Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Android iOS

For Honor XBOX ONE

Stworzona przez studio Ubisoft Montreal sieciowa gra akcji z widokiem TPP, w której na quasi-średniowiecznych polach bitew mierzą się rycerze, wikingowie i samurajowie. For Honor cechuje się realistycznym systemem walki i sporą dozą brutalności. Oprócz rozgrywki wieloosobowej tytuł oferuje także kampanię singleplayer.

Akcji, TPP, średniowiecze, multiplayer, kooperacja, walka na miecze, alternatywna historia.

For Honor - screen - 2016-12-15 - 335997For Honor - screen - 2016-12-15 - 335996For Honor - screen - 2016-12-15 - 335995For Honor - screen - 2016-12-15 - 335994For Honor - screen - 2016-12-15 - 335993For Honor - screen - 2016-12-15 - 335992For Honor - screen - 2016-12-15 - 335991For Honor - screen - 2016-12-15 - 335990For Honor - screen - 2016-12-15 - 335989

Ubisoft | producent

Ubisoft | wydawca

Ubisoft GmbH | wydawca PL

Strona oficjalna   Pomoc techniczna

wersja językowa:
polska i angielska

Data premiery gry For Honor | XONE

14lutego2017

14lutego2017

premiera PL

14lutego2017

Xbox Live

Microsoft XBOX ONE
Okładka For Honor (XONE)
For Honor

Konsola Xbox One od momentu swojej premiery w 2013 roku doczekała się rozmaitych gier akcji, jednak For Honor od studia Ubisoft Montreal wyróżnia się na ich tle pod kilkoma względami. Przede wszystkim jest to produkcja skupiająca się tylko na szermierce, a pod kontrolą mamy wojowników pochodzących z różnych zakątków świata. Tego typu projektów nie ma na konsolach zbyt wiele. Właściwie oprócz Chivalry: Medieval Warfare Ultimate Edition i Mount & Blade: Warband trudno znaleźć coś podobnego na sprzęcie Microsoftu. Ponadto tytuł, choć zawiera kampanię fabularną, nastawiony jest głównie na zabawę w multiplayerze i wymaga do działania stałego połączenia z Internetem, gdyż rozgrywka została zaprojektowana w ten sposób, że niektóre elementy postępu są dzielone pomiędzy kampanię i tryby multiplayer.

For Honor w wersji na Xboksa One to identyczna produkcja, co na konsoli PlayStation 4. Oczywiście uważni gracze doszukają się pewnych niewielkich różnic graficznych, ale to właściwie wszystko. W odróżnieniu od np. Tom Clancy's The Division, w tym przypadku Ubisoft nie związał się umową z żadnym z producentów konsol, więc zabrakło ekskluzywnych dodatków czy też czasowej wyłączności dla jednej z maszyn.

Fabuła

Fabuła omawianej produkcji toczy się w alternatywnym, pseudo-średniowiecznym świecie, w którym zmagają się trzy frakcje. The Chosen odpowiadają japońskim samurajom, The Legions czerpią wzór z europejskich rycerzy, zaś The Warborn do złudzenia przypominają wikingów.

Mechanika

Gra oferuje sześć trybów rozgrywki, w tym klasyczne pojedynki 1 vs 1 i 2 vs 2 oraz tzw. Dominion, będący wariacją na temat trybu dominacji. Każdą stronę konfliktu reprezentuje dwunastu grywalnych bohaterów, ale w jednym meczu gracze z każdej frakcji mogą wybrać i kontrolować tylko czterech z nich. Są to potężni wojownicy o unikatowych zdolnościach, górujący nad szeregowymi żołnierzami, którymi zawiaduje sztuczna inteligencja. To oni przesądzają o losach bitwy, pojawiając się w kluczowych miejscach i robiąc wszystko, by przechylić szalę zwycięstwa na odpowiednią stronę (dlatego też zmagania nie skupiają się na czystej akcji, lecz wymagają zmysłu strategiczno-taktycznego). Uczestnikom wchodzą przy tym w paradę sterowani przez innych graczy wojownicy przeciwnej frakcji, dlatego też istotną rolę w zabawie odgrywają starcia na broń białą.

Mimo umownego potraktowania historycznych realiów, twórcy postawili sobie za cel jak najwierniejsze oddanie stylów walki rycerzy, samurajów i wikingów. Zaprojektowali do tego celu mechanikę o nazwie Art of Battle, w której duże znaczenie ma chociażby to, z której strony trzymamy broń przy blokowaniu ataków – przykładowo, nie obronimy się przed cięciem z prawej strony, jeśli zastawimy się od lewej. Warto też wspomnieć o umiejętnościach specjalnych; za spektakularne rozprawianie się z nieprzyjaciółmi gracz może np. wezwać ostrzał katapult na wskazanym obszarze, tymczasowo zwiększyć skuteczność bojową szeregowych żołnierzy w okolicy lub w szybkim tempie ożywiać towarzyszy. For Honor oferuje kilka zestawów zdolności, co w połączeniu z unikatowymi cechami poszczególnych bohaterów determinuje coś na wzór klas postaci.

Tryby gry

Oprócz rozgrywki wieloosobowej, omawiana produkcja na platformie Xbox One oferuje także kampanię fabularną, służącą za wprowadzenie do świata przedstawionego. Opowieść składa się z szeregu odrębnych misji, w których kierujemy bohaterami należącymi do trzech podstawowych frakcji. Wędrówka i zabijanie przeciwników wzbogacona jest o różnorakie cele i motywy, których próżno szukać w trybie wieloosobowym, np. pościgi na wierzchowcach.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena gry 8.05 / 10 na podstawie 25 ocen czytelników.
Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 9.3 / 10 na podstawie 123 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 249,90 PLN

Klasyfikacja PEGI For Honor

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język.
Wieści ze świata (They Are Billions, Stationeers, Ghost Recon: Wildlands, For Honor, Wasteland 2) 13/12/2017
Wieści ze świata (They Are Billions, Stationeers, Ghost Recon: Wildlands, For Honor, Wasteland 2) 13/12/2017

wiadomość13 grudnia 2017

Dziś piszemy o debiutach gier They Are Billions i Stationeers we Wczesnym Dostępie Steam, premierze remastera Ty the Tasmanian Tiger 2, prawdopodobnych odwiedzinach Predatora w Ghost Recon: Wildlands, testach dedykowanych serwerów w For Honor oraz porcie Wasteland 2 na Nintendo Switch. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

For Honor oraz LawBreakers z darmowym weekendem
For Honor oraz LawBreakers z darmowym weekendem

wiadomość9 listopada 2017

Dziś startuje darmowy weekend z dwiema produkcjami. Pierwszą z nich jest For Honor, czyli gra akcji nastawiona na tryb sieciowy od studia Ubisoft. Natomiast drugą jest LawBreakers – wieloosobowa strzelanina FPP zaprojektowana przez Cliffa Bleszinskiego.

For Honor z darmowym weekendem. Znamy szczegóły czwartego sezonu
For Honor z darmowym weekendem. Znamy szczegóły czwartego sezonu

wiadomość3 listopada 2017

Firma Ubisoft ujawniła szczegóły dotyczące czwartego sezonu For Honor. Sieciowa gra akcji wkrótce otrzyma kolejną parę wojowników i map oraz nowy tryb gry. Ponadto w przyszłym tygodniu ruszy darmowy weekend na wszystkich platformach.

Halloween w grach - przegląd tegorocznych wydarzeń [aktualizacja #4]
Halloween w grach - przegląd tegorocznych wydarzeń [aktualizacja #4]

wiadomość20 października 2017

Halloween można lubić albo i nie, ale nie zmienia to faktu, że co roku deweloperzy organizują w swoich grach rozmaite tymczasowe wydarzenia. Nie zabrakło ich też tym razem, więc sprawdzamy, co ciekawego znajdziemy w naszych ulubionych produkcjach.

Wieści ze świata (The King of Fighters: Destiny, For Honor, Project Octopath Traveler, Naughty Dog) 14/09/2017
Wieści ze świata (The King of Fighters: Destiny, For Honor, Project Octopath Traveler, Naughty Dog) 14/09/2017

wiadomość14 września 2017

Dziś piszemy o animowanym serialu The King of Fighters: Destiny, nowym trybie gry w For Honor, szczegółach i demie Project Octopath Traveler i odejściu Bruce'a Straleya, jednego z głównych ludzi, ze studia Naughty Dog. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
18.01.2016 17:02
HATI29
1
Junior

może być super poczekamy zobaczymy

26.01.2017 20:30
odpowiedz
SULIK
176
olewam zasady
9.0

Póki co jestem bardzo na tak :)

18.07.2017 11:44
odpowiedz
eksss
2
Junior

czy można zmieniać ustawienia w padnie?chodzi mi o przypisanie przycisków po swojemu. Pytam bo zamierzam kupić tą grę a jak widziałem ustawienia pada to w systemie walki jakoś nie podchodzi mi rt i rl