Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Android iOS

Deus Ex GO Android

Spin-off cyberpunkowej serii gier RPG akcji Deus Ex. Jest to logiczna produkcja przypominająca znane z urządzeń mobilnych (i nie tylko) gry Hitman GO i Lara Croft GO. Podczas zabawy wcielamy się w Adama Jensena, wykonującego szereg rozmaitych misji.

Logiczne, science fiction, turowe, widok izometryczny.

Deus Ex GO - screen - 2016-08-19 - 328767Deus Ex GO - screen - 2016-08-19 - 328766Deus Ex GO - screen - 2016-08-19 - 328765Deus Ex GO - screen - 2016-08-19 - 328764Deus Ex GO - screen - 2016-08-19 - 328763Deus Ex GO - screen - 2016-08-19 - 328762Deus Ex GO - screen - 2016-08-19 - 328761Deus Ex GO - screen - 2016-08-19 - 328760Deus Ex GO - screen - 2016-08-19 - 328759

wersja językowa:
angielska

Data premiery gry Deus Ex GO | AND

18sierpnia2016

18sierpnia2016

Google Play

Android
Okładka Deus Ex GO (AND)
Deus Ex GO

Deus Ex GO na platformę Android to kolejny spin-off jednej z głośnych serii gier firmy Square Enix. Jest to produkcja podobna do wydanego w 2014 roku Hitman GO oraz wypuszczonego w 2015 roku Lara Croft GO. Tym razem mamy do czynienia z projektem pobocznym cyklu RPG akcji Deus Ex.

Mechanika

Jest to produkcja logiczna, w której rozgrywka odbywa się w turach. Gracze wcielają się w Adama Jensena (bohater gier Deus Ex: Bunt Ludzkości i Deus Ex: Rozłam Ludzkości) i trafiają na różniące się układem, niewielkie plansze. Poruszają się na nich po wyznaczonej trasie, przesuwając się pomiędzy składającymi się na nią punktami. Każde posunięcie wprawia w ruch pułapki i wrogów znajdujących się w danej lokacji. Rozgrywka polega więc przede wszystkim na umiejętnym wykonywaniu kolejnych ruchów, by w odpowiednich momentach unikać, bądź pozbywać się zagrożenia.

W trakcie zabawy mamy do zaliczenia kampanię fabularną składającą się z 54 etapów, którą wieńczy możliwość podjęcia decyzji na temat dalszych losów tajemniczego biznesmena imienim Sasha Novak. Po zakończeniu fabularnie powiązanych poziomów do dyspozycji pozostają nam pojedyncze levele, dodawane co tydzień przez twórców.

Kwestie techniczne

Deus Ex GO w wersji na platformę Android zostało stworzone w unikalnej stylistyce. Grafika, choć przypomina Hitmana GO i Larę Croft GO, utrzymana jest w cyberpunkowym klimacie serii Deus Ex.

Minirecenzja Deus Ex GO – cyberpunkowy trening dla szarych komórek

PLUSY:
  1. trzy godziny niezłego główkowania;
  2. oryginalne zasady rozgrywki wciąż mogą się podobać;
  3. ładna, choć nietypowa oprawa graficzna.
MINUSY:
  1. nijaka warstwa dźwiękowa;
  2. mikropłatności zaszyte w systemie podpowiedzi.

Gry mobilne, towarzyszące premierom dużym tytułów, to częsta praktyka wśród wydawców. Nie inaczej mają się sprawy w przypadku Square Enix, które od kilku lat wypuszcza na rynek tytuły z serii GO. Zarówno Hitman GO, jak i Lara Croft GO, doczekały się ciepłego przyjęcia przez graczy. Japońska korporacja postanowiła zatem pójść za ciosem i na krótko przed premierą Deus Ex: Rozłam Ludzkości udostępniła graczom swoją kolejną, małą perełkę – Deus Ex GO.

Zacznijmy od tego, że produkcja może pochwalić się warstwą fabularną, która nawiązuje do uniwersum wykreowanego na potrzeby dużego cyklu. Mało tego, w Deus Ex GO zaimplementowano dwa zakończenia, bazujące na podjętej przez gracza decyzji, co stanowi miłe zwieńczenie zabawy. Sama rozgrywka opiera się na zasadach, do których przyzwyczaiły nas inne gry z cyklu GO. Tytuł stanowi więc połączenie gry planszowej, skradanki i produkcji logicznej, a połączenie tych trzech składowych bynajmniej nie gryzie się z cyberpunkowymi realiami.

Na kampanię składają się 54 etapy, a kolejne misje pojawiają się w cotygodniowych odstępach. Turowa rozgrywka na pierwszy rzut oka nie jest zbyt skomplikowana – bohater porusza się wyłącznie po wyznaczonych liniach, stając przy tym przed koniecznością przemykania za plecami przeciwników lub eliminowania ich z zaskoczenia. Sprawę utrudnia fakt, iż protagonista nie został zaopatrzony w broń palną, zatem z wrogami musi rozprawiać się z bliska. Na szczęście, do naszej dyspozycji oddano różne zdolności Jensena, takie jak choćby możliwość nałożenia specjalnego kamuflażu, dzięki któremu staje się niewidzialny na dwie tury. Obecność oponentów można jednak wykorzystać na własną korzyść – przejęcie kontroli nad jednym z panoszących się po planszy robotów pozwala na przykład na hakowanie terminali na odległość, choćby po to, by uruchomić niedostępną w inny sposób platformę. Warto również nadmienić, że samo hakowanie potrafi zmienić panujące na danej planszy zasady, wpływając na przykład na zachowanie broni palnej.

Jak zatem widać, kluczem do sukcesu jest nie tylko odwracanie uwagi przeciwników, lecz także opracowanie odpowiedniej strategii działania. Choć początkowe etapy nie nastręczają wielu trudności, z czasem rozgrywka staje się coraz bardziej skomplikowana – ostatnie mapy potrafią solidnie dać w kość. W grze zaimplementowano system podpowiedzi, które mogą znacznie ułatwić zabawę. Sęk w tym, że o ile dwie pierwsze są darmowe, tak za kolejne trzeba niestety zapłacić prawdziwą gotówką.

Deus Ex GO charakteryzuje się oprawą graficzną na wysokim poziomie – na uwagę zasługują przede wszystkim dopracowane modele i animacje postaci, a pokonani przeciwnicy pięknie rozpadają się na pojedyncze poligony. Towarzysząca zabawie muzyka niestety nie zapada w pamięć – soundtrack ma się nijak do kompozycji autorstwa Michaela McCanna, a kolejne otwory pełnią jedynie rolę „zapchajdziury”.

Koniec końców jednak, Deus Ex GO to dobra produkcja, która jest w stanie zapewnić około trzech godzin niezłej zabawy. Przeniesienie oryginalnych zasad rozgrywki w cyberpunkowe realia wyszło grze na dobre i choć jest to bodaj najbardziej umowna odsłona serii, wciąż warto zwrócić na nią uwagę.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena gry 8.0 / 10 na podstawie 12 ocen czytelników.
Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 9.8 / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Gry podobne do Deus Ex GO

Wymagania wiekowe Deus Ex GO

12+

Meehovv Ekspert 25 października 2016

Deus Ex GO to mobilna gra logiczna osadzona w cyberpunkowym uniwersum Deus Ex. Tytuł może być pozycją interesującą zarówno dla fanów Adama Jensena, jak i osób nie znających jego przygód w pełnoprawnych odsłonach cyklu. Co poszło nie tak, a co się powiodło – na te pytania odpowiadam w niniejszej minirecenzji.

8.0
Najlepsze mobilne gry logiczne 2016 roku
Najlepsze mobilne gry logiczne 2016 roku

wiadomość27 grudnia 2016

W trzecim odcinku naszego cyklu podsumowującego mijający rok omawiamy najlepsze naszym zdaniem mobilne gry logiczne ostatnich dwunastu miesięcy.

Sokół Millennium, filmowi asasyni i inne najlepsze mobilne aktualizacje
Sokół Millennium, filmowi asasyni i inne najlepsze mobilne aktualizacje

wiadomość29 listopada 2016

Tym razem polecamy wypróbowanie łatek do takich tytułów jak Assassin's Creed Identity, Deus Ex GO, Super Phantom Cat, Star Wars: Galaxy of Heroes i Warhammer 40,000: Freeblade.

Inkwizytor, cyborg i haker, czyli najlepsze mobilne gry sierpnia (m.in. Deus Ex GO, Space Marshals 2)
Inkwizytor, cyborg i haker, czyli najlepsze mobilne gry sierpnia (m.in. Deus Ex GO, Space Marshals 2)

wiadomość7 września 2016

Omawiamy najlepsze gry mobilne lipca. Wśród polecanych pozycji znalazły się m.in. Deus Ex GO, Space Marshals 2, Reigns, Mr. Robot:1.51exfiltrati0n, Eisenhorn: Xenos, Mobius Final Fantasy, Riptide GP: Renegade oraz Legend of the Skyfish.

Najciekawsze gry mobilne targów E3 2016 (Deus Ex GO, Pokemon GO, Final Fantasy: Brave Exvius)
Najciekawsze gry mobilne targów E3 2016 (Deus Ex GO, Pokemon GO, Final Fantasy: Brave Exvius)

wiadomość20 czerwca 2016

Spośród gier mobilnych pokazywanych podczas tegorocznej edycji targów E3 wybraliśmy trzy naszym zadaniem najlepsze produkcje. Listę oczywiście zdominowały odsłony popularnych serii: Deus Ex, Pokemon oraz Final Fantasy.

Zapowiedziano Deus Ex GO - Adam Jensen tego lata zadebiutuje na urządzeniach mobilnych
Zapowiedziano Deus Ex GO - Adam Jensen tego lata zadebiutuje na urządzeniach mobilnych

wiadomość8 czerwca 2016

W lecie na urządzenia mobilne trafi Deus Ex GO - kolejna odsłona logicznej serii GO, przenoszącej najważniejsze marki należące do firmy Square Enix na tablety i smartfony.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz