Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Iron Harvest XBOX ONE

Strategia czasu rzeczywistego, rozgrywająca się w wykreowanym przez Jakuba Różalskiego uniwersum 1920+. Rozgrywka opiera się przede wszystkim na taktycznych działaniach, a w ręce gracza zostają oddane zróżnicowane jednostki militarne – od piechoty aż po potężne mechy.

Strategiczne, alternatywna historia, dwudziestolecie międzywojenne, mechy i roboty, RTS.

Iron Harvest - screen - 2018-03-12 - 367946Iron Harvest - screen - 2018-03-12 - 367945Iron Harvest - screen - 2018-03-12 - 367944Iron Harvest - screen - 2018-03-12 - 367943Iron Harvest - screen - 2018-03-12 - 367942Iron Harvest - screen - 2018-03-12 - 367941Iron Harvest - screen - 2018-03-12 - 367940Iron Harvest - screen - 2018-03-12 - 367939Iron Harvest - screen - 2018-03-12 - 367938

wersja językowa:
PL napisy, EN napisy i dialogi

Data premiery gry Iron Harvest | XONE

2019

Microsoft XBOX ONE
Okładka Iron Harvest (XONE)
Iron Harvest

Iron Harvest jest grą strategiczną stworzoną przez niemieckie studio KING Art. Zespół ma na swoim koncie między innymi ciepło przyjęte The Book of Unwritten Tales 2 oraz przygodówkę The Raven: Dziedzictwo mistrza złodziei. Produkcja trafiła między innymi na platformę Xbox One.

Fabuła

Akcja Iron Harvest rozgrywa się w uniwersum 1920+, wykreowanym przez polskiego artystę Jakuba Różalskiego. To alternatywna wizja rzeczywistości, w której na frontach I wojny światowej można było spotkać mechy, zaś po zakończeniu globalnego konfliktu potężne maszyny wpasowały się w ludzką codzienność, stając się nieodłącznym elementem krajobrazu. Europa została podzielona pomiędzy trzy mocarstwa, nieustannie walczące o wpływy: Imperium Saksonii, Republikę Polanii oraz Rusviet, wzorowane odpowiednio na Niemcach, Polsce oraz Rosji. Podczas gdy pierwszy z wymienionych krajów skapitulował podczas Wielkiej Wojny, a teraz stara się odzyskać dawną pozycję, drugi, oparty na rolnictwie, próbuje za wszelką cenę utrzymać status quo, jednocześnie prowadząc szeroko zakrojoną modernizację armii. Trzeci i zarazem największy z nich boryka się z wewnętrznymi problemami – siła cara Nikołaja słabnie, a o schedę po nim ubiega się Grigori Rasputin, planujący przeprowadzenie rewolucji.

Mechanika

Inspirację dla twórców Iron Harvest stanowiły między innymi gry Company of Heroes oraz Men of War. Jest to strategia czasu rzeczywistego, w której nacisk położono przede wszystkim na taktyczne działania militarne – rozbudowa bazy odgrywa tutaj drugorzędną rolę. Do naszej dyspozycji oddano zróżnicowane oddziały, składające się zarówno z piechoty, jak i ze wspomnianych wcześniej mechów. Ponadto każda z frakcji posiada swoich bohaterów, dających większe możliwości strategiczne.

Zabawa toczy się na rozległych, otwartych mapach; odpowiednia strategia przewiduje nie tylko konieczność korzystania z osłon, lecz także bierze pod uwagę fakt, że otoczenie jest podatne na zniszczenia– kontrolowane przez nas wojska muszą więc być w nieustannym ruchu.

Tryby gry

W Iron Harvest największą rolę odgrywają trzy kampanie dla pojedynczego gracza, każda poświęcona innemu państwu. Łącznie twórcy przygotowali ponad 20 misji, które można przejść zarówno samotnie, jak i w kooperacji, gdzie gracze kontrolują po połowie armii. Ponadto nie zabrakło potyczek ze sztuczną inteligencją (które także można rozegrać we współpracy z inną osobą), scenariuszy ze specjalnymi wyzwaniami oraz oczywiście trybu multiplayer, w którym mierzymy się z innymi ludźmi.

Kwestie techniczne

Iron Harvest na platformie Xbox One charakteryzuje się oryginalną stylistyką, inspirowaną realiami okresu międzywojennego. Na uwagę zasługują dopracowane, pełne detali otoczenie i modele jednostek.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 7.1 / 10 na podstawie 47 głosów czytelników.

Gry podobne do Iron Harvest

Wymagania wiekowe Iron Harvest

12+

 Iron Harvest - kickstarter zakończył się dużym sukcesem
Iron Harvest - kickstarter zakończył się dużym sukcesem

wiadomość16 kwietnia 2018

Zakończył się kickstarter Iron Harvest, czyli RTS-a osadzonego w opracowanym przez Jakuba Różalskiego świecie 1920+. Końcowy wynik zbiórki wyniósł ok. 1,5 mln dolarów i tym samym autorzy będą w stanie wzbogacić grę m.in. o potyczki multiplayer PvP, rozgrywki kooperacyjne oraz kilka dodatkowych trybów dla pojedynczego gracza.

Iron Harvest otrzyma tryb multiplayer
Iron Harvest otrzyma tryb multiplayer

wiadomość31 marca 2018

Deweloperom ze studia KING Art Games udało się zebrać ponad milion dolarów na produkcję gry Iron Harvest. Dzięki temu finalna wersja zaoferuje tryb multiplayer.

Iron Harvest z wielkim sukcesem na Kickstarterze
Iron Harvest z wielkim sukcesem na Kickstarterze

wiadomość15 marca 2018

Gra Iron Harvest autorstwa niemieckiego studia KING Art Games, osadzona w świecie 1920+ stworzonym przez Jakuba Różalskiego, potrzebowała niecałych dwóch dni, by uzbierać 450 tysięcy dolarów w zbiórce na Kickstarterze.

Wystartował kickstarter Iron Harvest
Wystartował kickstarter Iron Harvest

wiadomość13 marca 2018

Ruszył kickstarter Iron Harvest, czyli RTS-a osadzonego w opracowanym przez Jakuba Różalskiego świecie 1920+. Tempo gromadzenia środków jest imponujące i twórcy nie powinni mieć problemów z osiągnięciem celu minimalnego - 450 tys. dolarów.

Iron Harvest na sześciominutowym zapisie rozgrywki
Iron Harvest na sześciominutowym zapisie rozgrywki

wiadomość11 marca 2018

Do sieci trafił sześciominutowy zapis rozgrywki z Iron Harvest, czyli RTS-a studia KING Art Games, którego akcja rozgrywa się w opracowanym przez Jakuba Różalskiego świecie 1920+.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz