Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Sword Coast Legends PS4

Klasyczna gra cRPG, bazująca na licencji piątej edycji papierowego systemu Dungeons & Dragons. Tytuł został stworzony przez doświadczone studio Digital Extremes, pod patronatem koncernu Wizards of the Coast.

RPG, Dungeons & Dragons, fantasy, klasyczne RPG, widok izometryczny.

Sword Coast Legends - screen - 2016-07-19 - 326404Sword Coast Legends - screen - 2016-07-19 - 326403Sword Coast Legends - screen - 2016-07-19 - 326402Sword Coast Legends - screen - 2016-07-19 - 326401Sword Coast Legends - screen - 2016-07-19 - 326400Sword Coast Legends - screen - 2016-07-19 - 326399Sword Coast Legends - screen - 2016-07-19 - 326398Sword Coast Legends - screen - 2016-07-19 - 326397Sword Coast Legends - screen - 2016-07-19 - 326396

wersja językowa:
EN napisy i dialogi

Data premiery gry Sword Coast Legends | PS4

19lipca2016

19lipca2016

PSN

Sony PlayStation 4
Okładka Sword Coast Legends (PS4)
Sword Coast Legends

Sword Coast Legends to wydana m.in. na platformę PC, PS4 i XONE produkcja RPG w klasycznym stylu, bardzo luźno oparta na piątej edycji systemu Dungeons & Dragons. Za jej powstanie odpowiadają studia Digital Extremes oraz n-Space, zaś projekt nadzorował Dan Tudge, który wcześniej był producentem wykonawczym przy grze Dragon Age: Początek. Nad całością czuwał wydawca D&D, firma Wizards of the Coast.

Fabuła

Fundamentalną częścią Sword Coast Legends jest kampania fabularna dla samotników. Akcja została osadzona w fantastycznym świecie Zapomnianych Krain, a konkretnie w regionie zwanym Wybrzeżem Mieczy. Mowa tu o obszarze znanym z serii takich jak Baldur’s Gate czy Neverwinter Nights, ale ukazanym ponad sto lat później niż w tych grach.

Mechanika

Pod względem mechanizmów rozgrywki mamy do czynienia z produktem bliższym drugiemu z wymienionych cyklów – świat przedstawiony został w trzech wymiarach, z możliwością swobodnego manipulowania kamerą. Walki toczymy w czasie rzeczywistym, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by skorzystać z aktywnej pauzy i spokojnie przemyśleć polecenia dla drużyny (składającej się z maksymalnie czterech postaci). Zabawę rozpoczynamy od stworzenia własnego bohatera – do wyboru mamy pięć ras i sześć klas wyjętych z kart podręcznika do piątej edycji systemu Dungeons & Dragons.

Gra oferuje możliwość przejścia kampanii fabularnej w kooperacji z trzema osobami oraz odrębne przygody w trybie Dungeon Master dla maksymalnie pięciu graczy. Czterech uczestników wciela się w tym trybie w bohaterów, podczas gdy piąty nadzoruje ich poczynania, jako Mistrz Podziemi – może umieszczać na drodze drużyny pułapki i dodatkowych przeciwników, ale także inicjować spotkania z bohaterami niezależnymi oraz wzbogacać lokacje o ukryte obszary. Twórcy przygotowali zestaw gotowych scenariuszy do poprowadzenia (z możliwością ich uprzedniego dostosowania przez Dungeon Mastera), a także łatwy w użyciu edytor, pozwalający tworzyć własne proste przygody. Niestety, nie ma tu mowy o takiej wolności, jaką dawał chociażby edytor z Neverwinter Nights.

Kwestie techniczne

Warstwa wizualna w Sword Coast Legends na platformie PC, PS4 i XONE jakością odbiega nieco od innych klasycznych RPG w trzech wymiarach wydanych w podobnym okresie (np. Divinity: Original Sin) – grafika nie rzuca na kolana poziomem szczegółowości, ale jest estetyczna i klimatyczna.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-5  

Oczekiwania czytelników: 8.1 / 10 na podstawie 31 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Sword Coast Legends

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Wieści ze świata (n-Space, HoloLens, Xbox One, Titanfall 2, Turok, PvZ Garden Warfare 2) 31/3/2016
Wieści ze świata (n-Space, HoloLens, Xbox One, Titanfall 2, Turok, PvZ Garden Warfare 2) 31/3/2016

wiadomość31 marca 2016

Dziś piszemy o upadku studia n-Space (współtwórców Sword Coast Legends), rozesłaniu do deweloperów gogli HoloLens, nowych grach dostępnych na XOne dzięki wstecznej kompatybilności, powiększeniu zespołu Respawn Entertainment (Titanfall 2), wydaniu remasterów Turoka i Turoka 2 na XOne i o problemach technicznych Plants vs. Zombies: Garden Warfare 2 na PC. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Sword Coast Legends - zbliża się darmowy weekend na Steamie i spora przecena
Sword Coast Legends - zbliża się darmowy weekend na Steamie i spora przecena

wiadomość15 grudnia 2015

Deweloperzy gry Sword Coast Legends poinformowali, że w dniach 17-22 grudnia w tytuł ten będzie można grać bez ponoszenia żadnych kosztów w ramach darmowego weekendu w sklepie Steam.

Sword Coast Legends – twórcy planują sporo aktualizacji i darmowe DLC Rage of Demons
Sword Coast Legends – twórcy planują sporo aktualizacji i darmowe DLC Rage of Demons

wiadomość30 października 2015

Twórcy gry Sword Coast Legends ujawnili sporo szczegółów na temat przyszłości wspomnianego tytułu. Deweloperzy szykują w nadchodzących miesiącach sporo stosownych aktualizacji, jak również darmowy fabularny dodatek DLC zatytułowany Rage of Demons.

Sword Coast Legends zadebiutowało na rynku
Sword Coast Legends zadebiutowało na rynku

wiadomość20 października 2015

Sword Coast Legends - klasyczne RPG osadzone w świecie Zapomnianych Krain - zadebiutowało na rynku. Aktualnie gra dostępna jest wyłącznie na pecetach.

Sword Coast Legends zalicza kolejne opóźnienie
Sword Coast Legends zalicza kolejne opóźnienie

wiadomość22 września 2015

Osoby czekające na premierę gry RPG Sword Coast Legends od studiów n-Space oraz Digital Extremes, muszą uzbroić się w jeszcze trochę cierpliwości. Deweloperzy poinformowali bowiem, że projekt nie pojawi się na komputerach 29 września, jak planowano wcześniej, lecz 20 października 2015 roku. Jednocześnie obsuwie uległy także edycje konsolowe (PlayStation 4 i Xbox One), które trafią na rynek dopiero w pierwszym kwartale 2016 roku.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
13.04.2016 09:23
😡
zanonimizowany1148909
3
Centurion

Mało gier wychodzi na konsole a tym bardziej w polsce,kurcze tak trudno dodać napisy do każdej gry,czeski ruski czy niemieckii jest w prawie każdej szkoda ze nas Polaków tak pomijają i robią łaskę ze dadzą spolszczenie...