Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Amnesia: Memories iOS

Skierowana do graczy płci żeńskiej przygodówka typu visual novel. Opowiada ona o cierpiącej na amnezję młodej dziewczynie, która podczas rozgrywki ma okazję związać się z jednym z pięciu mężczyzn. Podczas zabawy gracz biernie śledzi fabułę i w kluczowych momentach podejmuje decyzje o istotnym znaczeniu dla opowiadanej historii.

Przygodowe, manga i anime, romans, visual novel.

wersja językowa:
EN napisy i dialogi

Data premiery gry Amnesia: Memories | iOS

1września2015

1września2015

App Store

Apple iOS
Okładka Amnesia: Memories (iOS)
Amnesia: Memories

Amnesia: Memories to skierowana głównie do graczy płci żeńskiej przygodówka, należąca do gatunku powieści wizualnych (ang. visual novel). Produkcję opracowało japońskie studio Idea Factory, a tytuł ukazał się pierwotnie właśnie w rodzimej Japonii – najpierw na konsolkę PSP (2011), a następnie w rozszerzonej wersji na PS Vita (2013). Wraz z debiutem gry na Zachodzie, listę platform rozszerzono o popularne pecety oraz urządzenia mobilne z systemem iOS i Android.

Akcja gry toczy się w fikcyjnym uniwersum, przypominającym nieco współczesną Ziemię, a cała historia zaczyna się rankiem 1 sierpnia. Główną bohaterką jest młoda dziewczyna, która budzi się z kompletną amnezją. Jej jedyną wskazówką co do własnej przeszłości jest lista kontaktów w telefonie. Chwilę potem przed jej oczami pojawia się istota imieniem Orion, tylko z wyglądu przypominająca dwunastoletniego chłopca. Szybko okazuje się, że nikt poza bohaterką nie jest w stanie go zobaczyć. Oferuje on jednak swoją pomoc, którą dziewczyna akceptuje i razem rozpoczynają walkę o odzyskanie wspomnień.

Amnesia: Memories to powieść wizualna, więc zabawa polega głównie na biernym śledzeniu historii. Co pewien czas akcja ulega zatrzymaniu, a my zostajemy zmuszeni do wyboru jednej z kilku alternatywnych akcji. Podjęte w ten sposób decyzje kształtują dalszy przebieg opowieści. Kluczową rolę odgrywa wątek romantyczny. Podczas zabawy bohaterka poznaje pięciu mężczyzn i poprzez interakcje z nimi uzyskuje wiedzę na temat ich przeszłości. Gracz sam decyduje, w kim ostatecznie zakocha się dziewczyna. Zależnie od tego wyboru gra skręca wtedy w jedną z pięciu alternatywnych ścieżek. Każda z nich jest diametralnie różna od pozostałych, więc aby poznać wszystkie historie, konieczne jest pięciokrotne przejście gry.

Amnesia: Memories w wersji na urządzenia z systemem iOS wykonane zostało w typowym dla swojego gatunku stylu. Gra nie oferuje więc zbyt wielu animowanych elementów, a grafika zbudowana jest głównie ze statycznych obrazów. Wszystkie one prezentują jednak wysoki poziom wykonania, więc na całość patrzy się z przyjemnością.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: duża (powyżej 500 MB)

Wymagania wiekowe Amnesia: Memories

12+

Najlepsze mobilne gry typu visual novel
Najlepsze mobilne gry typu visual novel

wiadomość12 czerwca 2016

W kolejnym przeglądzie gier mobilnych omawiamy najlepsze naszym zdaniem powieści wizualne (ang. visual novel), czyli specjalny typ koncentrujących się na aspekcie fabularnym przygodówek z Japonii.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz