Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

WRC 5 XBOX 360

Piąta odsłona zapoczątkowanej w 2010 roku serii wyścigowej poświęconej klasycznym rajdom samochodowym.

Wyścigi, multiplayer, rajdy, samochodowe.

Kylotonn | producent

Bigben Interactive | wydawca

Techland | wydawca PL

Strona oficjalna   Pomoc techniczna

wersja językowa:
EN napisy i dialogi

Data premiery gry WRC 5 | X360

9października2015

16października2015

premiera PL

Microsoft Xbox 360
Okładka WRC 5 (X360)
WRC 5

WRC 5 stanowi piątą odsłonę cyklu rajdowych gier, zapoczątkowanego przez firmę Black Bean Games w 2010 roku, a potem przejętego przez Bigben Interactive. Omawiana produkcja korzysta z oficjalnej licencji Rajdowych Mistrostw Świata (WRC) i pozwala wziąć udział w zmaganiach z sezonu 2015, oferując takie same odcinki specjalne, samochody, zespoły etc. jak w rzeczywistości. W odróżnieniu od poprzednich czterech części, które wyszły spod ręki włoskiego studia Milestone, „piątkę” w wersji na komputery osobiste powierzono francuskiemu deweloperowi Kylotonn Games, mającemu dotąd niewiele doświadczenia w gatunku gier wyścigowych.

Mechanika

Zmagania w WRC 5 toczą się w trzech kategoriach – WRC, WRC 2 i Junior WRC – a na gracza czekają ścigający się w nich autentyczni zawodnicy, wraz ze swoimi pilotami, zespołami i pojazdami. Znalazł się między nimi nawet Robert Kubica.

Rajdy w WRC 5 rozgrywają się na 65 odcinkach specjalnych, podzielonych między 13 krajów, m.in. Szwecję, Meksyk, Finlandię, Walię, a także Polskę. Do dyspozycji jest kilkanaście samochodów, np. Ford Fiesta RS, Subaru Impreza WRX, Citroen DS 3 RS i Peugeot 208 T16.

Domyślną formą zabawy w WRC 5 na platformie PC, PSV itd. jest kariera, w której gracz wciela się w początkującego kierowcę, pnącego się po szczeblach rajdowej kariery, począwszy od kategorii Junior WRC. W trybie tym trzeba nie tylko pokonywać kolejne trasy, ale także naprawiać i dostosowywać samochód do nadchodzących wyzwań (zaawansowani użytkownicy mogą majstrować przy ponad 20 parametrach). Na barki gracza złożono także dobieranie członków swojego zespołu i dbanie o ich morale.

Opracowując model jazdy, starano się spełnić oczekiwania zarówno „niedzielnych kierowców”, jak i weteranów rajdów. Zaoferowano więc opcje pozwalające własnoręcznie dostosować poziom realizmu zachowania się samochodów w WRC 5. Niemniej, nawet przy najbardziej autentycznych ustawieniach omawiana gra nie staje się arcyzaawansowaną symulacją na miarę klasycznego Richard Burns Rally.

Tryby gry

Oprócz trybu kariery, WRC 5 na PC, PSV itd. oferuje także możliwość rywalizowania w mniejszych mistrzostwach i na pojedynczych rajdach/odcinkach, jak również szkołę jazdy z lekcjami dla początkujących i zaawansowanych kierowców. Ponadto nie brakuje opcji toczenia rozgrywek wieloosobowych (przez sieć lub na „gorącym krześle”, gdzie gracze pokonują kolejno ten sam odcinek, a następnie porównują czasy swoich przejazdów).

Kwestie techniczne

Wraz ze zmianą dewelopera nastąpiła zmiana silnika – WRC 5 na platformie PC, PSV itd. powstało przy wykorzystaniu technologii Kt Engine HD, opracowanej przez studio Kylotonn. Zapewniono dzięki niej ładniejszą grafikę niż w poprzedniej odsłonie serii, ze szczególnym uwzględnieniem bardziej zaawansowanych efektów pogodowych, cyklu dobowego i uszkodzeń pojazdów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena gry 3.7 / 10 na podstawie 43 ocen czytelników.
Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 9.4 / 10 na podstawie 6 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 159,90 PLN

Klasyfikacja PEGI WRC 5

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.
WRC 5 - wypuszczono wersję demonstracyjną
WRC 5 - wypuszczono wersję demonstracyjną

wiadomość23 stycznia 2016

W usłudze Steam opublikowano wersję demonstracyjną WRC 5, czyli gry rajdowej studia Kylotonn, która zadebiutowała w październiku zeszłego roku.

WRC 5 – dziś światowa premiera kolejnej odsłony rajdowej serii
WRC 5 – dziś światowa premiera kolejnej odsłony rajdowej serii

wiadomość9 października 2015

WRC 5 nareszcie wyjechało z deweloperskiego garażu. Gra studia Kylotonn Games zadebiutowała dziś w wybranych krajach, ale przyznać trzeba, że pierwsze recenzje nie zachwycają. Polscy gracze muszą na tytuł poczekać do 16 października.

WRC 5 – ujawniono wymagania sprzętowe gry
WRC 5 – ujawniono wymagania sprzętowe gry

wiadomość22 września 2015

Studio Kylotonn Games i wydawca, firma Bigben Interactive, ujawnili minimalne oraz rekomendowane wymagania sprzętowe nadchodzącej gry rajdowej – WRC 5. Zgodnie z opublikowaną specyfikacją, aby sprawdzić omawianą produkcję, graczom wystarczy pecet ze średnią konfiguracją.

WRC 5 ukaże się 9 października
WRC 5 ukaże się 9 października

wiadomość18 września 2015

Poznaliśmy konkretną datę premiery gry rajdowej WRC 5. Produkcja studia Kylotonn Games ukaże się w Polsce 9 października. Dystrybutorem tytułu jest firma Techland, która rozprowadzać ma wersje na konsole Xbox One, PlayStation 4, Xbox 360, PlayStation 3 i komputery PC.

WRC 5 wkrótce otrzyma wersję demonstracyjną
WRC 5 wkrótce otrzyma wersję demonstracyjną

wiadomość16 września 2015

Studio Kylotonn Games potwierdziło podczas rozmowy z fanami, że gra rajdowa WRC 5 wkrótce doczeka się wersji demonstracyjnej. Niestety nie zdradzono żadnych konkretów co do jej zawartości czy też daty premiery.

14 graczy poleca tę grę. Ostatnio:

hrabia19

futrzak123

Gorn221

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
19.10.2015 14:28
Titang0
4
Legionista
10

Chyba ostatnia rajdówka jaka wyszła na tą konsolę. Najważniejsze, że najlepsza jaka dotychczas powstała!

16.12.2015 15:37
odpowiedz
mrozny123
1
Junior

Jedna z ostatnich gier na stare konsole, na szczęście jedna z najlepszych z gatunku w jakie ostatnio grałem

07.01.2016 16:32
odpowiedz
mowmikamyk
2
Junior

Przecież ta gra na oldgeny wygląda jak crap! grafika na poziomie PS2...