Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Wreckfest XBOX ONE

Next Car Game: Wreckfest

Dynamiczna gra wyścigowa, opracowana przez twórców kultowej serii FlatOut i dwóch ostatnich odsłon niemniej legendarnego Ridge Racera – fińskie studio Bugbear Entertainment.

Wyścigi, crowdfunding, indie, multiplayer, samochodowe.

Wreckfest - screen - 2018-06-07 - 374985Wreckfest - screen - 2018-06-07 - 374984Wreckfest - screen - 2018-06-07 - 374983Wreckfest - screen - 2018-06-07 - 374982Wreckfest - screen - 2018-06-07 - 374981Wreckfest - screen - 2018-06-07 - 374980Wreckfest - screen - 2018-06-07 - 374979Wreckfest - screen - 2018-06-07 - 374978Wreckfest - screen - 2018-06-07 - 374977

wersja językowa:
PL napisy, EN napisy i dialogi

Data premiery gry Wreckfest | XONE

20listopada201895dni

20listopada2018

Xbox Live

Microsoft XBOX ONE
Okładka Wreckfest (XONE)
Wreckfest

Wreckfest to kolejna gra wyścigowa studia Bugbear Entertainment, które stoi za takimi tytułami jak Rally Trophy, Ridge Racer Unbounded oraz FlatOut. Sercem tej produkcji są modele aut produkowanych pod koniec ubiegłego wieku. Rozgrywka nastawiona jest na rywalizację pełną celowych kraks i stłuczek oraz swobodne tuningowanie pojazdów.

Mechanika

Wreckfest czerpie garściami z rozwiązań zastosowanych w serii FlatOut. W tej grze nie liczy się wyłącznie prędkość, ponieważ na torach toczy się ostra walka pomijająca zasady fair play. Możemy przeszkadzać rywalom, spychając ich pojazdy z trasy czy doprowadzając do kolizji, by ostatecznie całkowicie wyeliminować ich z gry. System zniszczeń w realistyczny sposób odwzorowuje zachowanie pojazdów. Prowadząc uszkodzone auto, możemy odczuć problemy z układem sterowania, hamowaniem, pracą silnika itp.

Istotnym elementem gry jest możliwość modyfikacji samochodów. Podczas wyścigów zdobywamy kolejne części, dzięki czemu możemy personalizować nie tylko wygląd pojazdów, ale także ich parametry. Każde z aut możemy wyposażyć we wzmocnione zderzaki czy klatki bezpieczeństwa, co zapewni lepszą skuteczność na arenie. Z drugiej strony możemy odciążyć pojazd czy ulepszyć układ paliwowy, by zagwarantować maszynie lepsze osiągi na torze.

Tryby gry

Gra oferuje dwa podstawowe tryby rozgrywki: tryb kariery przeznaczony dla pojedynczego gracza oraz tryb wieloosobowy.

Solowa kariera sprowadza się do rywalizacji z S.I. w kolejnych wielkich zawodach podzielonych na pomniejsze turnieje. Każdy wyścig w tym trybie to szansa na zdobycie punktów doświadczenia, odblokowania nowych części lub nowych pojazdów. Zasady rozgrywki są podobne dla tradycyjnych gier wyścigowych, w których zwycięzcą jest ten, kto pierwszy przekroczy linię mety. Wreckfest jednak nawet w tym trybie skupia się głównie na przepychankach pomiędzy pojazdami, z których każdy może zostać wyeliminowany z wyścigu przez konkurentów. Na trasach możemy spodziewać się licznych niespodzianek w stylu niebezpiecznych skrzyżowań z natężonym ruchem ulicznym.

Multiplayer we Wreckfest umożliwia zmagania z graczami z całego świata lub wyłącznie w gronie znajomych w kilku dostępnych wariantach rozgrywki. Wspólnym mianownikiem sieciowych zestawów zasad jest nacisk na destrukcję aut przeciwników. Mamy do dyspozycji tradycyjne trasy, ale także zamknięte areny, na których walczymy przeciwko innym graczom w trybie Deathmatch lub Last Man Standing. Ten drugi przypomina samochodowe battle royale - zwycięzcą jest kierowca tego pojazdu, który jako jedyny będzie na chodzie na koniec zmagań.

Kwestie techniczne

Za jakość oprawy Wreckfest odpowiada autorski silnik ROMU. Jego specjalizacją jest szczegółowe odtwarzanie kraks, wypadków i interakcji z mapami, na których pojawia się mnóstwo zniszczalnych elementów. Dopracowany system zniszczeń wiernie przedstawia stan techniczny pojazdów, które zachowują się i wyglądają adekwatnie do odniesionych na trasie szkód.

Wreckfest oferuje wsparcie dla modów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 7.5 / 10 na podstawie 63 głosów czytelników.

Gry podobne do Wreckfest

Wymagania wiekowe Wreckfest

12+

Pecetowa premiera Wreckfest – nowej produkcji twórców FlatOut
Pecetowa premiera Wreckfest – nowej produkcji twórców FlatOut

wiadomość14 czerwca 2018

Dziś wczesny dostęp opuściła pecetowa edycja Wreckfest – najnowszej gry fińskiego studia BugBear Interactive, które znamy chociażby z bardzo udanej serii gier wyścigowych FlatOut.

Znamy datę premiery Wreckfest na komputerach PC oraz konsolach
Znamy datę premiery Wreckfest na komputerach PC oraz konsolach

wiadomość1 czerwca 2018

Studio Bugbear Entertainment ogłosiło ostateczne daty premiery długo wyczekiwanej wyścigowej gry Wreckfest, która zadebiutowała w steamowym programie wczesnego dostępu w 2014 roku. Tytuł pojawi się oficjalnie na komputerach PC w połowie czerwca, a na konsolach w listopadzie tego roku.

Next Car Game: Wreckfest otrzymał grudniową aktualizację – twórcy obiecują przyśpieszenie prac
Next Car Game: Wreckfest otrzymał grudniową aktualizację – twórcy obiecują przyśpieszenie prac

wiadomość23 grudnia 2016

Najświeższa aktualizacja do Next Car Game: Wreckfest wprowadza m.in. ulepszoną trasę oraz nową wersję jednego z samochodów. Przy okazji twórcy ze studia Bugbear Entertainment obiecują przyśpieszyć prace nad grą.

Wreckfest ukaże się nie tylko na PC-tach, ale także na PlayStation 4 i Xboksie One
Wreckfest ukaże się nie tylko na PC-tach, ale także na PlayStation 4 i Xboksie One

wiadomość28 sierpnia 2016

Ekipa Bugbear Entertainment poinformowała, że Wreckfest, duchowy spadkobierca serii FlatOut, ukaże się w przyszłym roku na konsolach Xbox One i PlayStation 4 oraz komputerach osobistych.

Next Car Game: Wreckfest nadal żyje i otrzymuje nowe aktualizacje
Next Car Game: Wreckfest nadal żyje i otrzymuje nowe aktualizacje

wiadomość24 czerwca 2016

Studio Bugbear Entertainment nie przestaje rozwijać gry Next Car Game: Wreckfest – niedawna aktualizacja wprowadziła m.in. dodatkową trasę i nowy system uszkodzeń. Pojawia się jednak pytanie, czy prace nad tym tytułem, dostępnym od dwóch i pół roku w Steam Early Access, zostaną kiedykolwiek skończone?

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz