Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Android iOS

Dead Effect 2 iOS

Dead Effect 2 to dostępna na mobilny system iOS pierwszoosobowa strzelanka. Jej kampania przenosi nas na pokład opanowanego przez potwory statku kosmicznego, gdzie jako jeden z trzech bohaterów musimy walczyć z hordami wrogów.

Akcji, FPP, science fiction, zombie, FPS, strzelanki.

Dead Effect 2 - screen - 2015-06-17 - 301963Dead Effect 2 - screen - 2015-06-17 - 301962Dead Effect 2 - screen - 2015-06-17 - 301961

wersja językowa:
angielska

Data premiery gry Dead Effect 2 | iOS

29października2015

29października2015

App Store

Apple iOS
Okładka Dead Effect 2 (iOS)
Dead Effect 2

Dead Effect 2 to wydana na platformie Apple iOS gra FPS utrzymana w klimacie futurystycznego horroru. Produkcję opracowało studio Bad Fly Interactive, czyli ten sam zespół, który wyprodukował pierwszą część cyklu.

Fabuła

Pod względem fabularnym gra stanowi bezpośrednią kontynuację poprzedniej odsłony. Ponownie przenosimy się więc w odległą przyszłość, na pokład gwiezdnego krążownika ESS Meridian, którego załoga przeobrażona została w żądne ludzkiej krwi zombiaki. Co gorsza, wnętrze jednostki kryje również znacznie starsze zło, które nie tylko zagraża życiu wszystkich ocalałych śmiertelników, ale również ich poczytalności.

Mechanika

Tak jak pierwowzór, Dead Effect 2 jest klasycznym przedstawicielem gatunku mobilnych FPS-ów. Akcję obserwujemy więc z perspektywy pierwszoosobowej, a zabawa sprowadza się do eksplorowania statku i walki z potworami. Rozrywkę wzbogacają okazjonalne zagadki logiczne oraz starcia z bossami. W porównaniu z pierwowzorem nie zabrakło oczywiście nowych lokacji i potworów oraz dodatkowych typów uzbrojenia, wśród których znajdziemy katanę, pozwalającą pokroić większość przeciwników na plasterki. Ponadto teraz do wyboru są teraz trzy grywalne postacie i każdą z nich możemy rozwinąć za pomocą różnorodnych cyberwszczepów. Dostępny jest także system ulepszania uzbrojenia.

Minirecenzja Dead Effect 2 – piękny shooter z elementami RPG

PLUSY:
  1. Jedna z najładniejszych strzelanek na urządzeniach mobilnych;
  2. Długa kampania, rozmaite bronie, elementy RPG;
  3. Przyzwoicie zrealizowane mikropłatności, które nie za bardzo utrudniają zabawę.
MINUSY:
  1. Niezbyt ciekawa i źle poprowadzona linia fabularna;
  2. Rozgrywka, choć przyjemna, nie jest zbyt zaskakująca.

Dead Effect 2 to kontynuacja strzelanki Dead Effect z 2013 roku, której akcja rozpoczyna się po zakończeniu „jedynki”. Gracze trafiają do pewnego ośrodka badawczego, w którym oczywiście coś idzie nie tak i kompleks zostaje opanowany przez zombie. W środku tego całego zamieszania pojawia się gracz, który musi jakoś przeżyć i dowiedzieć się, o co tak naprawdę w tym wszystkim chodzi.

Krótko pisząc standard i z pewnością fabuła nie jest najmocniejszym punktem produkcji. Na jej negatywny odbiór wpływają także drętwe i nieciekawe dialogi, ale jeżeli przymkniecie na to wszystko oko, to okaże się, że Dead Effect 2 będzie miało Wam sporo do zaoferowania.

Przede wszystkim na pierwszy plan wysuwa się wysokiej jakości, trójwymiarowa oprawa graficzna. Poszczególne lokacje są pełne detali, postacie dobrze animowane, całość może się pochwalić niezłym systemem oświetlenia. Dodatkowo udźwiękowienie również jest zacne i grając na słuchawkach można nawet lekko przerazić się odgłosami towarzyszącymi nam podczas rozgrywki.

Na plus wypada także sama zawartość gry. Poszczególne poziomy są na tyle duże, że można się po nich trochę poszwendać w poszukiwaniu fantów. Twórcy zatroszczyli się o rozmaite modele broni, które dodatkowo można ulepszać. Ponadto naszego podopiecznego (do wyboru mamy trzy postacie) również udoskonalamy, instalując w nim cybernetyczne rozszerzenia, umożliwiające np. dokładniejsze celowanie czy też przyśpieszające odnawianie energii.

Warto pochwalić sterowanie, choć nie wyróżnia się niczym od innych shooterów. W praktyce sprawdza się jednak w porządku, pozwala na włączenie niektórych ułatwień (np. automatycznego strzelania) i chociaż nie zawsze dokładnie wykrywa nasze gesty, to w gruncie rzeczy jest jak najbardziej na plus. Dobrze wypadają też mikropłatności, które nie uprzykrzają zabawy i bez większych problemów da się ukończyć długą kampanię (jej przejście może zając nawet 20 godzin) bez wydawania ani grosza.

Koniec końców Dead Effect 2 z pewnością jest warte sprawdzenia, zwłaszcza, że dostępne jest za darmo. Należy jednak zdawać sobie sprawę, że nie jest to tak naprawdę zbyt zaskakująca pozycja. Miłośny mobilnych FPS-ów powinni być zadowoleni, ale ich przeciwnicy nie znajdą tu niczego, co mogłoby ich zachęcić do zmiany stanowiska.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: duża (powyżej 500 MB)

Oczekiwania czytelników: 8.1 / 10 na podstawie 6 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Dead Effect 2

16+

Dead Effect 2 to efektowny FPS utrzymany w klimacie horroru science-fiction
Dead Effect 2 to efektowny FPS utrzymany w klimacie horroru science-fiction

wiadomość30 października 2015

W usługach App Store i Android zadebiutowała gra Dead Effect 2, czyli pierwszoosobowa strzelanka, której akcja toczy się na pokładzie pełnego potworów statku kosmicznego.

Zapowidziano Dead Effect 2 – kontynuację FPS-a utrzymanego w klimacie futurystycznego horroru
Zapowidziano Dead Effect 2 – kontynuację FPS-a utrzymanego w klimacie futurystycznego horroru

wiadomość17 czerwca 2015

Studio Bad Fly Interactive zapowiedziało Dead Effect 2, czyli mobilnego FPS-a, w którym przeniesiemy się na opanowany przez potwory statek kosmiczny.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz