Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Android iOS

Wrath of Loki VR Adventure PC

Gra przygodowa typu hidden object, stworzona z myślą o goglach wirtualnej rzeczywistości. Gracze wcielają się w Thora, którego zadaniem jest powstrzymanie Lokiego przed zapoczątkowaniem Ragnaroku – mitycznego końca świata.

Przygodowe, FPP, ukryte przedmioty, polskie, indie, Oculus Rift, rzeczywistość wirtualna.

wersja językowa:
angielska

Data premiery gry Wrath of Loki VR Adventure | PC

31sierpnia2016

17listopada2017

Steam

PC Windows
Okładka Wrath of Loki VR Adventure (PC)
Wrath of Loki VR Adventure

Wrath of Loki jest grą przygodową typu hidden object, opracowaną z myślą o goglach wirtualnej rzeczywistości przez polskie, niezależne studio The House of Fables. Tytuł trafił na platformę PC Windows.

Fabuła

Wrath of Loki rozgrywa się w Asgardzie – fantastycznej krainie, będącej domem dla bóstw z nordyckiej mitologii. Gracz wciela się w Thora – boga piorunów, którego zadaniem jest powstrzymanie tytułowego Lokiego przed zapoczątkowaniem Ragnaroku, czyli końca świata. W celu realizacji powierzonej mu misji musi skonstruować nasycony boską mocą artefakt: róg Heimdalla.

Mechanika

W grze Wrath of Loki akcja prezentowana jest z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Filar rozgrywki stanowi rozwiązywanie zagadek – łamigłówki opierają się przede wszystkim na poszukiwaniu przedmiotów i wykorzystywaniu ich w określony sposób na elementach otoczenia. Na odwiedzenie czekają krainy Thora, Frei oraz Odyna – w trakcie zabawy trafiamy do utrzymanego w onirycznej stylistyce pleneru, czy też na ponure pole bitwy skąpane w promieniach zachodzącego słońca.

Z uwagi na fakt, że tytuł wymaga do działania gogli wirtualnej rzeczywistości, gracz może swobodnie rozglądać się po otoczeniu poprzez poruszanie głową. W grze nie zaimplementowano natomiast możliwości poruszania się – zamiast tego, w wybrane miejsca można przenosić się dzięki teleportacji.

Kwestie techniczne

Mocną stronę Wrath of Loki na platformie PC Windows stanowi oprawa graficzna, na czele z ręcznie wykonanymi projektami poszczególnych lokacji. Ponadto, w grze występuje Michael McConnohie – aktor dubbingowy, którego można usłyszeć choćby w Final Fantasy XI, Hearthstone: Heroes of Warcraft czy w League of Legends.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Wrath of Loki VR Adventure

Gra jest odpowiednia dla wszystkich grup wiekowych.

Do tej gry rekomendujemy

ASUS ROG Strix GL702ZC Ryzen

Procesor: Procesor AMD® Ryzen™ 7 1700
Pamięć: 2 x SO-DIMM, do 32 GB SDRAM
Grafika: AMD AMD Radeon™ RX580 , z 4GB, VRAM
Wyświetlacz: 17.3" (16:9) z podświetleniem LED FHD (1920x1080) 60Hz 72% NTSC, przeciwodblaskowa z 178° szerokim kątem widzenia | 17.3" (16:9) z podświetleniem LED FHD (1920x1080) 120Hz 72% NTSC, przeciwodblaskowa z 178° szerokim kątem widzenia | z IPS Technology oraz Freesync
Magazyn danych: SSD - 128GB/256GB/512GB SATA3 M.2 SSD

Sprawdź ceny w:

* Uwaga! Specyfikacja może się różnić w zależności od modelu i sprzedawcy.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz