Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Aralon: Sword and Shadow Android

Aralon: Sword and Shadow to opracowana z myślą o Androidzie gra RPG. Osadzona jest w krainie fantasy o trójwymiarowej grafice i otwartej strukturze. Rozgrywka koncentruje się na eksploracji, wypełnianiu zadań oraz toczeniu bitew za pomocą zręcznościowego systemu walki.

RPG, fantasy, FPP, TPP.

wersja językowa:
EN napisy i dialogi

Data premiery gry Aralon: Sword and Shadow | AND

5lutego2013

5lutego2013

Google Play

Android
Okładka Aralon: Sword and Shadow (AND)
Aralon: Sword and Shadow

Aralon: Sword and Shadow to wydana na mobilny system Android gra RPG utrzymana w klimacie fantasy. Opracowało ją studio Galoobeth Games, a wydała firma Cresent Moon Games.

Fabuła

Akcja gry toczy się w dosyć standardowej krainie fantasy, w tytułowym królestwie Aralon. Staje ono oczywiście na krawędzi zagłady z powodu knowań zdrajców kryjących się pośród sług monarchii. My wcielamy się w potomka zamordowanego kapitana straży królewskiej, którego los obsadza w roli ostatniej szansy na ocalanie całej nacji przed tyranami pragnącymi przejąć władzę. Scenariusz jest prosty, ale nie przeszkadza to w zabawie, gdyż gra stawia raczej na swobodę eksploracji i wypełniania zadań zamiast na liniową historię.

Mechanika

W wydanym na mobilny system Android Aralon: Sword and Shadow przed rozpoczęciem rozgrywki musimy wykreować postać. Do wyboru są trzy rasy – ludzie, elfy oraz trolle, potem decydujemy o płci, a na końcu wskazujemy jedną z pięciu klas: łotrzyka, wojownika, paladyna, zwiadowcę lub maga. Następnie wyruszamy w świat szukać przygód i chwały. Wydarzenia obserwujemy z kamery umieszczonej za plecami postaci lub z perspektywy pierwszoosobowej. Eksplorowany świat jest w pełni trójwymiarowy i imponuje rozmiarami oraz stopniem swojej otwartości, a poza głównym wątkiem na ukończenie czeka zatrzęsienie opcjonalnych zadań pobocznych.

System walki jest mocno zręcznościowy, wymuszając ręczne wyprowadzanie każdego ataku, bloku i uniku, tak że końcowy rezultat starć zależy w równym stopniu od statystyk postaci, jak i refleksu gracza. Oczywiście nie zabrakło rozbudowanej mechaniki rozwoju bohatera, w ramach której każda klasa posiada odrębne drzewko umiejętności.

Autorzy włożyli dużo pracy w odtworzenie jak największej ilości elementów z pecetowych gier cRPG. Przeciwnicy w świecie dzielą się na frakcje, a nasze działania wpływają na układ sił miedzy nimi, gracz może zbierać zioła, warzyć eliksiry, konstruować uzbrojenie, łowić ryby, rozpalać ogniska oraz korzystać z ośmiu typów wierzchowców, poczynając od koni aż po smoki. Istnieje także opcja zatrudniania najemników wspomagających nas podczas najtrudniejszych misji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Gry podobne do Aralon: Sword and Shadow

Wymagania wiekowe Aralon: Sword and Shadow

12+

Aralon: Sword and Shadow - godny szacunku krewny pecetowych przebojów (najlepsze mobilne RPG #14)
Aralon: Sword and Shadow - godny szacunku krewny pecetowych przebojów (najlepsze mobilne RPG #14)

wiadomość18 marca 2016

W kolejnym odcinku naszej serii omawiającej stare, ale jare mobilne gry role-playing przypominamy Aralon: Sword and Shadow, czyli produkcję, która podjęła udaną próbę odtworzenia na ekranach dotykowych esencji współczesnych pecetowych RPG-ów z dużymi otwartymi światami.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
29.08.2016 12:42
Butcher696
21
Chorąży
9.5

Genialna gra jak na produkcje na smartphona - dorównuje wykonaniem i gameplayem do wysokich produkcji na PC

Coś jak Gothic - World of Warcraft

Genialna ile razy ukończyłem i jaką klasą. Wciąga nie miłosiernie - do tego sterownie jak na dotyk (Co nie cierpię ) jest banalne i nie uciążliwe . Oficjalnie nie wspiera ani klawy + myszka ani pada ale Game Kayboard pomaga

Polecam 9,5/10