Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Android iOS

Critical Ops Android

C-OPS

Sieciowa strzelanina FPP, do której błyskawicznie przylgnęła łatka mobilnego CS:GO. Tytuł pozwala wcielić się w terrorystów i antyterrorystów, a następnie wziąć udział w starciach rozgrywanych na rozległych, przemyślnie zaprojektowanych mapach. Pozyskiwane fundusze służą do nabywania nowego, coraz to lepszego wyposażenia.

Akcji, FPP, zagraj za darmo, FPS, sieciowe, strzelanki.

wersja językowa:
angielska

Data premiery gry Critical Ops | AND

6lipca2016

6lipca2016

Google Play

Android
Okładka Critical Ops (AND)
Critical Ops

Critical Ops to dynamiczny FPS, silnie inspirowany dokonaniami studia Valve. Stąd też bywa określany mianem mobilnej odpowiedzi na Counter-Strike: Global Offensive. Grę stworzyło fińskie studio Critical Force Entertainment, mające już w dorobku podobną produkcję, zatytułowaną Critical Strike Portable. Tytuł zadebiutował wstępnie w wersji alfa w 2015 roku, po czym był systematycznie rozwijany i rozbudowywany o nowe opcje. Jest oferowany w przemyślanym modelu darmowym z opcjonalnymi mikropłatnościami.

Mechanika

Podobnie jak w CS:GO, gracze przejmują kontrolę nad terrorystami i antyterrorystami i trafiają na pomysłowo zaprojektowane areny, gdzie realizują przypisane im zadania – wstępnie w ramach trybu Defuse The Bomb. Do ich dyspozycji oddano pokaźny arsenał (w tym pistolety, pistolety maszynowe, karabiny automatyczne, strzelby i karabiny snajperskie), a także rozmaite wyposażenie dodatkowe (kilka typów granatów, kamizelki kuloodporne i hełmy), które wzorem CS:GO nabywa się podczas walki w wewnętrznym sklepiku za pozyskane w trakcie starć fundusze.

W strzelaninach odbywających się na kilku mapach (Amsterdam, Barcelona, Tokyo, Bureau) uczestniczy do dwudziestu graczy. Mogą to być zarówno przypadkowi użytkownicy, jak i grupy znajomych. Gra oferuje też możliwość zakładania klanów, a także brania udziału w turniejach (twórcy kładą duży nacisk na warstwę e-sportową). Co ciekawe, tytuł dopuszcza rozgrywki międzyplatformowe, niwelując różnice w zakresie dokładności sterowania delikatnym auto-aimem obecnym na urządzeniach mobilnych.

Kwestie techniczne

Critical Ops może się pochwalić wysokiej jakości trójwymiarową szatą graficzną. Dobre wrażenie robią zwłaszcza projekty poziomów – są one przemyślane, rozległe i pełne szczegółów, dzięki czemu starcia nabierają charakteru i mogą być rozgrywane na wiele sposobów. Gra oferuje też spore możliwości w zakresie personalizacji systemu sterowania, bazującego na wirtualnych gałkach analogowych i przyciskach wyświetlanych na ekranie. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zmienić ich układ na taki, który nam bardziej odpowiada.

Model biznesowy

Tytuł robi użytek z przemyślanego modelu free-to-play. W efekcie możemy bawić się znakomicie zupełnie za darmo dzięki temu, że twórcy całkowicie zrezygnowali z elementów pay-to-win – mikropłatności służą przede wszystkim personalizacji (np. można kupić unikalne skórki na broń).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Rozmiar aplikacji: mała (do 50 MB)

Gry podobne do Critical Ops

Wymagania wiekowe Critical Ops

12+

Dodatkowe informacje: Wymagane połączenie z Internetem.  

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
10.04.2017 20:55
👍
Stachu Jones
4
Junior

jedna z najlepszych gier na androida

04.05.2017 15:23
👍
odpowiedz
DenoPL
1
Junior

Plusy:
- grafika
- multyplayer
- skiny
Minusy:
- mało map
- mało trybów

spoiler start

[są 2 tryby: DEATCHMATCH I DEFUSE]

spoiler stop


- słaby antycheat
Moja ocena: 7.5/10

post wyedytowany przez DenoPL 2017-05-04 15:24:14
27.08.2017 14:08
👍
odpowiedz
PolaczekRządzi
2
Junior

Epicka gra. Łatwe sterowanie, dopracowane mapy...których jest tylko 5, ładne skiny oraz dużo polaków.
PS: Polecam skiny do kałacha i noży

post wyedytowany przez PolaczekRządzi 2017-08-27 14:10:32