Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Android iOS

Nexomon iOS

Nexomon to opracowana z myślą o systemie iOS gra RPG wzorowana na serii Pokemon. Gracz wciela się w tresera stworków i jego zadaniem jest łapanie okazów, rozwijanie ich zdolności, a następnie wystawianie ich do turowych walk z podopiecznymi innych treserów. Produkcja oferuje obszerną kampanię i dużą swobodę podczas eksploracji świata.

RPG, turowe.

wersja językowa:
angielska

Data premiery gry Nexomon | iOS

10sierpnia2017

10sierpnia2017

App Store

Apple iOS
Okładka Nexomon (iOS)
Nexomon

Nexomon to wydane na system Apple iOS mobilne RPG. Gra została zaprojektowana po to, aby na smartfonach i tabletach odtworzyć mechanikę i klimat konsolowych odsłon marki Pokemon.

Fabuła

W Nexomon zostajemy przeniesieni do fantastycznej krainy, łączącej współczesne realia z okazjonalnymi elementami science-fiction w postaci różnego rodzaju zaawansowanych technologii. Gracze wcielają się w tresera, którego zadaniem jest łapanie dzikich stworów, rozwijanie ich zdolności, a następnie wykorzystywanie podopiecznych w starciach z innymi trenerami.

Mechanika

Wydane na system Apple iOS Nexomon jest klonem serii Pokemon. Otrzymujemy więc grę RPG, w której eksplorujemy wielki świat, złożony z dziesięciu regionów, prowadzimy rozmowy z postaciami niezależnymi, odwiedzamy sklepy oraz podejmujemy się realizacji zadań. Autorzy przygotowali obszerną kampanię fabularną, z wieloma opcjonalnymi misjami pobocznymi.

Kluczową rolę w rozgrywce odgrywa mechanika łapania pokonanych stworków, które potem dołączamy do naszej kolekcji. Gracze mogą rozwijać ich zdolności, ewoluować istoty w nowe formy, jak również tworzyć krzyżówki z kilku okazów. W sumie w Nexomon otrzymujemy okazję do schwytania ponad trzystu typów tych istot.

Naszych podopiecznych wykorzystujemy w turowych starciach, podczas których zajmujemy się głównie dobieraniem odpowiednich ataków pod kątem przeciwnika oraz aktywacją przedmiotów. Dostępna jest też opcja ucieczki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: duża (powyżej 500 MB)

Oczekiwania czytelników: 8.5 / 10 na podstawie 8 głosów czytelników.

Gry podobne do Nexomon

Wymagania wiekowe Nexomon

Gra jest odpowiednia dla wszystkich grup wiekowych.

Nexomon - zapowiedziano mobilny klon konsolowych odsłon cyklu Pokemon
Nexomon - zapowiedziano mobilny klon konsolowych odsłon cyklu Pokemon

wiadomość30 listopada 2016

Zapowiedziano mobilny projekt Nexomon. Ambicją jego autorów jest stworzenie RPG-a o łapaniu i tresowaniu potworków, który odtworzy na smartfonach i tabletach wszystkie podstawowe elementy konsolowego cyklu Pokemon.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz