Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Android iOS

Ravenmark: Scourge of Estellion Android

Ravenmark: Scourge of Estellion to dostępna na system Android strategia fantasy. Produkcja oferuje jedynie kampanię i kładzie nacisk na aspekt fabularny. Zabawa sprowadza się głównie do toczenia bitew w dużej skali za pomocą turowego systemu walki, wymagającego korzystania z formacji i brania pod uwagę ukształtowania terenu.

Strategiczne, fantasy, turowe, taktyczne.

Ravenmark: Scourge of Estellion - screen - 2015-06-12 - 301061Ravenmark: Scourge of Estellion - screen - 2015-06-12 - 301060Ravenmark: Scourge of Estellion - screen - 2015-06-12 - 301059Ravenmark: Scourge of Estellion - screen - 2015-06-12 - 301058Ravenmark: Scourge of Estellion - screen - 2015-06-12 - 301057

wersja językowa:
angielska

Data premiery gry Ravenmark: Scourge of Estellion | AND

12listopada2015

12listopada2015

Google Play

Android
Okładka Ravenmark: Scourge of Estellion (AND)
Ravenmark: Scourge of Estellion

Ravenmark: Scourge of Estellion to wydana na platformę Android turowa strategia bitewna. Grę opracował zespół Witching Hour Studios z Singapuru.

Fabuła

Akcja toczy się w ponurym uniwersum fantasy znanym jako Eclisse. Fabuła koncentruje się na losach Imperium Estellion, które musi zmierzyć się z powrotem dawno zapomnianej nacji Kaysan. Dawno temu została ona niemalże kompletnie unicestwiona i teraz jej mistyczni wojownicy pałają rządzą zemsty. Produkcja oferuje dwie kampanie, pozwalające poznać losy tego konfliktu z perspektywy obu jego stron. Autorzy włożyli masę pracy w opracowanie aspektu fabularnego. Stworzony przez nich świat jest ciekawy, wielokulturowy i posiada własną obszerną historię. Wszystkie misje mają własny cel, który popycha scenariusz naprzód, a nie jest jedynie pretekstem do bitwy.

Mechanika

Ravenmark: Scourge of Estellion na platformie Android koncentruje się na toczeniu bitew w systemie turowym. Podczas potyczek obie strony najpierw wydają rozkazy, a następnie biernie obserwują jak wykonywane są w kolejności ustalonej przez współczynnik inicjatywy. W rezultacie trzeba nauczyć się przewidywać posunięcia rywala, a nie jedynie na nie reagować. Odnoszenie zwycięstw wymaga także wykorzystywania formacji, umiejętności specjalnych oraz przewagi, jaką może dać ukształtowanie terenu.

Skala potyczek jest duża, ale autorzy umożliwili wydawanie oddziałom ogólnych wytycznych, przez co nie musimy ich wszystkich nadzorować podczas starć. Ponadto gra posiada elementy RPG. W trakcie bitew jednostki gromadzą doświadczenie, co pozwala rozwijać ich umiejętności. Z tego powodu warto dbać o jak najmniejsze straty w trakcie bitew, gdyż weterani są znacznie skuteczniejszymi żołnierzami niż żółtodzioby.

Minirecenzja Ravenmark: Scourge of Estellion – genialna turowa strategia

PLUSY:
  1. Bogaty i głęboki system rozgrywki zadowoli wymagających strategów;
  2. Ciekawa i wciagająca linia fabularna, pełna politycznych intryg;
  3. Znakomita ścieżka dźwiękowa skomponowana przez Josha Whelchela zasługuje na najwyższe noty.
MINUSY:
  1. Na początku może przytłoczyć osoby dopiero zaczynające przygodę ze strategiami.

Przez wiele lat gry strategiczne utożsamiane były z komputerami PC. Kiedy jednak smartfony doczekały się ekranów dotykowych, okazało się, że gatunek ten bardzo dobrze sprawdza się także na urządzeniach mobilnych, co zaowocowało mnóstwem mniej i bardziej udanych produkcji. Ravenmark: Scourge of Estellion należy do tego pierwszego grona i choć kosztuje niemało, to i tak jest to tytuł warty każdej złotówki.

Rozgrywka w produkcji studia Witching Hour nie jest zbyt przystępna. Deweloperzy co prawda zadbali o samouczek, ale dość szybko staje się on skomplikowany, co może zniechęcić część mniej obeznanych w temacie osób. Jednak jeżeli dasz tej grze szansę i przebolejesz kilka pierwszych potyczek, to najpewniej zakochasz się w bogatym gameplayu. Ponadto jeżeli miałeś do czynienia z tytułami pokroju Final Fantasy Tactics, bardzo szybko nauczysz się mechanizmów zastosowanych w Ravenmark: Scourge of Estellion, gdyż turowa rozgrywka nie odbiega w znacznym stopniu o klasyków gatunku.

Twórcy naprawdę przyłożyli się do roboty, oferując szereg możliwości taktycznych, zróżnicowane jednostki, z których tworzymy formacje, rozmaite moce specjalne itd. Wszystkie karty odkrywane są stopniowo podczas zabawy, więc cały czas jest co robić, gameplay co chwilę zaskakuje i stawia przed nami nowe wyzwania, co po prostu wydłuża żywotność gry.

Poza tym wszystkim świetnie wypada linia fabularna, która zaskakuje swym ogromem, dorosłością i politycznymi intrygami. Na plus należy zaliczyć także bardzo dobrą oprawę audio-wideo. Ścieżka dźwiękowa Ravenmark: Scourge of Estellion, stworzona przez kompozytora Josha Whelchela, zasługuje na najwyższe noty, a grafika, choć nie powala na kolana zaawansowanymi technicznie efektami, nadrabia braki przyjemnym artystycznym stylem.

Jeżeli jesteś miłośnikiem turowych strategii, to pewnie Ravenmark: Scourge of Estellion znajduje się już w Twojej kolekcji. Jednak jeżeli jakimś cudem przegapiłeś ten tytuł, to szybko dokonaj zakupu. Z kolei osoby zaczynające przygodę z tym gatunkiem mogą się na początku poczuć trochę przytłoczone, ale chyba warto zaryzykować, bo to naprawdę świetna gra.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: duża (powyżej 500 MB)

Gry podobne do Ravenmark: Scourge of Estellion

Wymagania wiekowe Ravenmark: Scourge of Estellion

12+

Najlepsze gry mobilne bez mikropłatności (#4 – strategie wojenne)
Najlepsze gry mobilne bez mikropłatności (#4 – strategie wojenne)

wiadomość17 lutego 2016

Mikropłatności w strategiach – nikt tego nie lubi! W kolejnym odcinku naszego cyklu omawiającego najlepsze mobilne produkcje pozbawione mikropłatności przyglądamy się strategicznym grom wojennym.

Ravenmark: Scourge of Estellion – doskonała strategia turowa w mobilnej perełce
Ravenmark: Scourge of Estellion – doskonała strategia turowa w mobilnej perełce

wiadomość16 listopada 2015

Po czterech latach od premiery na iOS-ie, turowa gra strategiczna Ravenmark: Scourge of Estellion ukazała się w końcu na Androidzie, więc przyglądamy się jej w dzisiejszej mobilnej perełce.

Ravenmark: Mercenaries, czyli hardkorowa turówka w mobilnych klasykach strategicznych [#4]
Ravenmark: Mercenaries, czyli hardkorowa turówka w mobilnych klasykach strategicznych [#4]

wiadomość16 lipca 2015

W kolejnej odsłonie cyklu przypominającego najlepsze strategie, jakie ukazały się na telefonach i tabletach, omawiamy grę Ravenmark: Mercenaries, czyli taktyczną turówkę fantasy, w której dowodzimy oddziałem najemników.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
16.11.2015 14:15
Urdaz
31
Konsul