Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Android iOS

Corpse Party 3DS

Corpse Party to japońska gra przygodowa z elementami horroru, w której gracze starają wydostać się z nawiedzonej szkoły, będącej miejscem straszliwej zbrodni. Tytuł, w zależności od poczynań gracza, oferuje kilka różnych zakończeń.

Przygodowe, horror, 2D, visual novel, top-down.

5pb. | producent

XSEED Games | wydawca

Strona oficjalna

wersja językowa:
japońska

Data premiery gry Corpse Party | 3DS

30lipca2016

Nintendo 3DS
Okładka Corpse Party (3DS)
Corpse Party

Corpse Party to gra przygodowa z gatunku visual novel, wyjątkowo popularnego w Kraju Kwitnącej Wiśni. Są to gry tekstowe, wzbogacone ilustracjami, efektami dźwiękowymi, muzyką oraz dubbingiem, które w kluczowych momentach fabuły wymagają od graczy podjęcia konkretnych decyzji wpływających na dalszy przebieg akcji.

Corpse Party zostało pierwotnie wydane na PC tylko na terenie Japonii, jako produkcja niezależnego dewelopera. Później studio 5bp.Games wyprodukowało wersję PSP, następnie iOS, by w końcu w roku 2016 ponownie wydać Corpse Party na PC (w ulepszonej wersji) oraz na Nintendo 3DS. Gra na konsolę przenośną Nintendo bazuje na edycji PSP z roku 2011, jednakże całość zremasterowano - przygotowano m.in. wysokiej jakości sprite'y postaci, utwory muzyczne w nowej aranżacji i cztery bonusowe rozdziały historii.

Fabuła

Bohaterami gry, rozgrywającej się we współczesnej Japonii, jest grupa uczniów uczęszczających do Liceum Kisaragi. Zostało ono zbudowane na miejscu zburzonej przed laty podstawówki, będącej miejscem niewyjaśnionej i potwornej zbrodni, której ofiarą padły dzieci i nauczyciele. Pewnej nocy, na skutek niewytłumaczalnych zdarzeń, nasi bohaterowie trafiają do przerażającej i groteskowej wersji swojej szkoły. Dziwny budynek skrywa w sobie o wiele więcej tajemnic, niż można byłoby się spodziewać, a uczniowie nie mogą się z niego wydostać. Na jego korytarzach odkrywają rozkładające się zwłoki zabitych. Co gorsza, niedługo potem muszą stanąć twarzą w twarz z poszukującymi zemsty, udręczonymi duchami martwych dzieci. W ten sposób zaczyna się pełna przemocy, strachu i okrucieństwa gehenna głównych bohaterów, która pozbawi część z nich człowieczeństwa i zdrowego rozsądku.

Mechanika

Corpse Party na Nintendo 3DS ma kilka różnych zakończeń, których osiągnięcie zależeć będzie od dokonanych przez nas wyborów. W przeciwieństwie do wielu innych gier z gatunku visual novel, gra zawiera elementy eksploracji, a nawet sekwencje zręcznościowe. Naszą postacią poruszamy się po mapie przedstawiającej szkolne korytarze; w tym trybie oprawa graficzna wzorowana jest na typowych 16-bitowych grach jRPG. W trakcie dialogów i ważnych dla fabuły wydarzeń widzimy jednak ręcznie rysowane tła i zmieniające się portrety bohaterów. Warto też podkreślić wysokiej jakości oprawę dźwiękową z efektem przestrzennym oraz pełnym dubbingiem aktorskim.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Corpse Party

18+

Wieści ze świata (Thea: The Awakening, Codemasters, Gears of War 4, Stronghold Kingdoms, LEGO, Corpse Party) 15/4/2016
Wieści ze świata (Thea: The Awakening, Codemasters, Gears of War 4, Stronghold Kingdoms, LEGO, Corpse Party) 15/4/2016

wiadomość15 kwietnia 2016

Dziś piszemy m.in. o dużym darmowym DLC do gry Thea: The Awakening, pierwszych od dawna zyskach Codemasters, multiplayerowych mapach w Gears of War 4, sukcesie Stronghold Kingdoms, zestawie klocków LEGO Minecraft The Village, głosie narratora Darkest Dungeon na Twitchu i o Corpse Party na PC. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz