legacy: Edycję Mieszka I, czyli limitowane polskie wydanie gry Ancestors Legacy na PC. Rodzima wersja nadchodzącego RTS-a zaoferuje na premierę całą zawartość edycji deluxe oraz specjalny bonus dla polskich nabywców.

Ancestors Legacy – data premiery i otwarta beta polskiej strategii
Ancestors Legacy – data premiery i otwarta beta polskiej strategii

wiadomość6 lutego 2018

Poznaliśmy datę premiery gry Ancestors Legacy od studia Destructive Creations na PC i XOne. Mamy również informacje o otwartych beta-testach, nowy zwiastun, wymagania sprzętowe oraz szczegóły dotyczące pre-orderów.

Ancestors Legacy - obejrzyj zapis misji z polskiego RTS-a
Ancestors Legacy - obejrzyj zapis misji z polskiego RTS-a

wiadomość10 września 2017

Polski zespół Destructive Creations udostępnił obszerną prezentację RTS-a Ancestors Legacy, ukazującą jedną z misji z kampanii dla pojedynczego gracza. Przy okazji okazało się, że doszło do zmiany tytułu gry.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
U