Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Tokyo Tattoo Girls PS Vita

Gra strategiczna, w której zadaniem graczy jest znalezienie drogi ucieczki z odizolowanego od świata Tokio. Schemat rozgrywki oparto na kolejnych starciach z przeciwnikami i przejmowaniu poszczególnych dzielnic, nad którymi kontrolę sprawują potężne ugrupowania zwane „Kumi”.

Strategiczne, 2D, turowe.

Tokyo Tattoo Girls - screen - 2017-02-24 - 339433Tokyo Tattoo Girls - screen - 2017-02-24 - 339432Tokyo Tattoo Girls - screen - 2017-02-24 - 339431Tokyo Tattoo Girls - screen - 2017-02-24 - 339430

wersja językowa:
EN napisy i dialogi

Data premiery gry Tokyo Tattoo Girls | PSV

14listopada2017

17listopada2017

PSN

PlayStation Vita
Okładka Tokyo Tattoo Girls (PSV)
Tokyo Tattoo Girls

Tokyo Tattoo Girls jest oryginalną grą strategiczną, opracowaną przez japońskie studio Sushi Typhoon Games. Jej wydaniem na platformie PlayStation Vita zajęła się firma NIS America.

Fabuła

Jak sugeruje tytuł, akcja Tokyo Tattoo Girls rozgrywa się na terenie stolicy Kraju Kwitnącej Wiśni. Miasto zostało odcięte od świata zewnętrznego, a chcąc zaprowadzić ład i porządek na jego ulicach, postanowiono podzielić je na 23 strefy. Poszczególne dzielnice znajdują się pod kontrolą ugrupowań znanych jako Kumi, które wspólnie tworzą tak zwaną Unię (ang. Union). Krążą plotki, że ucieczka z tego nietypowego więzienia jest możliwa, jednak warunkiem koniecznym do spełnienia jest pokonanie wszystkich Kumi.

Mechanika

W Tokyo Tattoo Girls gracz przejmuje kontrolę nad nastoletnimi dziewczynami, których zadaniem jest oczywiście znalezienie drogi ucieczki z Tokio. Bohaterki dysponują zróżnicowanymi, potężnymi zdolnościami, jakie zapewniają im tytułowe tatuaże. Filar rozgrywki stanowią kolejne starcia z przeciwnikami, podczas których kluczem do sukcesu jest umiejętne wykorzystanie potencjału bojowego poszczególnych heroin. O postępach w podboju miasta jesteśmy natomiast informowani za pośrednictwem mapy taktycznej, na której zaznaczono strefy wpływów poszczególnych grup. Sama fabuła jest z kolei przekazywana poprzez animowane przerywniki filmowe.

Kwestie techniczne

Tokyo Tattoo Girls może się pochwalić przyjemną dla oka, dwuwymiarową oprawą graficzną, utrzymaną w charakterystycznej, mangowej stylistyce. Co ciekawe, w trakcie pracy nad poszczególnymi tatuażami deweloperzy inspirowali się zarówno tradycyjnymi japońskimi wzorcami, jak i dziełami Kojiego Tanaki.

Pomimo kreskówkowej otoczki, opisywana tutaj produkcja została stworzona z myślą o dorosłym odbiorcy – znalazło się tu miejsce zarówno na przemoc, jak i na mniej lub bardziej subtelną nagość.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz