Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

The Walking Dead: The Telltale Series - A New Frontier PS4

Trzecia pełnoprawna seria popularnego cyklu epizodycznych gier przygodowych, bazujących na kultowej komiksowo-filmowej marce The Walking Dead. Pod względem mechaniki, gra nie odbiega od rozwiązań znanych z poprzednich odsłon cyklu, kładąc ponownie szczególny nacisk na konieczność częstego dokonywania wyborów moralnych, będących głównym czynnikiem kształtującym fabułę. Nowością w kwestii technicznej jest system przenoszenia zapisów stanu gry między platformami.

Przygodowe, point-and-click, zombie, postapokalipsa, komiksy, epizodyczne.

The Walking Dead: The Telltale Series - A New Frontier - screen - 2016-12-20 - 336292The Walking Dead: The Telltale Series - A New Frontier - screen - 2016-12-20 - 336291The Walking Dead: The Telltale Series - A New Frontier - screen - 2016-12-20 - 336290The Walking Dead: The Telltale Series - A New Frontier - screen - 2016-12-20 - 336289The Walking Dead: The Telltale Series - A New Frontier - screen - 2016-12-20 - 336288The Walking Dead: The Telltale Series - A New Frontier - screen - 2016-12-20 - 336287The Walking Dead: The Telltale Series - A New Frontier - screen - 2016-12-20 - 336286The Walking Dead: The Telltale Series - A New Frontier - screen - 2016-12-20 - 336285The Walking Dead: The Telltale Series - A New Frontier - screen - 2016-07-22 - 326572

Telltale Games | producent

Telltale Games | wydawca

wersja językowa:
angielska

Data premiery gry The Walking Dead: The Telltale Series - A New Frontier | PS4

20grudnia2016

20grudnia2016

PSN

Sony PlayStation 4
Okładka The Walking Dead: The Telltale Series - A New Frontier (PS4)
The Walking Dead: The Telltale Series - A New Frontier

The Walking Dead: A New Frontier to wydany na platformie PlayStation 4 trzeci sezon popularnego cyklu epizodycznych gier przygodowych studia Telltale Games, bazujących na kultowej komiksowo-telewizyjnej marce, znanej w naszym kraju pod nazwą Żywe Trupy. Po wydanej na początku 2016 roku miniserii The Walking Dead: Michonne – stanowiącej swoiste uzupełnienie sezonu drugiego – opisywany tytuł jest pełnoprawnym trzecim sezonem, zrealizowanym w tradycyjnej formie rozbudowanych, cyklicznie udostępnianych epizodów.

Fabuła

Akcja wydanego na platformę PlayStation 4 The Walking Dead: A New Frontier toczy się kilka lat po wydarzeniach przedstawionych w drugim sezonie tworzonej przez Telltale Games serii. Tym razem gracz wciela się w Javiera Garcie, byłego sportowca, który podróżuje razem ze swoją szwagierką i jej dziećmi po opanowanym przez żywe trupy świecie i stara się utrzymać to, co zostało z jego rodziny przy życiu. W wyniku splotu wydarzeń Javier popada w konflikt z lokalną społecznością, tytułową Nową Granicą. W opowieści sporą rolę odgrywa też doskonale znana z poprzednich odsłon cyklu Clementine.

Mechanika

W temacie mechaniki gra korzysta ze sprawdzonych rozwiązań, znanych nie tylko z serii The Walking Dead, ale także większości epizodycznych przygodówek studia Telltale Games. Rozgrywka opiera się więc na eksploracji i licznych rozmowach z postaciami niezależnymi, jednak w odróżnieniu od typowych przedstawicieli gatunku nie znajdziemy tu klasycznych zagadek logicznych. W zamian szczególny nacisk po raz kolejny położono na konieczność częstego dokonywania wyborów moralnych, które są głównym czynnikiem kształtującym fabułę gry. Całość jak zwykle uzupełniają okazjonalne sekwencje zręcznościowe.

Kwestie techniczne

Pod względem oprawy wydany na platformie PlayStation 4 The Walking Dead: A New Frontier nie odbiega specjalnie od poziomu oraz stylu poprzednich odsłon serii. Na potrzeby gry opracowano jednak całkiem nowy system przenoszenia zapisów gry, pozwalający na ich transfer pomiędzy różnymi platformami sprzętowymi. Dzięki tej opcji, w przypadku zmiany konsoli czy przesiadki na urządzenia mobilne, nie musimy już przechodzić gry ponownie, lecz możemy kontynuować zabawę od miejsca, w którym zakończyliśmy ją na innym urządzeniu. Rozwiązanie to nabiera też szczególnego znaczenia w obliczu faktu, że The Walking Dead: Season Three oferuje unikalną i niespotykaną wcześniej możliwość zaimportowania zapisów oraz kontynuacji wątków fabularnych zapoczątkowanych w sezonie drugim.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena gry 6.48 / 10 na podstawie 51 ocen czytelników.
Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 9.4 / 10 na podstawie 22 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 119,90 PLN

Gry podobne do The Walking Dead: The Telltale Series - A New Frontier

Klasyfikacja PEGI The Walking Dead: The Telltale Series - A New Frontier

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.
Recenzja gry The Walking Dead: A New Frontier – spadek formy

Recenzja 31 maja 2017, 17:00

Do tego dochodzą oczywiście wybory moralne, które w ograniczonym stopniu kształtują naszą rozgrywkę. Te zrealizowano na standardowym dla tego dewelopera poziomie, czyli niby możemy decydować o pewnych sprawach, ale w większości jest to iluzja – jeśli na przykład jakaś postać w wyniku naszych działań przeżyła, choć mogła zginąć, to scenariusz koryguje jej istnienie chwilę później, a gdy jakaś tajemnica ma wyjść na jaw, to prędzej czy później na pewno tak się stanie. My najwyżej decydujemy, czy zdarzy się to prędzej, czy później.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz