Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Android iOS

Whispering Willows Android

Whispering Willows to gra logiczna opracowana przez zespół Night Light Interactive. Wcielamy się w młodą dziewczynę, szukającą swojego ojca w nawiedzonym domu. W przygodach bohaterka wykorzystuje moce parapsychiczne, w tym umiejętność astralnej projekcji.

Logiczne, horror, 2D, elementy przygodowe, Kickstarter, duchy, indie.

wersja językowa:
angielska

Data premiery gry Whispering Willows | AND

26sierpnia2015

26sierpnia2015

Google Play

Android
Okładka Whispering Willows (AND)
Whispering Willows

Whispering Willows to utrzymana w klimatach horroru gra logiczna, będąca debiutancką produkcją niezależnego, amerykańskiego studia Night Light Interactive. Tytuł wzbudził spore zainteresowanie w serwisie Kickstarter, a dzięki udanej kampanii crowdfundingowej, możliwe stało się przygotowanie wersji na szeroką gamę platform sprzętowych, takich jak Android. Warto też dodać, że produkcja uhonorowana została szeregiem nagród branżowych na takich imprezach, jak Casual Connect, Seattle Indie Gaming Competition oraz OUYA Create Game Jam.

Fabuła

W Whispering Willows wcielamy się w młodą dziewczynę imieniem Elena, której ojciec zaginął w tajemniczych okolicznościach. Trop prowadzi naszą bohaterkę do cieszącej się złą sławą tytułowej, ponurej rezydencji Willows. Okoliczni mieszkańcy trzymają się od tego miejsca z daleka, a powodem ich strachu jest mroczna przeszłość domu, pełna potwornych i niewyjaśnionych zbrodni. Dusze ofiar do dzisiaj nawiedzają korytarze rezydencji, a część z nich bynajmniej nie jest nastawiona przyjaźnie do wszelkich intruzów. Elena nie jest jednak zwyczajną dziewczyną. Posiada ona bowiem potężne moce parapsychiczne, w tym umiejętność astralnej projekcji, czyli opuszczania własnego ciała. Zdolności te okażą się kluczowe podczas poszukiwań ojca i poznawania przeszłości budynku oraz jego dawnych mieszkańców.

Mechanika

Whispering Willows na platformie Android przypomina klasyczną, dwuwymiarową platformówkę. Produkcja studia Night Life Interactive w rzeczywistości jest jednak przede wszystkim grą logiczną, tak więc rozgrywka koncentruje się głównie na rozwiązywaniu zagadek. Nasza protagonistka, Elena może w każdym momencie rozgrywki opuścić swoje ciało i wkroczyć do świata umarłych. Przykładowo, pod postacią ducha bohaterka jest w stanie latać, przeciskać się przez małe szczeliny, manipulować czasem, zamrażać przedmioty oraz korzystać z mocy światła, potrafiącego odstraszyć zamieszkujące posiadłość agresywne upiory. Wchodzenie w bezpośrednie interakcje z przedmiotami fizycznymi wymaga jednak powrotu do ciała.

W trakcie przygód dość często napotkamy też różne, zamieszkujące rezydencję duchy. Część z nich stanowi dla naszej bohaterki poważne zagrożenie, zaś pozostałe są jedynie udręczonymi duszami ludzi, którzy przed laty zmarli w tragicznych okolicznościach i teraz są skazani na powtarzanie bez końca ostatnich chwil swojego życia. Podczas rozgrywki Elena będzie musiała znaleźć sposób na uwolnienie ich dusz, gdyż tylko w ten sposób pokona szereg stojących na jej drodze przeszkód.

Kwestie techniczne

Pod względem oprawy Whispering Willows na platformie Android odznacza się klimatyczną, ręcznie rysowaną grafiką 2D w wysokiej rozdzielczości (720 i 1080p). Rozgrywce towarzyszy również utrzymana w klimacie horroru ścieżka dźwiękowa oraz tajemnicze odgłosy, potrafiące wywołać u graczy gęsią skórkę.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: duża (powyżej 500 MB)

Gry podobne do Whispering Willows

Wymagania wiekowe Whispering Willows

12+

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz