Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Android iOS

Driftland: The Magic Revival PC

Osadzona w realiach fantasy gra strategiczna, łącząca elementy klasycznych RTS-ów, strategii 4X oraz popularnych simów. Wcielamy się w postać maga należącego do jednej z czterech ras, a naszym zadaniem jest podbicie, zjednoczenie i podporządkowanie sobie rozbitej na części planety. Podczas zabawy nie mamy bezpośredniego wpływu na poczynania naszych poddanych, a wszelka ingerencja w świat gry opiera się na podejmowaniu strategicznych decyzji, wydawaniu rozkazów oraz wyznaczaniu celów, w czym pomocna okazuje się potężna magia.

Strategiczne, fantasy, RTS, 4X, polskie.

Driftland: The Magic Revival - screen - 2017-11-28 - 360235Driftland: The Magic Revival - screen - 2017-11-28 - 360234Driftland: The Magic Revival - screen - 2017-11-28 - 360233Driftland: The Magic Revival - screen - 2017-11-28 - 360232Driftland: The Magic Revival - screen - 2017-11-28 - 360231Driftland: The Magic Revival - screen - 2017-11-28 - 360230Driftland: The Magic Revival - screen - 2017-11-28 - 360229Driftland: The Magic Revival - screen - 2017-11-28 - 360228Driftland: The Magic Revival - screen - 2017-09-01 - 354526

Star Drifters | producent

Star Drifters | wydawca

wersja językowa:
angielska

Data premiery gry Driftland: The Magic Revival | PC

29listopada2017

wczesny dostęp

2018

2018

Steam

PC Windows
Okładka Driftland: The Magic Revival (PC)
Driftland: The Magic Revival

Driftland: The Magic Revival to osadzona w realiach fantasy gra strategiczna na platformę PC Windows, łącząca elementy RTS-a, symulatora życia oraz klasycznej strategii 4X. Za jej stworzenie odpowiedzialne jest warszawskie studio Star Drifters, założone przez Michała Sokolskiego i Krzysztofa Jakubowskiego – współtwórców City Interactive (później CI Games), mających na swoim koncie m.in. prace przy takich produkcjach jak Alien Rage czy seria Sniper: Ghost Warrior.

Fabuła

Akcja gry toczy się na tytułowej planecie Driftland, która w wyniku dawnej wojny, toczonej przez magów czterech ras, rozpadła się na wiele małych kawałków. W obliczu zagłady, zwaśnione strony zostały zmuszone do zawarcia porozumienia, na mocy którego zużyły resztę swojej magii na stworzenie potężnego zaklęcia, utrzymującego świat w równowadze. Wojna odbiła się jednek niekorzystnie na warunkach życia na zniszczonej planecie, a jej mieszkańcy upodobnili się do barbarzyńskich plemion. Po kilku wiekach postępującej degeneracji pojawiła się iskierka nadziei w postaci odradzającej się magii, pozwalającej na ponowne scalenie globu. Wraz z nią powrócił jednak również dawny konflikt. W grze wcielamy się w maga, będącego nowym władcą jednej z ras, a naszym zadaniem jest wykorzystanie nadarzającej się sposobności do przywrócenia równowagi na Driftland i uczynienia zeń własnego królestwa.

Mechanika

Mechanika rozgrywki w grze Driftland: The Magic Revival łączy elementy kilku gatunków, takich jak klasyczne RTS-y czy strategie 4X, bazujące na ekspansji, eksploracji, eksploatacji i eksterminacji. Cała gospodarka gry oparta została o zasoby oraz magię, jednak w przeciwieństwie do wspomnianych typów gier, autorzy zrezygnowali ze żmudnego i czasochłonnego mikrozarządzania, kładąc szczególny nacisk na podejmowanie strategicznych decyzji oraz wyznaczanie i realizację celów.

Do głównych zadań gracza należy dbanie o królestwo i jego rozwój, a kluczowym elementem rozgrywki jest eksploracja algorytmicznie generowanego świata i stopniowe scalanie poszczególnych wysepek celem powiększania naszej strefy wpływów. Część strategiczna i taktyczna rozgrywane są na tej samej mapie, a podczas walki kierujemy oddziałami złożonymi z szeregu zróżnicowanych jednostek, potrafiących np. oswajać i dosiadać latające zwierzęta. Podczas zabawy nie mamy jednak bezpośredniego wpływu na poczynania naszych poddanych, a wszelka ingerencja w świat gry opiera się na wydawaniu rozkazów i wyznaczaniu naszym poddanym określonych zadań. Pomocna w tym okazuje się magia, dzięki której możemy przesuwać fragmenty planety, a nawet zmieniać panujące na nich biomy.

Kwestie techniczne

Wydana na platformie PC Windows gra Driftland: The Magic Revival stworzona została w oparciu o zaawansowany (choć rzadko wykorzystywany w grach strategicznych) silnik Unreal Engine 4, co gwarantuje wysoki poziom oprawy wizualnej. Jednocześnie cała mechanika podporządkowana została zasadzie: „łatwe do nauczenia, trudne do opanowania” – dzięki czemu w rozgrywce odnajdą się zarówno weterani gier strategicznych, jak i całkiem początkujący gracze.

Zobacz pełny opis gry

Oczekiwania czytelników: 9.4 / 10 na podstawie 15 głosów czytelników.

Gry podobne do Driftland: The Magic Revival

Wymagania wiekowe Driftland: The Magic Revival

Gra jest odpowiednia dla wszystkich grup wiekowych.

Do tej gry rekomendujemy

ASUS ROG Strix GL702ZC Ryzen

Procesor: Procesor AMD® Ryzen™ 7 1700
Pamięć: 2 x SO-DIMM, do 32 GB SDRAM
Grafika: AMD AMD Radeon™ RX580 , z 4GB, VRAM
Wyświetlacz: 17.3" (16:9) z podświetleniem LED FHD (1920x1080) 60Hz 72% NTSC, przeciwodblaskowa z 178° szerokim kątem widzenia | 17.3" (16:9) z podświetleniem LED FHD (1920x1080) 120Hz 72% NTSC, przeciwodblaskowa z 178° szerokim kątem widzenia | z IPS Technology oraz Freesync
Magazyn danych: SSD - 128GB/256GB/512GB SATA3 M.2 SSD

Sprawdź ceny w:

* Uwaga! Specyfikacja może się różnić w zależności od modelu i sprzedawcy.

Widzieliśmy Driftland: The Magic Revival – fantastyczne połączenie Heroesów i Majesty

Przed premierą 7 czerwca 2016, 16:01

Driftland: The Magic Revival będzie grą strategiczną typu RTS z elementami 4X, w której zbieramy surowce, rekrutujemy jednostki i wznosimy budynki, aby pokonać wszystkich przeciwników na proceduralnie generowanych mapach. Omawianą produkcję wyróżnia fakt, że te ostatnie składać się będą z unoszących się w powietrzu, niezależnych od siebie wysp. Korzystając z potęgi magii, da się je przesuwać – gdy zbliżą się do już zajętych przez nas terenów, możemy postawić między nimi most, włączając w ten sposób nową wysepkę do naszego królestwa. Jestem pewien, że ta oryginalna mechanika wniesie do rozgrywki sporo świeżości. Po pierwsze, mapa ma się stale zmieniać, bo królestwa będą grupować wokół siebie kolejne lądy. Po drugie, łatwo wprowadzić w ten sposób różnorodność nawet w jednym scenariuszu – wyspy dzielą się bowiem na pięć różnych biomów (mroźny, umiarkowany, pustynny etc.), nic nie stoi więc na przeszkodzie, aby obok siebie znalazły się zupełnie inne obszary. Co więcej, dochodzą do tego ciekawe zagrania, które pozwalają za pomocą magii wydrzeć daną wysepkę przeciwnikowi (niszczymy most, zrywając tym samym jej przynależność do wrogiego królestwa) – oczywiście będzie to bardzo kosztowe, niemniej możliwe. Po takim manewrze da się wykorzystać budynki wroga, ale tylko tej samej rasy.

32 graczy poleca tę grę. Ostatnio:

młody32

matiszka

BeBokYo

Jimitech

Mayila

WildCamel

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
05.12.2017 08:36
ThisPapa
53
Centurion

Zapowiada się bardzo ciekawie. Wygląda zachęcająco, na bank zakupię.