Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

To the Moon iOS

To the Moon, to przygodówka łącząca elementy humorystyczne z dramatyczną historią schorowanego staruszka. Grę stworzyło niezależne studio Freebird Games, znane z takich produkcji jak Do You Remember My Lullaby? czy Quintessence: The Blighted Venom.

Przygodowe, 2D, eksperymentalne/artystyczne, elementy RPG, indie, science fiction.

wersja językowa:
PL napisy, EN napisy i dialogi

Data premiery gry To the Moon | iOS

10maja2017

10maja2017

App Store

Apple iOS
Okładka To the Moon (iOS)
To the Moon

To the Moon to wydana na Apple iOS niezależna gra przygodowa, łącząca bogatą warstwę narracyjną ze stylistyką klasycznych RPG rodem z konsoli SNES. Tytuł został stworzony przez niezależne, zrzeszające zaledwie kilkanaście osób studio Freebird Games, założone przez Kana „Reivesa” Gao. Oprócz To the Moon, deweloperzy mają na koncie trzy inne pozycje: Do You Remember My Lullaby?, Quintessence: The Blighted Venom oraz The Mirror Lied.

Fabuła

Kierujemy poczynaniami dwojga naukowców: Eve Rosalene oraz Neila Wattsa, pracujących dla firmy Sigmund Corp. Korporacja ta oferuje umierającym ludziom możliwość przeniesienia się do ich wspomnień i na nowo pokierowania wydarzeniami w taki sposób, aby ziścić największe, niespełnione marzenia. Bohaterowie trafiają do położonego na odludziu domu, gdzie swoje ostatnie chwile przeżywa schorowany staruszek, Johnny Wyles, który zawsze pragnął dostać się na Księżyc.

W rozgrywce w To the Moon cały czas przeplatają się elementy świata rzeczywistego oraz wspomnień umierającego Wylesa. Sterowani przez nas naukowcy cofają się do coraz starszych wspomnień Johnny’ego, próbując znaleźć punkt, w którym można odmienić jego życie. Jednocześnie odkrywają coraz więcej przejmujących szczegółów z jego przeszłości.

Mechanika

Pomimo stylistyki zaczerpniętej z wczesnych RPG-ów, gra jest klasyczną przygodówką. Celem gracza jest dokładna eksploracja odwiedzanych lokacji (w tym m.in. latarni morskiej czy domu Wylesa) i gromadzenie specjalnych kul symbolizujących kluczowe wspomnienia. W tym celu należy m.in. rozmawiać z napotkanymi ludźmi i zbierać różnego rodzaju przedmioty, które pozwalają przenosić się do coraz wcześniejszych lat życia Johnny’ego. Od czasu do czasu czekają na gracza niezbyt skomplikowane minigry.

Zawarta w To the Moon opowieść łączy sporą dawkę humoru z dramatem. Dialogi pełne są dowcipnych przepychanek słownych między głównymi bohaterami oraz żartobliwych nawiązań do popkultury, w tym gier wideo. Z drugiej strony nie brakuje momentów tragicznych i wzruszających, związanych głównie z życiem Wylesa.

Kwestie techniczne

Wydany na Apple iOS To the Moon został wykonany w programie RPG Maker i podobnie jak pozostałe gry studia cechuje się specyficzną, uproszczoną oprawą graficzną i dźwiękową. Całości dopełnia klimatyczna ścieżka muzyczna skomponowana przez Jamesa Q. Zhanga.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena gry 10 / 10 na podstawie 27 ocen czytelników.
Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 10 / 10 na podstawie 8 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe To the Moon

12+

To the Moon doczeka się kinowego filmu animowanego
To the Moon doczeka się kinowego filmu animowanego

wiadomość19 maja 2018

Przygodówka To the Moon doczeka się ekranizacji. Będzie to pełnometrażowy kinowy film animowany, nad którym pracuje duże japońskie studio anime.

Finding Paradise - zapowiedziano kontynuację To the Moon
Finding Paradise - zapowiedziano kontynuację To the Moon

wiadomość13 stycznia 2016

Zespół Freebird Games oficjalnie ujawnił grę Finding Paradise, czyli kontynuację popularnej przygodówki To the Moon. Przy okazji wypuszczono pierwsze screeny i filmik, a także zdradzono, że fabularnie gra będzie powiązana z A Bird Story.

Wieści ze świata (To the Moon, Nidhogg, Destiny VIII) 2/1/14
Wieści ze świata (To the Moon, Nidhogg, Destiny VIII) 2/1/14

wiadomość2 stycznia 2014

Dziś piszemy m.in. o nowej zapowiedzi firmy Square Enix, dwóch grach tworzonych przez jednego z twórców serii Tekken, darmowym mini-epizodzie do gry To the Moon, a także o dacie premiery niezależnej produkcji Nidhogg. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz