Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Android iOS

Talisman: The Horus Heresy Android

Elektroniczna gra planszowa, będąca połączeniem mechaniki niezwykle popularnej serii Talisman (znanej w Polsce pierwotnie jako Magia i Miecz) z kultowym uniwersum Warhammera. Fabuła gry bazuje na zapoczątkowanym w 2006 roku cyklu książek Herezja Horusa i ukazuje wydarzenia, jakie rozegrały się w 31 tysiącleciu i doprowadziły do wielkiej wojny domowej na galaktyczną skalę, która przyniosła ze sobą zagrożenie dla przyszłości całej ludzkości.

Strategiczne, fantasy, science fiction, planszowe, Warhammer 40,000, multiplayer, podzielony/wspólny ekran.

Nomad Games | producent

Nomad Games | wydawca

Strona oficjalna

wersja językowa:
angielska

Data premiery gry Talisman: The Horus Heresy | AND

30marca2016

30marca2016

Google Play

Android
Okładka Talisman: The Horus Heresy (AND)
Talisman: The Horus Heresy

Talisman: The Horus Heresy to elektroniczna gra planszowa na platformę Android, stanowiąca połączenie niezwykle popularnej planszówki firmy Games Workshop, znanej w Polsce pierwotnie pod tytułem Magia i Miecz, z kultowym uniwersum Warhammera. Za powstanie tytułu odpowiada brytyjskie studio Nomad Games, mające na swoim koncie dwie cyfrowe adaptacje pierwowzoru (Talisman: Digital Edition i Talisman: Prologue), a także wydaną w 2014 roku strzelankę Warhammer 40,000: Kill Team.

Fabuła

Fabuła gry Talisman: The Horus Heresy bazuje na motywach zapoczątkowanego w 2006 roku cyklu książek Herezja Horusa i rozgrywa się w trzydziestym pierwszym tysiącleciu, a więc na 10 tysięcy lat przed wydarzeniami znanymi z Warhammera 40,000. Pod łaskawymi rządami nieśmiertelnego Imperatora, Imperium Człowieka rozciąga się na całą niemalże galaktykę, a dzięki licznym odkryciom i podbojom ludzkość przeżywa okres prawdziwego rozkwitu. Niespodziewanie Imperator opuszcza linię frontu, powierzając dowództwo swemu ulubionemu synowi Horusowi i wywyższając go do rangi Mistrza Wojny. Młody idealista nie jest jednak w stanie udźwignąć ogromnego brzemienia, jakim jest realizacja ambitnych planów Imperatora. Cała sytuacja stanowi zaś zarzewie wojny domowej na galaktyczną skalę, która przynosi ze sobą zagrożenie dla przyszłości całej ludzkości.

Mechanika

W zakresie mechaniki Talisman: Horus Heresy na platformie Android wykorzystuje rozwiązania znane z klasycznych, osadzonych w realiach fantasy odsłon cyklu Talisman. Gracze wcielają się w jedną z 8 grywalnych postaci, podzielonych na dwie grupy: lojalistów oraz zdrajców, i przejmują dowodzenie nad jedną z 18 dywizji Kosmicznych Marines. Rozgrywka toczy się w turach, podczas których grający wykonują swe ruchy naprzemiennie, zaś istotny wpływ na rozwój sytuacji ma element losowy w postaci rzutów kośćmi oraz ciągniętych ze specjalnej talii kart zdarzeń. Te zaś nieść mogą ze sobą zarówno rozmaite przydatne przedmioty, jak i postawić nas w bezpośredniej konfrontacji z przeciwnikiem. Całość dostosowana została do zupełnie nowych realiów science fiction i w przeciwieństwie do oryginalnego Talismana toczy się na dużo większą skalę – planszę stanowi bowiem obszar całej galaktyki.

Tryby gry

Jak każda gra planszowa, także i Talisman: The Horus Heresy przeznaczony jest przede wszystkim do zabawy w trybie wieloosobowym. W rozgrywce wziąć mogą udział dwie lub cztery osoby – rywalizujące bezpośrednio bądź współpracujące ze sobą w dwuosobowych zespołach. Twórcy ze studia Nomad Games zadbali również o samotnych graczy, tak więc w przypadku braku chętnych do zabawy grać możemy także w pojedynkę, a rolę innych uczestników rozgrywki przejmuje sztuczna inteligencja.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / gorące krzesło     Liczba graczy: 1 - 4  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Talisman: The Horus Heresy

Gra jest odpowiednia dla wszystkich grup wiekowych.

Talisman: The Horus Heresy - planszówka w realiach Warhammera 40,000 zadebiutowała na Androidzie
Talisman: The Horus Heresy - planszówka w realiach Warhammera 40,000 zadebiutowała na Androidzie

wiadomość2 kwietnia 2016

W usłudze Google Play zadebiutowała androidowa wersja Talisman: The Horus Heresy, czyli planszówki osadzonej w realiach Warhammera 40,000.

Nowy Talisman osadzony w uniwersum Warhammera 40,000
Nowy Talisman osadzony w uniwersum Warhammera 40,000

wiadomość4 stycznia 2016

W lutym premierę mieć będzie gra Talisman: The Horus Heresy, czyli połączenie uniwersum Warhammera 40 000 oraz mechanik znanych z planszówki Magia i Miecz.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz