Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Android iOS

Tales of Berseria PS3

Szesnasta odsłona popularnego cyklu jRPG, który narodził się w połowie lat 90. Po raz pierwszy w historii cyklu gracze pokierują poczynaniami głównej bohaterki, a nie tradycyjnego męskiego protagonisty. W trakcie przygody przymierzymy wzdłuż i wszerz królestwo Midgandu, które składa się z szeregu wysp, przedzielonych bezkresnym oceanem.

RPG, TPP, fantasy, piraci, RPG akcji, jRPG.

Tales of Berseria - screen - 2016-06-23 - 324826Tales of Berseria - screen - 2016-06-23 - 324825Tales of Berseria - screen - 2016-06-23 - 324824Tales of Berseria - screen - 2016-06-23 - 324823Tales of Berseria - screen - 2016-06-23 - 324822Tales of Berseria - screen - 2016-06-23 - 324821Tales of Berseria - screen - 2016-06-23 - 324820Tales of Berseria - screen - 2016-06-23 - 324819Tales of Berseria - screen - 2016-06-23 - 324818

wersja językowa:
japońska

Data premiery gry Tales of Berseria | PS3

18sierpnia2016

niedostępna w Polsce

Sony PlayStation 3
Okładka Tales of Berseria (PS3)
Tales of Berseria

Tales of Berseria na platformie PlayStation 3 to szesnasta odsłona popularnego cyklu jRPG, który narodził się w 1995 roku na konsoli SNES. Za stworzenie tytułu odpowiada niezmiennie japońska firma Bandai Namco. Jest on ostatnim projektem, który został przygotowany z okazji dwudziestolecia marki. Po raz pierwszy w historii Tales of... gra porzuca tradycyjnego męskiego głównego bohatera na rzecz protagonistki. Studio eksperymentowało z tą ideą wcześniej, w wydanej w 2011 roku Tales of Xillia, ale w tamtej produkcji mieliśmy do czynienia z parą grywalnych herosów, na których w równym stopniu spoczywał ciężar przedstawionej historii. Tales of Berseria jest pierwszym tytułem z cyklu, który powstawał równocześnie na trzech różnych platformach sprzętowych.

Fabuła

Tales of Berseria rozgrywa się na tysiąc lat przed wydarzeniami przedstawionymi w Tales of Zestiria. Warto jednak zaznaczyć, że oba tytuły mają niewiele punktów wspólnych i fabuła nie wymaga od nas znajomości poprzedniej odsłony z serii. Podczas zabawy gracze przenoszą się do królestwa Midgand, które składa się z kilku dużych skrawków lądu oraz szeregu mniejszych wysp rozsianych po bezkresnym oceanie. Ze względu na położenie, mieszkańcy kraju opanowali do perfekcji sztukę żeglugi, budując zaawansowane i niezwykle szybkie okręty. Klimat Midgandu jest wyjątkowo nieprzewidywalny i niektóre części królestwa pokryte są wiecznym śniegiem, podczas gdy inne skąpane są przez cały rok w nieubłaganym słońcu. W trakcie zabawy wcielamy się w Velvet, młodą kobietę, której życie zmieniło się drastycznie kilka lat wcześniej na skutek tajemniczego wypadku.

Mechanika

Tales of Berseria eliminuje część problemów z rozgrywką i zmian, które nie spodobały się fanom w Tales of Zestiria. Tytuł nie odbiega jednak znacząco od klasycznej formuły cyklu. Gracze obserwują akcję z perspektywy trzeciej osoby, eksplorując w pełni trójwymiarowy świat gry, podzielony na osobne lokacje. W trakcie przygody rozmawiamy z postaciami niezależnymi oraz wykonujemy pomniejsze zadania, które są dodatkiem do głównego i linearnego wątku fabularnego.

Po mapie poruszają się widoczni przeciwnicy, z którymi wchodząc w kontakt inicjujemy pojedynek. W przeciwieństwie do Tales of Zestiria, gracze walczą ponownie na wydzielonych trójwymiarowych arenach, z jakich od zawsze była znana ta seria. Podczas potyczek w czasie rzeczywistym możemy kontrolować bezpośrednio wszystkich członków drużyny. Tales of Berseria oferuje kompleksowy, zręcznościowy system walki, oparty na unikalnych zdolnościach oraz kombosach. Tym razem gracze mogą przypisać specjalne ataki (artes) do kilku różnych przycisków, świadomie budując najbardziej skuteczne kombinacje ciosów.

Kwestie techniczne

Ponieważ gra została przygotowana również z myślą o PlayStation 3, tytuł nie oferuje znaczących nowości w oprawie graficznej. Nadal mamy więc do czynienia z niezbyt szczegółowo przedstawionym otoczeniem i bardzo prostymi modelami przeciwników. Produkcja działa z prędkością sześćdziesięciu klatek na sekundę w wersji na PC oraz PlayStation 4. Za przygotowanie animowanych przerywników fabularnych ponownie odpowiada utytułowane studio Ufotable.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 10 / 10 na podstawie 25 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Tales of Berseria

Gra jest odpowiednia dla wszystkich grup wiekowych.

Tales of Berseria - dziś ukaże się demo; znamy wymagania sprzętowe
Tales of Berseria - dziś ukaże się demo; znamy wymagania sprzętowe

wiadomość10 stycznia 2017

Poznaliśmy wymagania sprzętowe PC-towej wersji gry Tales of Berseria. Dodatkowo dziś na konsoli PlayStation 4 oraz PC-tach ukaże się wersja demonstracyjna produkcji.

Wieści ze świata (Shadow Warrior 2, The Division, CoD: Modern Warfare Remastered, Gigantic, NieR: Automata, Tales of Berseria) 9/12/2016
Wieści ze świata (Shadow Warrior 2, The Division, CoD: Modern Warfare Remastered, Gigantic, NieR: Automata, Tales of Berseria) 9/12/2016

wiadomość9 grudnia 2016

Dziś piszemy o pierwszym darmowym DLC do Shadow Warrior 2 (The Way of the Wang), nadchodzącym wsparciu dla DirectX 12 w The Division, łatce z brakującymi multiplayerowymi mapami do Call of Duty: Modern Warfare Remastered, starcie otwartych beta-testów Gigantic oraz o terminie udostępnienia wersji demo gier NieR: Automata i Tales of Berseria. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Bandai Namco wyda na Zachodzie Tales of Berseria, gry z serii God Eater i inne
Bandai Namco wyda na Zachodzie Tales of Berseria, gry z serii God Eater i inne

wiadomość21 grudnia 2015

Firma Bandai Namco ujawniła, że anglojęzyczni gracze doczekają się takich gier jak Tales of Berseria, God Eater: Resurrection oraz God Eater 2: Rage Burst, Mobile Suit Gundam: Extreme Vs. Force i nie tylko. Dodatkowo cześć z tych produkcji pojawi się nie tylko na konsolach, ale także na PC-tach.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
02.10.2016 14:35
iw91
4
Junior

Na stronie sklepu Bandai Namco napisane jest, że data wydania to 03-31-17. Można tam zmówić pre-order gry na PS4. https://www.bandainamcoentstore.com/product/402183/tales-of-berseria-playstation-4
Obawiam się przez to, że nie bedzie wersji na PS3.. :(

02.10.2016 14:39
odpowiedz
Legion 13
87
The Black Swordsman

Dziwne rzeczy dzieją się z tą wersją na PS3, Japończycy dostali wersję PS4 i PS3, ale do wersji EU/US podawane są tylko daty premiery dla wersji PS4/PC, z drugiej strony dziwne byłoby nie wydanie angielskiej wersji na PS3 skoro już mają działającą grę na PS3 i tłumaczenie.