Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Android iOS

Faeria iOS

Faeria to opracowana z myślą o systemie iOS hybryda karcianki i turowej strategii bitewnej. Zabawa sprowadza się do rywalizacji między dwoma graczami, dokonywanej za pomocą dobranych przez nich talii. Jednocześnie starcia te rozgrywane są na mapach, które uczestnicy meczu sami zapełniają heksami, tym samym własnoręcznie kształtują pola bitewne.

Strategiczne, fantasy, turowe, karciane, multiplayer.

Faeria - screen - 2016-03-24 - 318264Faeria - screen - 2016-03-24 - 318263Faeria - screen - 2016-03-24 - 318262Faeria - screen - 2016-03-24 - 318261Faeria - screen - 2016-03-24 - 318260Faeria - screen - 2016-03-24 - 318259

Abrakam | producent

Abrakam | wydawca

Strona oficjalna

wersja językowa:
angielska

Data premiery gry Faeria | iOS

8marca2017

8marca2017

App Store

Apple iOS
Okładka Faeria (iOS)
Faeria

Faeria to wydana na platformę Apple iOS karcianka wzbogacona elementami turowej strategii bitewnej. Produkcja korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami i opracowało ją belgijskie studio Abrakam.

Fabuła

Akcja Faerii toczy się w starej krainie fantasy, zamieszkanej zarówno przez ludzi, jak i inne inteligentne rasy. Każdy skrawek tego świata kryje wiele ciekawych historii, a powietrze buzuje od energii magicznych. Gra kładzie duży nacisk na historię fikcyjnego uniwersum i osoby, które lubią wykopywać takie informacje, znajdą tu sporo okazji do oddania się tej pasji.

Mechanika

Wydana na platformę Apple iOS Faeria oferuje nietypowe podejście do tematyki karcianek. Zabawa sprowadza się tradycyjnie do bitew między dwoma graczami, toczonymi za pomocą kart losowanych ze skomponowanych przez nich talii, przy jednoczesnym gromadzeniu zasobów i wykorzystywaniu ich do prowadzenia wojny. Karty reprezentują zarówno bohaterów, jak i efekty oraz zaklęcia, ale nie możemy ich zagrywać swobodnie - ekran wypełnia mapa podzielona na heksy, na którą musimy wrzucać karty.

Co ciekawe, gdy zaczynamy zabawę, mapa jest pusta. Dopiero poprzez nasze akcje zapełnia się heksami, po których potem mogą poruszać się przywołani bohaterowie. Tym samym to gracze kształtują pole bitewne, a odmienne typy dostępnego terenu mocno wpływają na zachowanie jednostek i zaklęć. W połączeniu z faktem, że by rozpocząć walkę, postacie muszą znaleźć się na sąsiadujących pozycjach, daje to oryginalny system, skutecznie wyróżniający Faerię na tle licznej konkurencji.

Dodatkową zaletą gry jest to, że gra pozwala na rywalizację posiadaczom różnych platform, a konta są wspólne dla wszystkich wersji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Wymagania wiekowe Faeria

12+

Faeria – połączenie karcianki i strategii dostępne za darmo na Steamie
Faeria – połączenie karcianki i strategii dostępne za darmo na Steamie

wiadomość10 sierpnia 2016

Faeria, czyli produkcja stanowiąca ciekawą hybrydę karcianki i turowej strategii bitewnej, jest dostępna do pobrania na Steamie całkowicie za darmo. Raz dodana do konta, gra pozostanie tam już na zawsze. Oferta potrwa do 11 sierpnia, do godziny 1:00 w nocy.

Faeria - oryginalna krzyżówka karcianki i turowej strategii trafi także na urządzenia mobilne
Faeria - oryginalna krzyżówka karcianki i turowej strategii trafi także na urządzenia mobilne

wiadomość14 marca 2016

Pecetowa gra Faeria, w ciekawy sposób łącząca elementy karcianki i turowej strategii, doczeka się mobilnych wersji. Wydania na iOS i Androida ukażą się w tym roku.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz