Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Android iOS

Phantom Dust HD XBOX ONE

Phantom Dust HD to opracowana z myślą o konsoli Xbox One postapokaliptyczna gra akcji, stanowiąca remaster produkcji z 2004 roku. Gracze wcielają się w dysponujących nadnaturalnymi zdolnościami wojowników, którzy toczą bitwy za pomocą skomponowanych własnoręcznie talii, w których karty reprezentują różnorodne umiejętności bojowe.

Akcji, TPP, science fiction, postapokalipsa, karciane, reedycje/remastery/remaki.

Phantom Dust HD - screen - 2017-05-18 - 345425Phantom Dust HD - screen - 2017-05-18 - 345424Phantom Dust HD - screen - 2017-05-18 - 345423Phantom Dust HD - screen - 2017-05-18 - 345422Phantom Dust HD - screen - 2017-05-18 - 345421Phantom Dust HD - screen - 2017-05-18 - 345420

Microsoft Studios | producent

Microsoft Studios | wydawca

wersja językowa:
angielska

Data premiery gry Phantom Dust HD | XONE

16maja2017

16maja2017

Xbox Live

Microsoft XBOX ONE
Okładka Phantom Dust HD (XONE)
Phantom Dust HD

Phantom Dust HD to wydana na platformę Xbox One odświeżona wersja gry akcji Phantom Dust, wydanej pierwotnie na konsolę Xbox w 2004 roku. Zarówno pierwowzór, jak i remaster opracował wewnętrzny zespół deweloperski firmy Microsoft Game Studios.

Fabuła

Akcja toczy się w bliżej nieokreślonej przyszłości, na postapokaliptycznej wersji naszej planety, której powierzchnia stała się tak niebezpieczna z powodu morderczego pyłu, że resztki ludzkości przeniosły się pod ziemię. Jednocześnie wśród ocalałych zaczęły coraz częściej pojawiać się osoby dysponujące nadnaturalnymi mocami – znane jako „esperzy”, dzięki zdolności kontrolowania pyłu są w stanie jako jedyne przetrwać na powierzchni.

Załamanie się cywilizacji spowodowało, że ludzkość straciła większość wiedzy o swojej historii i nikt nie pamięta, co dokładnie doprowadziło do katastrofy. Dlatego esperzy podejmują się niebezpiecznych wypraw w poszukiwaniu cennych artefaktów oraz odpowiedzi na pytanie o przyczynę obecnego stanu Ziemi.

Kampania opowiada o losach dwóch esperów, którzy zostają wyciągnięci z kapsuł kriogenicznych. Obaj cierpią na amnezję i zgadzają się wyruszyć powierzchnię w nadziei, że znajdą tam sposób na odzyskanie wspomnień. To właśnie w jednego z nich przychodzi wcielić się graczowi.

Mechanika

Wydane na platformę Xbox One Phantom Dust HD gra akcji wzbogacona elementami karcianki. Centralnym punktem kampanii jest podziemne miasto, pełniące rolę bazy. Tam rozmawiamy z postaciami, kupujemy nowe umiejętności i przedmioty oraz podejmujemy się wykonania misji. Te ostatnie rozgrywają się głównie na powierzchni i koncentrują na walce z hordami przeciwników za pomocą mocno zręcznościowego systemu potyczek.

Podczas starć kluczową rolę odgrywa tzw. Arsenał złożony z kart umiejętności, gromadzonych podczas misji i kupowanych w sklepikach (łącznie jest ich ponad trzysta). Gracz musi więc komponować talię z najbardziej pasujących do jego stylu rozgrywki kart, a następnie zabierać ją ze sobą na powierzchnię. Limit posiadanych jednocześnie umiejętności oraz ograniczenia związane z łączeniem różnych ich typów wymuszają na graczach dobór odpowiednich strategii.

Tryby gry

Phantom Dust HD oferuje zarówno obszerną kampanię dla pojedynczego gracza, jak i tryb multiplayer. W rozgrywkach wieloosobowych maksymalnie czterech graczy toczy ze sobą bitwy na zamkniętych arenach przy wykorzystaniu własnych talii umiejętności.

Kwestie techniczne

Phantom Dust HD wykorzystuje elementy graficzne z wypuszczonego w 2004 roku pierwowzoru, które jednak zostały odpowiednio podrasowane. Ulepszono też interfejs i poprawiono sterowanie. Natomiast żadnym większym zmianom nie uległy mechanizmy rozgrywki. Ponadto gra otrzymała bardziej rozbudowany tryb sieciowy, wykorzystujący wszystkie funkcje współczesnego Xbox Live.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 10 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Gry podobne do Phantom Dust HD

Wymagania wiekowe Phantom Dust HD

12+

Phantom Dust HD za darmo na Xbox One i Windowsie 10 [AKTUALIZACJA - gra już dostępna]
Phantom Dust HD za darmo na Xbox One i Windowsie 10 [AKTUALIZACJA - gra już dostępna]

wiadomość16 maja 2017

Dziś w sklepach platform Xbox One i Windows 10 pojawi się Phantom Dust HD, czyli remaster kultowej gry z oryginalnego Xboksa. W ramach prezentu dla fanów produkcji, Microsoft postanowił udostępnić ją za darmo.

Remaster Phantom Dust trafi w 2017 r. na PC i Xboksa One
Remaster Phantom Dust trafi w 2017 r. na PC i Xboksa One

wiadomość14 czerwca 2016

Okazuje się, że podczas konferencji prasowej firma Microsoft nie pokazała wszystkiego, co ma do zaoferowania. Kilka godzin po jej zakończeniu zapowiedziano bowiem remaster Phantom Dust, czyli darzonej dużym sentymentem hybrydy RPG-a akcji i karcianki, wydanej w 2005 roku na pierwszą generację konsoli Xbox.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz