Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Agony XBOX ONE

Agony to opracowany z myślą o konsoli Xbox One survival horror, w którym kierujemy nieszczęśnikiem próbującym znaleźć drogę ucieczki z piekła. Wydarzenia obserwujemy z oczu bohatera, a rozgrywka polega głównie na unikaniu bezpośrednich konfrontacji z demonami, przechytrzaniu wrogów oraz rozwiązywaniu zagadek. Zabawę urozmaica moc, pozwalająca na przejmowanie kontroli nad niektórymi postaciami i nieprzyjaciółmi.

Przygodowe, FPP, horror, indie, polskie, przygodowe gry akcji, skradanki, survival horror.

Agony - screen - 2018-04-23 - 371603Agony - screen - 2018-04-23 - 371602Agony - screen - 2018-04-23 - 371601Agony - screen - 2018-04-23 - 371600Agony - screen - 2018-04-23 - 371599Agony - screen - 2018-04-23 - 371598Agony - screen - 2018-04-23 - 371597Agony - screen - 2017-06-16 - 348501Agony - screen - 2017-06-16 - 348500

Madmind Studio | producent

PlayWay | wydawca

Techland | wydawca PL

Strona oficjalna   Pomoc techniczna

wersja językowa:
PL napisy, EN napisy i dialogi

Data premiery gry Agony | XONE

29maja20186dni

29maja2018

premiera PL

29maja2018

Xbox Live

Microsoft XBOX ONE
Okładka Agony (XONE)
Agony

Agony to wydany na platformę Xbox One pierwszoosobowy survival horror, wykorzystujący silnik Unreal Engine 4. Jest to debiutancki projekt polskiego zespołu Madmind Studio, założonego przez doświadczonych deweloperów mających w dorobku zawodowym prace nad takimi tytułami jak Wiedźmin 3: Dziki Gon, Sniper: Ghost Warrior 2, Alien Rage, Enemy Front czy Tom Clancy's The Division.

Fabuła

Kierowany przez nas w grze Agony nieszczęśnik trafia do piekła. Zadaniem gracza jest znalezienie sposobu na ucieczkę z tego przeklętego miejsca. Jego jedynymi wskazówkami są mgliste obrazy władającej czeluścią Czerwonej Bogini.

Bohater jest postacią historyczną, ale z powodu amnezji nie pamięta nic ze swojej przeszłości. Dlatego jednym z celów rozgrywki jest odkrycie jego prawdziwej tożsamości oraz powodów, dla których został zesłany do piekła.

Mechanika

Wydane na platformę Xbox One Agony to przygodowa gra akcji należąca do kategorii survival horrorów. Podczas zabawy wydarzenia obserwujemy z oczu bohatera. Nie został on wyposażony w żadne szczególne zdolności bojowe, więc przetrwanie wymaga unikania konfrontacji z demonami. W utrzymaniu się przy życiu pomaga mu moc panowania nad umysłami napotkanych ludzi oraz słabszych demonów. Poza skradankową rozgrywką produkcja oferuje także liczne zagadki logiczne.

Zaprezentowana przez autorów wizja piekła składa się z czterech obszarów, a ich dokładna eksploracja pozwala na odnalezienie zarówno wielu przydatnych przedmiotów, jak i wskazówek umożliwiających lepsze zrozumienie fabuły.

Tryby gry

Agony oferuje wyłącznie kampanię fabularną dla pojedynczego gracza. Autorzy nie przewidzieli żadnych opcji rozgrywki wieloosobowej.

Kwestie techniczne

Produkcja zbudowana została na bazie silnika Unreal Engine 4, co zapewnia wysoki poziom detali i nowoczesne efekty graficzne. Autorzy dużo wysiłku włożyli w opracowanie wizualnego projektu piekła, a na szczególną uwagę zasługują wywołujące ciarki na plecach demony.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 9.6 / 10 na podstawie 33 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 169,90 PLN

Gry podobne do Agony

Wymagania wiekowe Agony

18+

Agony – polski survival horror zadebiutuje pod koniec maja. Zobacz nowy zwiastun
Agony – polski survival horror zadebiutuje pod koniec maja. Zobacz nowy zwiastun

wiadomość20 kwietnia 2018

Firma PlayWay ujawniła najpewniej ostateczną datę premiery Agony. Polski survival horror od debiutującego zespołu Madmind Studio ukaże się 29 maja na PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. Ponadto podzielono się nowym zwiastunem oraz screenami.

Twórcy Agony zmuszeni do niewielkiej autocenzury
Twórcy Agony zmuszeni do niewielkiej autocenzury

wiadomość15 kwietnia 2018

Deweloperzy z bydgoskiego studia Madmind ujawnili, że aby móc wydać grę Agony na konsolach PlayStation 4 i Xbox One, są zmuszeni do autocenzury. Uspokajają jednak, że będzie ona ograniczona do absolutnego minimum.

Agony - polski horror jednak nie ukaże się 30 marca. Znamy wymagania sprzętowe
Agony - polski horror jednak nie ukaże się 30 marca. Znamy wymagania sprzętowe

wiadomość20 marca 2018

Bydgoskie studio Madmind poinformowało, że wbrew wcześniejszym zapowiedziom, survival horror Agony nie ukaże się 30 marca. Na razie nie zdradzono nowego terminu premiery - podano za to wymagania sprzętowe wersji PC.

Agony jednak nie ukaże się w tym roku
Agony jednak nie ukaże się w tym roku

wiadomość6 października 2017

Pierwszoosobowy survival horror Agony, z akcją rozgrywającą się w samym piekle, miał ukazać się pod koniec bieżącego roku. Jednak ostatecznie poczekamy na niego kilka miesięcy dłużej.

Agony ukaże się dopiero pod koniec roku
Agony ukaże się dopiero pod koniec roku

wiadomość17 czerwca 2017

Mamy złe wieści dla osób czekających na grę Agony, czyli survival horror polskiego studia Madmind. Premiera produkcji została bowiem przełożona na końcówkę roku.

50 graczy poleca tę grę. Ostatnio:

xTYRCZUx

Zantus

Azgeroth

Artur_9

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz