Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Android iOS

Better Late Than Dead PS4

Better Late Than Dead to survival sandbox, którego stworzenia podjęło się studio Odin Game. Podczas zabawy gracze trafiają na tajemniczą wyspę, na której są zmuszeni stoczyć wymagającą walkę o przetrwanie. Nie brakuje tutaj konieczności zaspokajania głodu czy pragnienia, jak również walki z niebezpiecznymi zwierzętami. Całość urozmaicona została obfitującym w zagadki wątkiem fabularnym.

Akcji, TPP, sandbox, survival, elementy przygodowe, indie.

Better Late Than Dead - screen - 2015-08-26 - 306767Better Late Than Dead - screen - 2015-08-26 - 306766Better Late Than Dead - screen - 2015-08-26 - 306765Better Late Than Dead - screen - 2015-08-26 - 306764Better Late Than Dead - screen - 2015-08-26 - 306763Better Late Than Dead - screen - 2015-08-26 - 306762

wersja językowa:
angielska

Data premiery gry Better Late Than Dead | PS4

Prace nad grą Better Late Than Dead na PS4 zostały wstrzymane i nie będą kontynuowane

Sony PlayStation 4
Okładka Better Late Than Dead (PS4)
Better Late Than Dead

Better Late Than Dead to stworzony z myślą o konsoli PlayStation 4 survival sandbox. Gra opracowana została przez studio Odin Game (twórców Symulatora Policji z 2014 roku), natomiast jej wydanie powierzono firmie Merge Games. W czasie rozgrywki gracze trafiają na tajemniczą, rajską wyspę, gdzie muszą stanąć do wymagającej walki o przetrwanie, aby w ostateczności wydostać się z tego swoistego więzienia.

Przeżycie to kluczowy element zabawy. Nie jest ono jednak łatwe, ponieważ – jak przystało na typową grę survivalową z otwartym światem – koniecznym jest, aby zainteresowani położyli nacisk na szereg aktywności umożliwiających przetrwanie w niegościnnym środowisku. Gracze muszą więc między innymi być w stanie ugasić pragnienie swojej postaci, zaspokoić głód, odeprzeć ataki ze strony śmiertelnie niebezpiecznych zwierząt (wilków, rekinów, węży czy niedźwiedzi), jak również przeciwstawić się zmiennym warunkom pogodowym (zła aura może chociażby doprowadzić do wyziębienia organizmu). W czasie zabawy należy również zwrócić szczególną uwagę na ewentualne złamania, zatrucia czy utratę krwi, które mogą okazać się zabójcze.

Co istotne, w przypadku tego tytułu deweloperzy starali się przygotować możliwie wciągający wątek fabularny. Z tego też względu zainteresowani będą musieli stawić czoła wielu innym przeszkodom. Nasz bohater, lądując na wspomnianej wyspie, kompletnie nic nie pamięta, a jedynym bliskim mu przedmiotem jest tajemnicza dziecięca fotografia przedstawiająca… no właśnie, jego samego sprzed lat, a może zupełnie inną, bliską mu osobę? To jednak nie jedyny sekret, który przyjdzie nam rozwiązać podczas rozgrywki. Dość powiedzieć, że w czasie eksplorowania fragmentu lądu gracze mogą natknąć się na podejrzaną aktywność zwierząt, która w normalnym świecie nie ma prawa istnieć oraz szereg zagadek prowadzących do kolejnych nieścisłości.

Zabawę w Better Late Than Dead urozmaica system craftingu, jak również proceduralnie generowane przedmioty, których zebranie pozwoli szczęśliwe opuścić wyspę. Twórcy nie zapomnieli także o rozgrywce przez sieć, implementując w rzeczonym tytule tryb wieloosobowy. Ten pozwala na tworzenie zarówno serwerów prywatnych, jak i publicznych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 9.3 / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Better Late Than Dead

Gra jest odpowiednia dla wszystkich grup wiekowych.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz