Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Resident Evil 6 PS4

Szósta część popularnego cyklu gier akcji w konwencji survival horroru. Produkcją Resident Evil 6 zajął się dedykowany zespół deweloperski firmy Capcom pod wodzą Eiichiro Sasakiego.

Akcji, multiplayer, przygodowe gry akcji, survival horror, TPP, TPS, zombie.

Resident Evil 6 - screen - 2013-01-28 - 254962Resident Evil 6 - screen - 2013-01-28 - 254961Resident Evil 6 - screen - 2013-01-28 - 254960Resident Evil 6 - screen - 2013-01-28 - 254959Resident Evil 6 - screen - 2013-01-28 - 254958Resident Evil 6 - screen - 2013-01-28 - 254957Resident Evil 6 - screen - 2013-01-28 - 254956Resident Evil 6 - screen - 2013-01-28 - 254955Resident Evil 6 - screen - 2013-01-28 - 254954

Capcom | producent

Capcom | wydawca

Strona oficjalna

wersja językowa:
PL napisy, EN napisy i dialogi

Data premiery gry Resident Evil 6 | PS4

29marca2016

29marca2016

PSN

Sony PlayStation 4
Okładka Resident Evil 6 (PS4)
Resident Evil 6

Resident Evil 6 jest kolejną pełnoprawną odsłoną znanego cyklu survival horrorów, zapoczątkowanego jeszcze w 1996 roku na pierwszej konsoli PlayStation. Za powstanie tytułu odpowiada odpowiada tradycyjnie wewnętrzne studio koncernu Capcom. W ekipie deweloperskiej gry zabrakło niestety nazywanego ojcem serii Juna Takeuchi, jednak nad całością prac czuwał Hiroyuki Kobayashi, mający na swoim koncie równie duży wkład w powstanie kilku wcześniejszych części cyklu. Edycja na platformę PS4 jest ulepszoną i kompletną wersją gry, która zadebiutowała pod koniec 2012 roku na konsolach siódmej generacji.

Fabuła

Fabuła Resident Evil 6 stanowi swoisty powrót do korzeni serii, a do łask powracają w niej klasyczne zombie oraz wywołujący ich przemianę tajemniczy wirus C. Akcja gry podzielona została na cztery niezależne kampanie, w których znani z poprzednich odsłon cyklu bohaterowie stawiają czoła globalnemu zagrożeniu atakami bioterrorystycznymi. Podczas zabawy śledzimy losy Leona Kennedy’ego – prowadzącego śledztwo w sprawie epidemii w amerykańskim Tall Oaks, Chrisa Redfielda – ścigającego tajemniczą kobietę, która doprowadziła do śmierci wielu ludzi z jego oddziału oraz Jake’a Mullera – najemnika, będącego synem niesławnego Alberta Weskera (głównego antagonisty poprzednich części gry).

Po przejściu tych trzech kampanii uzyskujemy dostęp do czwartej, w której przychodzi nam pokierować kluczową dla fabuły całej gry postacią Ady Wong. Wyposażona w kuszę i linkę z hakiem bohaterka działa w niej na własną rękę, co odróżnia jej scenariusz od nastawionych na współpracę misji pozostałych bohaterów.

Mechanika

Mechanika rozgrywki w szóstej części Resident Evil to wypadkowa rozwiązań znanych z poprzednich odsłon cyklu – ze szczególnym uwzględenieniem „czwórki” i „piątki”. Mamy więc ponownie do czynienia z dynamiczną, trzecioosobową grą akcji, w której nie zabrakło okazji do wymiany ognia oraz oskryptowanych akcji i sekwencji Quick Time Events. Nie obeszło się jednak bez kilku nowości, wśród których wyróżnić należy przede wszystkim nieobecną wcześniej możliwość jednoczesnego poruszania się i strzelania, opcję ślizgania się na plecach czy nieco bardziej rozbudowany model walki wręcz. Nowościom w kwestiach mechaniki towarzyszy zaś istotne powiększenie bestiariusza, będące efektem działania tajemniczego wirusa C i wywoływanych przez niego mutacji. Oprócz tradycyjnych zombiaków, które w tej odsłonie stały się znacznie bardziej żywotne i żwawe, podczas zabawy stawiamy także czoła m.in. inteligentym J’avo – potrafiącym korzystać z broni palnej oraz mutować zranione części ciała, a także tzw. poczwarkom – czyli zawiniętym w kokony ludziom.

Tryby gry

Oprócz kampanii fabularnych, które możemy rozegrać zarówno samotnie, jak i w trybie w kooperacji (każdemu bohaterowi towarzyszy wtedy pomocnicza postać), w Resident Evil 6 znajdziemy także znany z poprzednich odsłon serii tryb Mercenaries, pozwalający na wspólną zabawę do sześciu osób za pośretnictem Internetu. Polega na odpieraniu kolejnych fal coraz groźniejszych zombie, a kluczem do sukcesu jest tu ścisła współpraca pomiędzy poszczególnymi graczami. W grze pojawia się też tradycyjny multiplayer PvP, stawiający przeciwko sobie do ośmiu walczących. Całkowitą nowoścą jest za to tryb Agent Hunt, w którym uczestnicy zabawy przejmują kontrolę nad losowo generowanymi przeciwnikami w sesjach innych graczy.

Kwestie techniczne

Resident Evil 6 stworzone zostało za pomocą lekko zmodyfikowanego silnika, wykorzystanego w wydanej cztery lata wcześniej „piątce”, zatem pierwotna wersja gry pod względem technicznym nie odbiegała w sposób znaczący od swojej poprzedniczki. Przygotowując reedycję na platformę PS4, deweloperzy postanowili więc podrasować oprawę graficzną, przystosowując ją do rozdzielczości Full HD i znacznie większych możliwości kolejnej generacji sprzętu. Warto również odnotować, że reedycja gry uzupełniona została o wszystkie rozszerzenia DLC, wydane już po premierze oryginału, oraz po dwa dodatkowe stroje dla każdej z postaci, dostępne wcześniej wyłącznie za pośrednictwem portalu http://www.residentevil.net.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / podzielony ekran     Liczba graczy: 1 - 8  

Ocena gry 2.7 / 10 na podstawie 205 ocen czytelników.

Gry podobne do Resident Evil 6

Klasyfikacja PEGI Resident Evil 6

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.
Wieści ze świata (Turok 2, Resident Evil 4–6, Cuphead) 12/10/2016
Wieści ze świata (Turok 2, Resident Evil 4–6, Cuphead) 12/10/2016

wiadomość12 października 2016

Dziś piszemy o potwierdzeniu przez Night Dive Studios prac nad remasterem Turoka 2, sukcesie sprzedażowym gier Resident Evil 4, 5 i 6 w wersji na konsole ósmej generacji oraz o przesunięciu premiery Cupheada na przyszły rok. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Gry Resident Evil 4, 5 i 6 trafią na konsole Xbox One i PlayStation 4
Gry Resident Evil 4, 5 i 6 trafią na konsole Xbox One i PlayStation 4

wiadomość25 lutego 2016

Capcom opublikuje czwartą, piątą i szóstą odsłonę serii Resident Evil na konsolach Xbox One i PlayStation 4. W pierwszej kolejności do sprzedaży trafi Resident Evil 6, który zadebiutuje 29 marca. Wcześniejsze części cyklu pojawią się w sklepach latem i jesienią tego roku.

Resident Evil 6 trafi na Xboksa One i PlayStation 4?
Resident Evil 6 trafi na Xboksa One i PlayStation 4?

wiadomość20 listopada 2015

Wygląda na to, że Resident Evil 6 może trafić na konsole Xbox One i PlayStation 4. Tak przynajmniej sugeruje wpis, który pojawił się w bazie koreańskiej organizacji zajmującej się klasyfikacją wiekową gier.

Sprzedaż gier firmy Capcom - cykl Resident Evil na szczycie
Sprzedaż gier firmy Capcom - cykl Resident Evil na szczycie

wiadomość28 października 2013

Raport finansowy firmy Capcom za rok fiskalny 2012 przyniósł ciekawe informacje na temat sprzedaży należących do niej serii gier. Dowiedzieliśmy się między innymi, jak radzą sobie na rynku cykle Resident Evil, Street Fighter, Devil May Cry, Dead Rising i Lost Planet.

Wieści ze świata (Resident Evil 6, Zeno Clash 2, Disney Infinity, Guild Wars 2) 31/7/13
Wieści ze świata (Resident Evil 6, Zeno Clash 2, Disney Infinity, Guild Wars 2) 31/7/13

wiadomość31 lipca 2013

Dziś piszemy m.in. o wypuszczeniu ścieżki dźwiękowej z Resident Evil 6, nowych trybach zabawy w Zeno Clash 2, atrakcjach szykowanych na imprezę QuakeCon 2013 oraz następnym wydarzeniu w Guild Wars 2. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
19.04.2016 11:46
1
mkp4fun
3
Junior

kupilem wylacznie ta gre, by grac na split-screenie, duzo roznych rozgrywek poza kampania... dla mnie dobra 7,5/10

03.09.2017 21:11
odpowiedz
Matleys
14
Legionista
7.0

Nie wiem skąd tak niska ocena.... ogólnie w grze wiele się dzieje... dużo kompanii...