Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Eventide: Słowiańska Baśń Win Phone

Eventide: Slavic Fable

Inspirowana mitologią słowiańską gra przygodowa, zaliczana do popularnej kategorii ukryte obiekty. Wcielamy się w postać znanej botaniczki, która po przybyciu do starego skansenu swej babci odkrywa, że została ona porwana przez tajemniczego łotra Borutę. Aby pokonać zło i uwolnić babcię, bohaterka będzie musiała sprzymierzyć się z zamieszkującymi skansen bożkami i magicznymi istotami, wywodzącymi się ze słowiańskich mitów i legend.

Przygodowe, mitologia słowiańska, polskie, ukryte przedmioty.

Eventide: Słowiańska Baśń - screen - 2015-11-26 - 311544Eventide: Słowiańska Baśń - screen - 2015-11-26 - 311543Eventide: Słowiańska Baśń - screen - 2015-11-26 - 311542Eventide: Słowiańska Baśń - screen - 2015-11-26 - 311541Eventide: Słowiańska Baśń - screen - 2015-11-26 - 311540

wersja językowa:
PL napisy, EN napisy i dialogi

Data premiery gry Eventide: Słowiańska Baśń | WP

27stycznia2016

27stycznia2016

Windows Store

Windows Phone
Okładka Eventide: Slavic Fable (WP)
Eventide: Slavic Fable

Eventide: Slavic Fable to zainspirowana mitologią słowiańską gra przygodowa, należąca do popularnej kategorii ukryte obiekty. Produkcja wydana na platformie Windows Phone jest efektem współpracy polskiego studia The House of Fables ze specjalizującą się w tym gatunku ekipą Artifex Mundi, mającą na swoim koncie m.in. tak udane serie jak Koszmary z Głębin, Tajemnice Czasu, Mroczne Legendy czy 9 Poszlak.

Fabuła

Eventide: Slavic Fable zabiera graczy w podróż po niezwykłej krainie, pełnej podań i mitów ze środkowo-wschodniej Europy, a opowiedziana historia rozgrywa się na terenie współczesnego skansenu, gdzie oprócz ludzi wciąż egzystują dawne słowiańskie bóstwa i inne magiczne stworzenia. Bohaterką gry jest słynna botaniczka, która na prośbę swojej babci, kustoszki skansenu, stanie przed zadaniem uratowania cennej rośliny, mitycznego Kwiatu Paproci. Po przybyciu na miejsce okazuje się, że na protagonistkę czeka jednak znacznie większe wyzwanie. Jej babcia zostaje porwana przez tajemniczego łotra Borutę, który pragnie podbić świat, wykorzystując drzemiącą w starym skansenie moc. Aby pokonać zło i ocalić swą babcię z rąk Boruty, bohaterka musi sprzymierzyć się z zamieszkującymi to miejsce magicznymi istotami.

Mechanika

Pod względem mechaniki Eventide: Slavic Fable jest typową dla dorobku studia Artifex Mundi grą przygodową, oferującą liczne zagadki typu ukryte obiekty oraz szereg minigier logicznych. Zadaniem gracza jest przeszukiwanie kolejnych lokacji celem znalezienia przedmiotów, niezbędnych do rozwiązania łamigłówek, które popychają fabułę opowieści do przodu. Deweloperzy przygotowali w sumie 38 ręcznie malowanych lokacji, w których czekają na nas 43 zagadki i oryginalne sceny z ukrytymi przedmiotami. W edycji specjalnej gry znajdziemy także dodatkową przygodę, w której bohaterka wyrusza na poszukiwanie Kwiatu Paproci w Noc Świętojańską.

Kwestie techniczne

Od strony technicznej, wydany na platformie Windows Phone Eventide: Slavic Fable w niczym nie odbiega od wysokiego poziomu, do jakiego przyzwyczaiły nas kolejne produkcje Artifex Mundi. Podczas zabawy poruszamy się po ręcznie malowanych, statycznych, lecz niezwykle barwnych lokacjach, a rozgrywce towarzyszą animacje oraz filmiki przerywnikowe, ilustrujące fabułę opowieści. Całość uzupełnia klimatyczna oprawa dźwiękowa, utrzymana w słowiańskim tonie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 10 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Eventide: Slavic Fable

12+

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz