Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Oddworld: Munch's Oddysee HD Android

Odświeżona edycja trzeciej odsłony kultowej serii Oddworld. Tym razem znanemu z poprzednich części Abe’owi towarzyszy jeżdżący na wózku inwalidzkim Munch. Razem starają się odzyskać jaja Gabbitów, które są ostatnią szansą na przetrwanie tego ginącego gatunku.

Przygodowe, elementy logiczne, platformówki 3D, przygodowe gry akcji, reedycje/remastery/remaki, science fiction.

wersja językowa:
EN napisy i dialogi

Data premiery gry Oddworld: Munch's Oddysee HD | AND

17listopada2015

17listopada2015

Google Play

Android
Okładka Oddworld: Munch's Oddysee HD (AND)
Oddworld: Munch's Oddysee HD

Oddworld: Munch’s Oddysee HD na urządzeniach z systemem Android to mobilny port trzeciej części kultowej gry przygodowo-platformowej studia Oddworld Inhabitants, która pojawiła się pierwotnie pod koniec 2001 roku, a ponad dekadę później doczekała się odświeżonej edycji na konsolach PS3 i PS Vita. Za przeniesienie gry na ekrany tabletów i smartfonów odpowiada studio Square One Games, które ma już na swoim koncie mobilną wersję Oddworld: Stranger’s Wrath.

W przeciwieństwie do dwóch pierwszych części serii, które były niemal klasycznymi dwuwymiarowymi platformówkami, Munch’s Oddysee przenosi graczy do w pełni trójwymiarowego świata i ukazuje akcję z perspektywy trzecioosobowej. Akcja gry toczy się jednak niezmiennie w znanym fanom serii oryginalnym uniwersum, zamieszkanym przez dziwaczne rasy Mudokonów i Glukkonów.

Opowiedziana tym razem historia koncentruje się wokół zupełnie nowej postaci, a jest nią tytułowy Munch – ostatni przedstawiciel ginącego gatunku Gabbitów, próbujący walczyć o przetrwanie swojej rasy. Jego zadaniem jest odzyskanie jaj swoich pobratymców, co jest jedyną szansą Gabbitów na przetrwanie. Sytuację komplikuje fakt, że sam Munch porusza się na wózku inwalidzkim. W swojej misji bohater może jednak liczyć na wsparcie Abe’a z rasy Mudokonów, doskonale znanego graczom z poprzednich odsłon cyklu.

Mechanika rozgrywki łączy cechy trzecioosobowej przygodówki oraz gry platformowej z elementami logicznymi. Obie ze wspomnianych postaci są w pełni grywalne, a kluczem do sukcesu w grze jest umiejętna współpraca między dwoma bohaterami. Podczas zabawy często musimy stawiać czoła zróżnicowanym zagadkom i problemom, które doprowadzą nas do wieńczącego każdy kolejny poziom specjalnego portalu. W każdym momencie rozgrywki możemy przełączać się pomiędzy postaciami Abe’a oraz Muncha, wykorzystując odmienne zdolności obu bohaterów.

Pod względem oprawy Munch’s Oddysee na Androida bazuje na wersji z konsol firmy Sony, które w porównaniu z pierwowzorem z 2001 roku odznaczają się podwyższoną rozdzielczością oraz poprawionymi teksturami. Twórcy poprawili także system sterowania, który okazał się jedną z największych bolączek mobilnego Stranger’s Wrath.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 10 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Gry podobne do Oddworld: Munch's Oddysee HD

Wymagania wiekowe Oddworld: Munch's Oddysee HD

12+

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz