Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Android iOS

I Have No Mouth, And I Must Scream Android

Mobilna reedycja klasycznej gry przygodowej z 1995 roku, której fabułę oparto na bestsellerowej powieści Harlana Ellisona. Wcielamy się w jedną z pięciu powiązanych ze sobą postaci, których potężny superkomputer AM uwięził w sztucznie wykreowanych, wirtualnych światach, Każdy z bohaterów opowieści musi tam stawić czoła swoim największym lękom i słabościom.

Przygodowe, science fiction, point-and-click, thriller, postapokalipsa, książki, reedycje/remastery/remaki.

I Have No Mouth, And I Must Scream - screen - 2016-01-18 - 313873I Have No Mouth, And I Must Scream - screen - 2016-01-18 - 313872I Have No Mouth, And I Must Scream - screen - 2016-01-18 - 313871I Have No Mouth, And I Must Scream - screen - 2016-01-18 - 313870

wersja językowa:
z polskimi napisami

Data premiery gry I Have No Mouth, And I Must Scream | AND

13stycznia2016

13stycznia2016

Google Play

Android
Okładka I Have No Mouth, And I Must Scream (AND)
I Have No Mouth, And I Must Scream

Wydana na urządzeniach przenośnych z systemem Android gra I Have No Mouth, And I Must Scream jest mobilną reedycją klasycznej przygodówki point-and-click, która ukazała się pierwotnie w 1995 roku na komputerach PC. Za stworzenie oryginału sprzed ponad dwóch dekad odpowiada zamknięte w 1997 roku studio The Dreamers Guild. Nowa wersja gry została opracowana przez specjalizujący się w reedycjach klasyki duet amerykańskiego studia Night Dive oraz wydawcy, firmy DotEmu.

Fabuła

Fabuła tytułu oparta została na bestsellerowej noweli Harlana Ellisona, opublikowanej pierwotnie w 1967 roku, zaś sam autor uczestniczył w pracach nad oryginalną wersją gry i użyczył swego głosu głównemu antagoniście. Akcja osadzona została w świecie, w którym potężny superkomputer o nazwie AM opanował komputery trzech najpotężniejszych mocarstw - Rosji, Chin oraz Stanów Zjednoczonych - i przejmując kontrolę nad ich zasobami nuklearnymi doprowadził do zagłady niemalże całej ludzkości. AM wybrał jednak pięć pozornie niezwiązanych ze sobą osób, aby uwięzić ich i utrzymując przy życiu przez ponad 100 lat, poddawać wymyślnym torturom, mającym na celu złamanie ich ducha. Bohaterowie gry trafiają do sztucznie wykreowanych, wirtualnych światów, gdzie każdy z nich musi stawić czoła swoim największym koszmarom i słabościom.

Mechanika

I Have No Mouth, And I Must Scream jest klasyczną grą przygodową z interfejsem point-and-click, przypominającym wczesne dokonania firmy LucasArts. Zbudowany jest on z ośmiu podstawowych poleceń, takich jak poruszanie się, podnoszenie czy używanie przedmiotów, które podczas rozgrywki wydawać możemy kontrolowanej aktualnie postaci. Przystępując do rozgrywki, wybieramy jednego z pięciu dostępnych bohaterów. Do pełnego ukończenia gry wymagane jest jednak rozwiązanie problemów wszystkich dostępnych postaci, których losy – mimo że z pozoru całkiem różne - okazują się ściśle ze sobą powiązane. Całość odznacza się brutalnym i ciężkim klimatem oraz intrygującą i systematycznie potęgującą napięcie warstwą fabularną, utrzymaną w stylu thrillera science-fiction.

Kwestie techniczne

Pod względem graficznym wydana na urządzeniach z systemem Android gra I Have No Mouth, And I Must Scream nie odbiega w sposób znaczący od swego pierwowzoru z 1995 roku. Autorzy remake’u pokusili się jednak o dodanie szeregu filtrów graficznych, które nieco poprawiają ogólne wrażenia wizualne. Podobnie przedstawia się sprawa ze ścieżką dźwiękową, której możemy posłuchać w kilku wersjach (np. MIDI, Adlib i innych). Na potrzeby urządzeń mobilnych przemodelowano rzecz jasna klasyczny system sterowania, choć tutaj także pozostawiono graczom wybór pomiędzy wersją dotykową, a klasyczną – co z pewnością ucieszy wszystkich tradycjonalistów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: duża (powyżej 500 MB)

Gry podobne do I Have No Mouth, And I Must Scream

Wymagania wiekowe I Have No Mouth, And I Must Scream

12+

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz