Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

We Happy Few XBOX ONE

Oryginalna przygodówka akcji, osadzona w klimacie lat 60. ubiegłego wieku. Za jej powstanie odpowiada niezależne studio Compulsion Games, znane z utrzymanej w podobnym stylu produkcji Contrast.

Akcji, alternatywna historia, dystopia, FPP, indie, lata 60. i 70. XX wieku, przygodowe gry akcji, roguelike, skradanki, survival, thriller.

We Happy Few - screen - 2018-08-09 - 379966We Happy Few - screen - 2018-08-09 - 379965We Happy Few - screen - 2018-07-13 - 378217We Happy Few - screen - 2018-07-13 - 378216We Happy Few - screen - 2018-05-29 - 374196We Happy Few - screen - 2018-05-29 - 374195We Happy Few - screen - 2018-05-29 - 374194We Happy Few - screen - 2018-05-29 - 374193We Happy Few - screen - 2018-05-29 - 374192

wersja językowa:
EN napisy i dialogi

Data premiery gry We Happy Few | XONE

26lipca2016

wczesny dostęp

10sierpnia2018

10sierpnia2018

Xbox Live

Microsoft XBOX ONE
Okładka We Happy Few (XONE)
We Happy Few

We Happy Few to oryginalna przygodowa gra akcji wydana na PC, PS4 i XONE, osadzona w alternatywnej, retrofuturystycznej wersji Anglii lat 60-tych ubiegłego stulecia. Za stworzenie gry odpowiedzialne jest niezależne, brytyjskie studio Compulsion Games, znane z utrzymanej w podobnym klimacie produkcji Contrast.

Fabuła

W grze przenosimy się do fikcyjnego miasteczka Wellington Wells, którego niemal wszyscy mieszkańcy żyją w nieustającym szczęściu. Jest to jednak efektem stosowania halucynogennego narkotyku i omamienia przez ciągle obserwującego ich poczynania Wujka Jacka (lokalnego odpowiednika Wielkiego Brata). My wcielamy się zaś w jednego z tych niepokornych obywateli, którzy nie poddali się systemowi i w każdej chwili muszą być gotowi do walki o przetrwanie w dystopijnym świecie, gdzie bezwzględnie eliminowane są wszelkie przejawy inności. Aby osiągnąć sukces, nasz protagonista musi uważnie przyglądać się rzeczywistości i zrozumieć zasady w niej panujące.

Mechanika

Akcja We Happy Few ukazana została w perspektywie pierwszoosobowej, a podczas zabawy eksplorujemy ulice miasteczka, gromadząc i wykorzystując różne przedmioty. Niektóre z nich pozwalają nam przywrócić nadwątlone zdrowie (np. bandaże), inne służą do włamywania się do domów (łomy), a jeszcze inne – jak różnego rodzaju bronie – do walki z przeciwnikami. Cały czas musimy zachowywać się zgodnie z obowiązującymi w lokalnym społeczeństwie zasadami, bo każde nienaturalne zachowanie i wzbudzenie podejrzeń więcej niż jednej osoby może zakończyć się tragicznie. Wszędzie czyha na nas cała masa niebezpieczeństw, gdyż wiele pomieszczeń wyposażonych zostało w rozmaite pułapki (jak bomby dymne i trujące) oraz alarmy powiadamiające mieszkańców. Groźny może się okazać się każdy przedmiot użyty w niewłaściwy sposób. Nawet jedzenie nasycone cudownym narkotykiem szczęścia w zbyt dużych ilościach doprowadza do przedawkowania i śmierci.

Kwestie techniczne

Świat gry generowany jest proceduralnie, dzięki czemu podczas kolejnych rozgrywek nigdy nie znajdziemy się w takim samym miasteczku. Rzeczywistość została przez twórców z Compulsion Games w charakterystyczny sposób przerysowana, choć sama tematyka gry dotyka ważkich tematów, czerpiąc inspirację m.in. z twórczości Geroge’a Orwella i Aldousa Huxleya, czy gier pokroju BioShocka. Oprawa graficzna gry na PC, PS4 i XONE utrzymana została w podobnej stylistyce, co pierwsza produkcja studia – Contrast – oraz wspomniany BioShock.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8.2 / 10 na podstawie 22 głosów czytelników.

Gry podobne do We Happy Few

Klasyfikacja PEGI We Happy Few

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.
Pierwsze oceny We Happy Few. Nie jest kolorowo
Pierwsze oceny We Happy Few. Nie jest kolorowo

wiadomość9 sierpnia 2018

Już jutro swoją premierę będzie miała długo wyczekiwana produkcja od niezależnego studia Compulsion Games. We Happy Few, bo o niej mowa, zbiera pierwsze przedpremierowe recenzje. Niestety, twórcy po pierwszych ocenach nie będą zbytnio „happy”.

Detale na temat wsparcia popremierowego We Happy Few
Detale na temat wsparcia popremierowego We Happy Few

wiadomość6 sierpnia 2018

Studio Compulsion Games przekazało informacje na temat darmowego trybu sandboksowego, a także obejmującej trzy dodatki przepustki sezonowej dla We Happy Few.

Microsoft tworzy nowe studio i wykupuje m.in. twórców Hellblade
Microsoft tworzy nowe studio i wykupuje m.in. twórców Hellblade

wiadomość10 czerwca 2018

Rodzina studiów należących do Microsoftu powiększyła się o twórców Hellblade: Senua's Sacrifice, Forzy Horizon, State of Decay, We Happy Few oraz o zupełnie nowy zespół dowodzony przez branżowego weterana.

We Happy Few ze zwiastunem fabularnym i nową datą premiery
We Happy Few ze zwiastunem fabularnym i nową datą premiery

wiadomość10 czerwca 2018

We Happy Few, które w czasie swojej bety nie zachwyciło zbytnio graczy, powraca podczas konferencji Microsoftu z nieco większą dozą fabuły na nowym zwiastunie. Poznaliśmy też ostateczną (oby) datę premiery.

Premiera We Happy Few przesunięta
Premiera We Happy Few przesunięta

wiadomość20 stycznia 2018

Deweloperzy We Happy Few zapowiedzieli, że po przeanalizowaniu stanu prac nad grą zdecydowali się przesunąć jej debiut o kilka miesięcy. Dodatkowy czas przeznaczą na rozbudowę warstwy fabularnej oraz poprawę pierwszych kilku godzin zabawy. Równocześnie postanowili także wstrzymać sprzedaż tytułu w programie wczesnego dostępu na Steamie.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
16.06.2016 00:01
Lacrimozo
23
Chorąży
8.0

Nie lubię gier w tej stylistyce, jednak ta już na trailerach mnie wciąga (motyw piniaty). To tło fabularne i aura grozy w cukierkowej oprawie... Pytanie, czy zdołają utrzymać klimat podczas rozgrywki.

20.07.2018 12:45
odpowiedz
premium900426
19
Chorąży
10

Ciekawi mnie czy będzie tutaj polska wersja językowa ( na PS4 i PC ) jeżeli tak to z chęcią ją kupię.