Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Android iOS

Sword Art Online Re: Hollow Fragment PS4

Zremasterowana i poprawiona wersja gry Sword Art Online: Hollow Fragment, która ukazała się na konsolce PS Vita w 2014 roku. To RPG akcji, który oparty został na serialu anime oraz książkach z uniwersum Sword Art Online. Gracze wcielają się w głównego bohatera serii, który wraz z przyjaciółmi uwięziony jest w grze MMORPG. Co więcej, wirtualna śmierć w tej niebezpiecznej symulacji zabija jej uczestników.

RPG, TPP, fantasy, science fiction, książki, manga i anime, RPG akcji, jRPG.

Sword Art Online: Hollow Fragment - screen - 2014-08-21 - 288169Sword Art Online: Hollow Fragment - screen - 2014-08-21 - 288168Sword Art Online: Hollow Fragment - screen - 2014-08-21 - 288167Sword Art Online: Hollow Fragment - screen - 2014-08-21 - 288166Sword Art Online: Hollow Fragment - screen - 2014-08-21 - 288165Sword Art Online: Hollow Fragment - screen - 2014-08-21 - 288164Sword Art Online: Hollow Fragment - screen - 2014-08-21 - 288163Sword Art Online: Hollow Fragment - screen - 2014-08-21 - 288162Sword Art Online: Hollow Fragment - screen - 2014-08-21 - 288161

wersja językowa:
angielska

Data premiery gry Sword Art Online Re: Hollow Fragment | PS4

28lipca2015

Sony PlayStation 4
Okładka Sword Art Online Re: Hollow Fragment (PS4)
Sword Art Online Re: Hollow Fragment

Sword Art Online Re: Hollow Fragment na PlayStation 4 to trójwymiarowy RPG akcji, osadzony w wirtualnej grze MMORPG, której uczestnicy zostali zamknięci w niej wbrew swojej woli. Za stworzenie tytułu odpowiada firma Bandai Namco Games oraz japońskie studio deweloperskie Aquria. Jest to zremasterowana wersja Sword Art Online: Hollow Fragment, które ukazało się w 2014 roku na PS Vicie. Tamta produkcja była z kolei remakiem Sword Art Online: Infinity Moment, wydanego jedynie w Japonii na konsoli PSP. Sword Art Online Re: Hollow Fragment oparte jest na wyjątkowo popularnej serii anime, zatytułowanej Sword Art Online, będącej adaptacją serii japońskich książek science fiction.

Fabuła przedstawia alternatywną wersję wydarzeń, które przedstawione były w pierwszych dwóch tomach powieści oraz połowie pierwszego sezonu serii TV. Głównym bohaterem gry jest Kirito, młody fan gier online. W wolnym czasie testuje on jedną z nowych produkcji o nazwie Sword Art Online, która stworzona jest z myślą o nowoczesnych okularach VR. W trakcie oficjalnej inauguracji gry, wszyscy jej uczestnicy dowiadują się, że nie będą mogli wylogować się z rozgrywki do czasu, aż ktoś nie oczyści najtrudniejszego poziomu w fikcyjnym świecie. Dramatyzmu sytuacji dodaje fakt, że śmierć postaci w trakcie zabawy oznacza także zgon w świecie rzeczywistym. Kirito wraz ze swoimi poznanymi po drodze przyjaciółmi stara się dotrzeć do wyznaczonego przez twórców gry celu oraz poznać jej tajemnice. W Hollow Fragment znajdziemy wszystkie scenariusze dostępne w Infinity Moment, które dodatkowo wzbogacone zostały o szereg nowych lokacji, misji fabularnych oraz bohaterów.

Sword Art Online Re: Hollow Fragment przypomina do złudzenia wiele popularnych tytułów MMORPG, choć kampanię przechodzimy wyłącznie w trybie single player. Gracze mogą obserwować świat z perspektywy pierwszej lub trzeciej osoby. W trakcie zabawy pokonujemy kolejne poziomy oraz wykonujemy szereg misji, które zlecają mieszkańcy miast lub napotkani po drodze gracze. System walki jest szybki, zręcznościowy i nastawiony na ofensywną rozgrywkę. Do poszczególnych przycisków konsoli przypisano różne umiejętności specjalne i ataki. Bohater może z czasem rozwijać swoje zdolności oraz korzystać z bogatego arsenału broni białej. Warto wspomnieć, ze gra zawiera także elementy symulatora randkowego. Podczas zabawy rozwijamy relacje z wybranymi bohaterkami i umawiamy się z nimi na romantyczne spotkania.

Podobnie jak oryginał na PS Vita, gra wspiera tryb multiplayer dla kilku osób. Oprawa tytułu korzysta w dużej części z modeli postaci oraz otoczenia przygotowanych jeszcze z myślą o Infinity Moment na PSP. Twórcy poprawili jednak jakość tekstur, rozdzielczość oraz dodali nowe efekty graficzne, jednak na dużym ekranie nadal wyraźnie widać, że mamy do czynienia z portem z przenośnych konsol. Głosu postaciom udzielają aktorzy znani z serialu telewizyjnego. Warto również dodać, że wersja Re: Hollow Fragment zawiera zupełnie nowe tłumaczenie, którego jakość była jednym z największych problemów edycji na PS Vita.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Gry podobne do Sword Art Online Re: Hollow Fragment

Klasyfikacja PEGI Sword Art Online Re: Hollow Fragment

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.
Najlepsze cosplaye - Asuna Yuuki ze Sword Art Online
Najlepsze cosplaye - Asuna Yuuki ze Sword Art Online

wiadomość3 kwietnia 2014

Bohaterką kolejnej odsłony naszego cyklu cosplayowego uczyniliśmy Asunę Yuuki z serii Sword Art Online.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz