Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Seraph PC

Efektowna gra akcji, w której gracz wciela się w rolę tytułowej bohaterki, przetrzymywanej przez demony w futurystycznym więzieniu. Rozgrywka koncentruje się na eksploracji generowanych losowo lokacji i starciach z hordami oponentów, z wykorzystaniem zarówno nadnaturalnych zdolności protagonistki, jak i rozbudowanego arsenału broni palnej.

Akcji, science fiction, 2D, indie.

Seraph - screen - 2016-11-17 - 334207Seraph - screen - 2016-11-17 - 334206Seraph - screen - 2016-11-17 - 334205Seraph - screen - 2016-11-17 - 334204Seraph - screen - 2016-11-17 - 334203Seraph - screen - 2016-11-17 - 334202Seraph - screen - 2016-11-17 - 334201Seraph - screen - 2016-11-17 - 334200Seraph - screen - 2016-11-17 - 334199

Dreadbit | producent

Dreadbit | wydawca

Strona oficjalna

wersja językowa:
angielska

Data premiery gry Seraph | PC

20września2016

PC Windows
Okładka Seraph (PC)
Seraph

Seraph jest dynamiczną grą akcji, stworzoną przez niezależne studio Dreadbit – deweloperów mających na swoim koncie ciepło przyjęte Ironcast. Tytuł trafił między innymi na platformę PC Windows.

Fabuła

W Seraph gracz wciela się w rolę tytułowej bohaterki – anielicy przetrzymywanej przez demony w pilnie strzeżonym, futurystycznym więzieniu. Ucieczka z tego miejsca nie należy do najłatwiejszych zadań. Na drodze obdarzonej nadnaturalnymi zdolnościami heroiny stają bowiem całe zastępy diabelskiego plugastwa, którym musi stawić czoła i w ten sposób wywalczyć sobie wolność.

Mechanika

W Seraph na platformie PC Windows akcja prezentowana jest w perspektywie bocznej. Trzon rozgrywki oparto na eksploracji kolejnych etapów oraz na starciach z hordami przeciwników. Bohaterka mierzy się zarówno z pokrakami będącymi klasycznym mięsem armatnim (zatem ich pokonanie nie sprawia specjalnych trudności), jak i z potężniejszymi adwersarzami, cechującymi się większymi rozmiarami, wytrzymałością i siłą ataku. Cechą charakterystyczną gry jest dynamiczny, efektowny system walki – celowanie odbywa się automatycznie, a zadaniem gracza jest wybór broni, prowadzenie ostrzału oraz kontrolowanie ruchów bohaterki, potrafiącej przeskakiwać nad głowami wrogów, biegać po ścianach i odbijać się od nich, dzięki czemu doskonale radzi sobie z unikaniem ataków. Do naszej dyspozycji oddano rozbudowany arsenał, składający się między innymi z pistoletów, karabinów maszynowych, czy choćby strzelb – dostęp do kolejnych, bardziej śmiercionośnych rodzajów broni otrzymujemy w miarę postępów w grze. Podczas gdy zabicie większości przeciwników wymaga jedynie odpowiedniej siły ognia, w celu powalenia bossa konieczne jest zbliżenie się do niego i własnoręczne zadanie mu ostatecznego ciosu – zazwyczaj mamy na to określoną ilość czasu, po którym oponent ponownie staje do walki. Ponadto, w toku zabawy odblokowujemy przydatne zdolności bojowe, a ich umiejętne wykorzystanie pozwala na wyjście w jednym kawałku nawet z najtrudniejszych starć.

Poszczególne poziomy są generowane proceduralnie – każda rozgrywka oznacza zatem inny rozkład pomieszczeń, przeciwników oraz bossów, a także dostępnych power-upów, dających bohaterce tymczasową przewagę nad oponentami. W grze znalazło się miejsce również na aspekt inspirowany gatunkiem roguelikemaksymalna liczba punktów życia Seraph ulega zmniejszeniu po każdej śmierci, co w efekcie może doprowadzić do jej permanentnego zgonu. W takim przypadku gracz nie staje jednak przed koniecznością rozpoczęcia zabawy od nowa – może bowiem odrodzić się w odblokowanym wcześniej punkcie kontrolnym, pod warunkiem, że uda mu się takowy znaleźć. Co ciekawe, poziom trudności wzrasta w czasie rzeczywistym, w miarę odnoszonych przez gracza sukcesów – im jednak trudniejsza jest walka, tym lepsze nagrody otrzymuje w zamian za kolejne zwycięstwa. Oprócz tego, w grze zaimplementowano specjalny tryb zintegrowany z serwisem Twitch – widzowie oglądający transmisję z rozgrywki mogą wybierać specjalne modyfikatory, dzięki którym gracz może liczyć na nieco łatwiejszą zabawę, bądź wręcz przeciwnie – mierzyć się z dodatkowymi trudnościami.

Kwestie techniczne

Dwuwymiarowa oprawa graficzna Seraph prezentuje przyzwoity poziom wykonania, a na uwagę zasługują rozmaite efekty świetlne, towarzyszące potężniejszym atakom. Zabawie towarzyszy dynamiczna, elektroniczna muzyka, dostępna w sprzedaży osobno.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Seraph

Wymagania wiekowe Seraph

odpowiednia dla każdego wieku

Do tej gry rekomendujemy

ASUS ROG Strix GL702ZC Ryzen

Procesor: Procesor AMD® Ryzen™ 7 1700
Pamięć: 2 x SO-DIMM, do 32 GB SDRAM
Grafika: AMD AMD Radeon™ RX580 , z 4GB, VRAM
Wyświetlacz: 17.3" (16:9) z podświetleniem LED FHD (1920x1080) 60Hz 72% NTSC, przeciwodblaskowa z 178° szerokim kątem widzenia | 17.3" (16:9) z podświetleniem LED FHD (1920x1080) 120Hz 72% NTSC, przeciwodblaskowa z 178° szerokim kątem widzenia | z IPS Technology oraz Freesync
Magazyn danych: SSD - 128GB/256GB/512GB SATA3 M.2 SSD

Sprawdź ceny w:

* Uwaga! Specyfikacja może się różnić w zależności od modelu i sprzedawcy.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz