Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy XBOX 360

LEGO Star Wars: The Force Awakens

Kolejna odsłona bestsellerowego cyklu przygodowych gier akcji, łączących markę popularnych duńskich klocków LEGO z kultowym uniwersum Gwiezdnych Wojen.

Akcji, filmy, humorystyczne, kooperacja, LEGO, multiplayer, na 2 osoby, przygodowe gry akcji, science fiction, Star Wars, TPP.

LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - screen - 2016-02-03 - 315122LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - screen - 2016-02-03 - 315121LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - screen - 2016-02-03 - 315120LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - screen - 2016-02-03 - 315119LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - screen - 2016-02-03 - 315118LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - screen - 2016-02-03 - 315117LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - screen - 2016-02-03 - 315116LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - screen - 2016-02-03 - 315115LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - screen - 2016-02-03 - 315114

wersja językowa:
PL napisy i dialogi

Data premiery gry LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy | X360

28czerwca2016

28czerwca2016

premiera PL

Microsoft Xbox 360
Okładka LEGO Star Wars: The Force Awakens (X360)
LEGO Star Wars: The Force Awakens

LEGO Star Wars: The Force Awakens to kolejna odsłona bestsellerowego cyklu przygodowych gier akcji, łączących markę popularnych duńskich klocków LEGO z kultowym uniwersum Gwiezdnych wojen. Ta zapoczątkowana w 2005 roku seria doczekała się jak dotąd trzech pełnoprawnych odsłon, bazujących na motywach klasycznej i nowej trylogii kinowej oraz animowanego serialu telewizyjnego Wojny klonów. Niniejsza gra oparta została na siódmym epizodzie słynnej gwiezdnej sagi, wyświetlanym w naszym kraju jako Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy, który miał kinową premierę w grudniu 2015 roku. Za powstanie gry odpowiada po raz kolejny studio Traveller’s Tales, zaś sam tytuł stworzony został z myślą o szerokiej gamie platform, takich jak PC, PS4 itd..

Fabuła

Fabuła LEGO Star Wars: The Force Awakens w znacznej mierze podąża za wątkami przedstawionymi w filmie, na którym się wzoruje. Akcja toczy się więc 30 lat po wydarzeniach znanych z Powrotu Jedi i koncentruje na losach nowych bohaterów: byłego szturmowca Najwyższego Porządku Finna, porzuconej jako dziecko zbieraczki złomu Rey oraz pilota Ruchu Oporu Poe Damerona. W tle pojawiają się także kluczowe postacie z poprzednich części sagi, takie jak Han Solo, Luke Skywalker czy księżniczka Leia. Śledzimy również zupełnie nowe, stworzone na potrzeby gry wątki, uzupełniające luki fabularne między Powrotem Jedi a Przebudzeniem Mocy.

Mechanika

Podstawy rozgrywki w The Force Awakens na PC, PS4 itd. nie doczekały się znaczących zmian. Nadal mamy więc do czynienia z kolorową przygodówką akcji, w której wcielamy się w całą masę znanych z filmu bohaterów i przeżywamy rozmaite przygody: walczymy z przeciwnikami i rozwiązujemy zagadki logiczne, wymagające najczęściej twórczego wykorzystania popularnych duńskich klocków. Twórcy ze studia TT Games pokusili się jednak o przygotowanie nowych elementów, które urozmaiciły i trochę odświeżyły sprawdzoną formułę serii.

Pierwszym z nich jest funkcja wielokrotnych konstrukcji, która pozwala pokonywać zagadki albo w nieco odmienny sposób, albo w kilku kolejnych etapach. Drugą z nowości stanowią efektowne strzelaniny na blastery, w których walczymy przeciwko szturmowcom Najwyższego Porządku w widoku TPP, wykorzystując klasyczny system osłon. Ostatnia nowinka to znacznie poprawiony model lotu kosmicznymi statkami, które pilotujemy zarówno w liniowych sekwencjach korytarzaowych, jak i na zapewniających nieco więcej swobody arenach. Miłośnicy eksploracji mają do dyspozycji pięć dużych, szczegółowych map z planetami Jakku, D’Qar i Takodana, bazą Starkiller oraz wnętrzem Sokoła Millenium.

Tryby gry

Kampanię fabularną możemy przejść w pojedynkę, przełączając się na towarzyszące nam różne postacie, ale w każdej istnieje możliwość dołączenia drugiej osoby i wspólnego grania na podzielonym ekranie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran    

Ocena gry 7.4 / 10 na podstawie 56 ocen czytelników.
Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 9.0 / 10 na podstawie 39 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 174,90 PLN

Gry podobne do LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy

Klasyfikacja PEGI LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra zawiera elementy przemocy.

Danteveli_ Ekspert 6 lipca 2016

Gwiezdne Wojny Przebudzenie Mocy okazało się hitem kasowym. Z tego co słyszałem i czytałem ludzie byli zadowoleni z tego filmidła. Dlatego nikogo nie dziwi, że zdecydowano się wydać gierkę na bazie najnowszego przeboju JJ Abramsa. Trochę dziwnym jest, że zrobiono to pół roku po premierze filmu. Czyżby miało to oznaczać, że Lego Star Wars: The Force Awakens nie jest po prostu odcinaniem kuponów od kochanej przez miliony serii filmów?

6.0
LEGO Star Wars nadal bezkonkurencyjne. Top 10 UK (24 - 30 lipca)
LEGO Star Wars nadal bezkonkurencyjne. Top 10 UK (24 - 30 lipca)

wiadomość1 sierpnia 2016

LEGO Star Wars: The Force Awakens pozostaje najchętniej kupowaną grą w Zjednoczonym Królestwie. Zapraszamy do zapoznania się z dziesiątką brytyjskich bestsellerów handlu detalicznego.

LEGO Star Wars: The Force Awakens wreszcie także na systemie Android
LEGO Star Wars: The Force Awakens wreszcie także na systemie Android

wiadomość29 lipca 2016

Do dystrybucji w usłudze Google Play trafiło LEGO Star Wars: The Force Awakens, czyli przygodowa gra akcji, stanowiąca humorystyczną adaptację filmu Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy.

Przebudzeniu Mocy niewiele brakuje do wyrównania rekordu Batmana. Top 10 UK (17 - 23 lipca)
Przebudzeniu Mocy niewiele brakuje do wyrównania rekordu Batmana. Top 10 UK (17 - 23 lipca)

wiadomość25 lipca 2016

LEGO Star Wars: The Force Awakens utrzymało się na pierwszym miejscu i jest blisko wyrównania rekordu klockowego Batmana. Zapraszamy do zapoznania się z pierwszą dziesiątką bestsellerów Zjednoczonego Królestwa.

W klockach LEGO Moc silna jest. Top 10 UK (10 - 16 lipca)
W klockach LEGO Moc silna jest. Top 10 UK (10 - 16 lipca)

wiadomość18 lipca 2016

LEGO Star Wars: Przebudzenie Mocy nie daje się wyprzedzić konkurencji i pozostaje najchętniej kupowaną grą w WIelkiej Brytanii na rynku detalicznym. Zapraszamy do zapoznania się z pierwszą dziesiątką najgorętszych tytułów na Wyspach.

LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy zdominowało listę bestsellerów. Top Empik - Tydzień 26 i 27
LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy zdominowało listę bestsellerów. Top Empik - Tydzień 26 i 27

wiadomość12 lipca 2016

Wiadomo, że połączenie LEGO i Gwiezdnych wojen musi być hitem. Nic więc dziwnego, że najnowsza propozycja z serii duńskich klocków w wersji wirtualnej prawie całkowicie zdominowała listę bestsellerów sieci Empik.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz