Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

If My Heart Had Wings iOS

If My Heart Had Wings to opracowana z myślą o systemie iOS przygodówka typu visual novel. Gra opowiada o klubie szkolnym, którego członkowie próbują zbudować szybowiec. Zabawa sprowadza się do śledzenia fabuły i podejmowania w kluczowych momentach wyborów, mających daleko idące konsekwencje.

Przygodowe, 2D, romans, visual novel.

If My Heart Had Wings - screen - 2015-04-20 - 298368If My Heart Had Wings - screen - 2015-04-20 - 298367If My Heart Had Wings - screen - 2015-04-20 - 298366If My Heart Had Wings - screen - 2015-04-20 - 298365If My Heart Had Wings - screen - 2015-04-20 - 298364If My Heart Had Wings - screen - 2015-04-20 - 298363If My Heart Had Wings - screen - 2015-04-20 - 298362

Pulltop | producent

MoeNovel | wydawca

Strona oficjalna

wersja językowa:
EN napisy i dialogi

Data premiery gry If My Heart Had Wings | iOS

12czerwca2014

12czerwca2014

App Store

Apple iOS
Okładka If My Heart Had Wings (iOS)
If My Heart Had Wings

If My Heart Had Wings to wydana na iOS japońska przygodówka należąca do kategorii tzw. powieści wizualnych (ang. visual novels). Opracowało ją studio Pulltop, a na język angielski przetłumaczył zespół MoeNovel.

Akcja gry toczy się w miasteczku Kazegura, zlokalizowanym niedaleko Tokio, a scenariusz opowiada o losach grupy uczniów Akademii Technicznej Keifu. Głównym bohaterem (z perspektywy którego śledzimy całą historię) jest chłopak imieniem Aoi Minase. Do niedawna jego marzenia obracały się wyłącznie wokół kolarstwa, ale kres temu położył poważny wypadek, który na dobre przekreślił szanse na sportową karierę. Zdruzgotany chłopak powraca w rodzinne strony, gdzie w wyniku splotu wydarzeń zostaje wciągnięty do reaktywowanego klubu, którego celem jest skonstruowanie szybowca.

Wszyscy członkowie tej grupy, podobnie jak Minase, zostali w jakiś sposób poszkodowani przez los. Przykładowo, dziewczyna imieniem Kotori Habane jeździ na wózku inwalidzkim, jej koleżanka Ageha Himegi przeżyła zawód miłosny, a Amane Mochizuki już dawno temu skończyła liceum, ale co roku zapisuje się do Akademii, aby spełnić marzenie swojego zmarłego przyjaciela. Podczas trwającej około trzydziestu godzin opowieści możemy prześledzić jak postacie pomagają sobie nawzajem uporać się z przeszłymi traumami i na nowo otworzyć się na życie.

If My Heart Had Wings to typowa powieść wizualna. Oznacza to, że zabawa sprowadza się głównie do biernego śledzenia narracji tekstowej i towarzyszących jej obrazów. Co pewien czas zostajemy postawieni przed wyborem jednej z kilku alternatywnych akcji. Podjęte w ten sposób decyzje ostatecznie kierują opowieść na jedną z kilku odrębnych ścieżek fabularnych. Każda z nich diametralnie różni się od pozostałych, wliczając w to zakończenie. Tym samym grę trzeba przejść wielokrotnie, aby poznać wszystkie zawarte w niej historie.

Gra może pochwalić się wyśmienitym wykonaniem. Grafika, choć w większości statyczna, robi doskonale wrażenie pełnymi detali i kolorów tłami oraz budzącymi sympatię projektami postaci. Udanej oprawie wizualnej towarzyszy wpadający w ucho soundtrack.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe If My Heart Had Wings

12+

Najlepsze mobilne gry typu visual novel
Najlepsze mobilne gry typu visual novel

wiadomość12 czerwca 2016

W kolejnym przeglądzie gier mobilnych omawiamy najlepsze naszym zdaniem powieści wizualne (ang. visual novel), czyli specjalny typ koncentrujących się na aspekcie fabularnym przygodówek z Japonii.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz