Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Chroma Squad PS Vita

Chroma Squad to strategia opracowana z myślą o PlayStation Vita, w której wcielamy się w menadżera zajmującego się produkcją niskobudżetowych japońskich seriali telewizyjnych o superbohaterach. Do naszych zadań należy zarówno organizowanie zaplecza filmowego, jak i dowodzenie aktorami podczas kręcenia odcinków, niczym w grze RPG.

Strategiczne, 2D, elementy RPG, indie, multiplayer, turowe.

Chroma Squad - screen - 2015-03-06 - 296174Chroma Squad - screen - 2015-03-06 - 296173Chroma Squad - screen - 2015-03-06 - 296172Chroma Squad - screen - 2015-03-06 - 296171Chroma Squad - screen - 2015-03-06 - 296170

wersja językowa:
EN napisy i dialogi

Data premiery gry Chroma Squad | PSV

Prace nad grą Chroma Squad na PSV zostały wstrzymane i nie będą kontynuowane

PlayStation Vita
Okładka Chroma Squad (PSV)
Chroma Squad

Chroma Squad to wydana na konsolkę PlayStation Vita humorystyczna strategia zainspirowana niskobudżetowymi serialami w stylu Power Rangers. Grę opracowało studio Behold, czyli autorzy Knights of Pen & Paper.

W Chroma Squad wcielamy się rolę twórcy serialu typu super sentai. Jest to japoński termin, opisujący produkcje telewizyjne, w których grupa superbohaterów walczy ze złem za pomocą własnych indywidualnych nadludzkich umiejętności oraz superbroni (często w postaci mechów). Gra pełnymi garściami czerpie z bogatej duchowej spuścizny tego gatunku i jest wypchana po brzegi odniesieniami do popularnych produkcji tego typu z lat 80-tych i 90-tych ubiegłego wieku.

Kampania opowiada o przygodach grupy kaskaderów, którzy po latach występów w cudzych projektach postanawiają stworzyć własny serial i zatrudniają nas jako swojego menadżera. Gra jest strategią ekonomiczną, ale mimo to posiada rozbudowany wątek fabularny i kilka alternatywnych zakończeń, zależnych od podejmowanych przez nas decyzji.

Rozgrywka toczy się w systemie turowym i obejmuje zarówno aspekt ekonomiczny, jak i taktyczne bitwy. Do naszych obowiązków należy m.in. zatrudnianie aktorów, dobieranie ich kostiumów oraz wyznaczanie im roli w scenach. Główni bohaterowie serialu posiadają unikalne drzewka rozwoju, za pomocą których z odcinka na odcinek uczą się nowych umiejętności i ataków. Zajmujemy się również techniczną stroną produkcji, co wymaga kupowania i ulepszania sprzętu, w tym kamer, mikrofonów, elementów scenografii oraz lamp.

Po wszystkich tych przygotowaniach przychodzi czas na rozpoczęcie filmowania odcinków. Zostały one zrealizowane w formie przypominającej taktyczne RPG. W nich dowodzimy całym oddziałem bohaterów podczas starć z coraz potężniejszymi wrogami. W walce wspomagają nas pomocne telewizyjne gadżety, np. wykorzystanie fajerwerków w scenie zwiększa siłę naszych ataków. Nasza praca nie kończy się jednak tylko na produkcji serialu - musimy również organizować kampanie marketingowe, publikować komiksy oraz prowadzić interakcje z fanami. Poza trybem dla pojedynczego gracza dostępna się również opcja multiplayer, w której seriale różnych użytkowników muszą konkurować ze sobą o widzów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Wymagania wiekowe Chroma Squad

odpowiednia dla każdego wieku

Chroma Squad – RPG w klimatach Power Rangers trafi na iOS i Androida w przyszłym roku
Chroma Squad – RPG w klimatach Power Rangers trafi na iOS i Androida w przyszłym roku

wiadomość6 września 2016

Ludzie z Behold Studios poinformowali, że mobilna wersja taktycznego RPG-a Chroma Squad ukaże się na początku przyszłego roku.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz