Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Android iOS

Serious Sam VR: The First Encounter PC

Dynamiczna strzelanina FPP, będąca wierną adaptacją gry Serious Sam: The First Encounter, którą dostosowano do zestawów wirtualnej rzeczywistości. Zadaniem gracza jest powstrzymanie potężnej, starożytnej istoty przed unicestwieniem ziemskiej populacji, co uskutecznia, eliminując hordy nacierających na niego przeciwników.

Akcji, FPP, FPS, Oculus Rift, strzelanki, HTC Vive, rzeczywistość wirtualna.

Serious Sam VR: The First Encounter - screen - 2017-01-12 - 337026Serious Sam VR: The First Encounter - screen - 2017-01-12 - 337025Serious Sam VR: The First Encounter - screen - 2017-01-12 - 337024Serious Sam VR: The First Encounter - screen - 2017-01-12 - 337023

Croteam | producent

Devolver Digital | wydawca

Strona oficjalna

wersja językowa:
angielska

Data premiery gry Serious Sam VR: The First Encounter | PC

20grudnia2016

wczesny dostęp

30marca2017

30marca2017

Steam

PC Windows
Okładka Serious Sam VR: The First Encounter (PC)
Serious Sam VR: The First Encounter

Serious Sam VR: The First Encounter to efektowna strzelanina FPP opracowana przez studio Croteam. Produkcja jest wierną adaptacją niezwykle popularnej gry Serious Sam: Pierwsze Starcie, dostosowaną do zestawów wirtualnej rzeczywistości, których wymaga do działania. Tytuł został wydany na platformę PC Windows.

Fabuła

Historia opowiedziana w Serious Sam VR: The First Encounter rozpoczyna się w dalekiej przyszłości, kiedy to ludzkość osiągnęła wystarczająco wysoki poziom zaawansowania, by odbywać podróże międzygwiezdne. W trakcie jednego z takich lotów Ziemianie napotkali starożytne zło – Tah-Uma, czyli wcielenie ostatniego z nieśmiertelnych, który niszczy napotkane po drodze cywilizacje. Na jego celowniku znalazła się Błękitna Planeta, więc ludziom nie pozostało nic innego, jak podjąć próbę stawienia czoła wyjątkowo niebezpiecznemu agresorowi. Gracz wciela się w tytułowego bohatera – Sam, jako najlepszy żołnierz oddziałów specjalnych, zostaje przeniesiony do starożytnego Egiptu przy pomocy specjalnego wehikułu czasu. Jego misja polega na zmianie biegu wydarzeń i położeniu trupem znacznie słabszego wówczas przeciwnika.

Mechanika

Na Serious Sam VR: The First Encounter składa się piętnaście rozległych etapów – głównym zadaniem gracza jest ich eksploracja oraz eliminacja hord przeciwników. Do naszej dyspozycji oddano dziesięć rodzajów broni, wśród których pojawia się zarówno klasyczny Colt i niezastąpiony shotgun, jak i piła mechaniczna, pistolet maszynowy Thompson, czy choćby przenośne działo. W realizacji powierzonego nam zadania przeszkadzają natomiast zróżnicowani przeciwnicy – adwersarze to zarówno mięso armatnie w postaci tak zwanych Beheaded Kamikaze, jacy szarżują na protagonistę z tykającymi bombami w rękach, jak i bardziej wymagający oponenci, tacy jak Sirian Werebull, czyli wyjątkowo agresywny minotaur. Dodatkowo, poziomy obfitują w liczne sekrety – na odkrycie czeka ich tutaj ponad 80.

Największą zmianą w porównaniu z wydanym niemal piętnaście lat wcześniej oryginałem jest współpraca z hełmami wirtualnej rzeczywistości. Przed rozpoczęciem zabawy gracz może zdecydować, czy zamierza poruszać się po planszy w sposób płynny, czy też woli zrobić użytek ze specjalnego systemu teleportacji, pozwalającego choćby na flankowanie oponentów i atakowanie ich od tyłu. Ponadto, można swobodnie rozglądać się po otoczeniu poprzez poruszanie głową, a celowanie może odbywać się przy użyciu dedykowanych kontrolerów ruchu.

Tryby gry

Serious Sam VR: The First Encounter oferuje zróżnicowane warianty rozgrywki. Podstawowym jest fabularna kampania, jaką można rozegrać na pięciu poziomach trudności, mających wpływ przede wszystkim na wytrzymałość wrogów. Oprócz tego, w grze zaimplementowano szeroki wachlarz trybów multiplayer, opracowanych z myślą o maksymalnie szesnastu graczach – mowa o dwóch modułach opartych na współpracy oraz o jedenastu skoncentrowanych na rywalizacji.

Kwestie techniczne

Serious Sam VR: The First Encounter działa w oparciu o technologię Serious Engine 2017, dzięki czemu trójwymiarowa oprawa graficzna prezentuje wysoki poziom wykonania. Podobać się mogą zarówno dopracowane modele przeciwników i bogate w detale otoczenie, jak i efekty specjalne towarzyszące dynamicznym starciom z mitologicznymi monstrami.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-16  

Oczekiwania czytelników: 7.7 / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Gry podobne do Serious Sam VR: The First Encounter

Wymagania wiekowe Serious Sam VR: The First Encounter

Gra jest odpowiednia dla wszystkich grup wiekowych.

Do tej gry rekomendujemy

ASUS ROG Strix GL702ZC Ryzen

Procesor: Procesor AMD® Ryzen™ 7 1700
Pamięć: 2 x SO-DIMM, do 32 GB SDRAM
Grafika: AMD AMD Radeon™ RX580 , z 4GB, VRAM
Wyświetlacz: 17.3" (16:9) z podświetleniem LED FHD (1920x1080) 60Hz 72% NTSC, przeciwodblaskowa z 178° szerokim kątem widzenia | 17.3" (16:9) z podświetleniem LED FHD (1920x1080) 120Hz 72% NTSC, przeciwodblaskowa z 178° szerokim kątem widzenia | z IPS Technology oraz Freesync
Magazyn danych: SSD - 128GB/256GB/512GB SATA3 M.2 SSD

Sprawdź ceny w:

* Uwaga! Specyfikacja może się różnić w zależności od modelu i sprzedawcy.

Serious Sam 4 wciąż powstaje. Seria bez wsparcia DirectX9
Serious Sam 4 wciąż powstaje. Seria bez wsparcia DirectX9

wiadomość13 lutego 2017

Studio Croteam zapowiedziało rezygnację ze wsparcia bibliotek DirectX9 w grach z serii Serious Sam na rzecz technologii Vulkan. Zmiana będzie jedną z wielu nowości, które odświeżą pierwsze trzy odsłony. Ponadto zapewniono, że wciąż trwają prace nad czwartą częścią cyklu.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz