Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Android iOS

Mortal Kombat X iOS

Mortal Kombat X to kolejna odsłona kultowej serii niezwykle brutalnych bijatyk. Mamy tu do czynienia z trzecią, wliczając Injustice: Gods Among Us, grą od studia NetherRealm, które było autorem udanej reaktywacji omawianego cyklu w 2011 roku. Główne innowacje względem poprzedniczki to rozbicie znanych postaci na różniące się między sobą warianty, wprowadzenie niedostępnych wcześniej zawodników i trybów zabawy, rozbudowanie funkcji sieciowych oraz udoskonalenie oprawy graficznej.

Bijatyki, multiplayer, na 2 osoby, 2.5D, kooperacja.

Mortal Kombat X - screen - 2015-06-16 - 301601Mortal Kombat X - screen - 2015-06-16 - 301600Mortal Kombat X - screen - 2015-06-16 - 301599Mortal Kombat X - screen - 2015-06-16 - 301598

wersja językowa:
angielska

Data premiery gry Mortal Kombat X | iOS

8kwietnia2015

8kwietnia2015

App Store

Apple iOS
Okładka Mortal Kombat X (iOS)
Mortal Kombat X

Mortal Kombat X to wydana na system iOS mobilna bijatyka opracowana przez studio NetherRealm. Produkcja korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami.

Kampania dla samotnego gracza podąża podobną ścieżką fabularną jak pierwowzór, choć scenariusz został jednocześnie mocno okrojony. Akcja toczy się ćwierć wieku po wydarzeniach z dziewiątej odsłony cyklu i tradycyjnie obraca się wokół turnieju sztuk walki, którego wynik zdecyduje o przyszłości całego świata. Upływ czasu spowodował, że wiele powracających postaci mocno się postarzała i opowieść poświęca dużo uwagi następnemu pokoleniu wojowników.

Gra stanowi typowe mordobicie, więc podczas zabawy nasze zadanie ogranicza się głównie do obijania przeciwników w pojedynkach jeden na jednego. Mechanizmy walki zostały dostosowane do specyfiki ekranów dotykowych i zajmujemy się wyprowadzaniem ciosów oraz wykonywaniem uników poprzez kreślenie palcem odpowiednich gestów. Natomiast brakuje opcji swobodnego poruszania bohaterem po arenie. Wygrywanie starć wymaga poznania schematu ataków przeciwnika i nauczenia się, które techniki są najbardziej skuteczne przeciwko niemu.

Istotną rolę odgrywa kolekcjonowanie postaci. Zrealizowane to zostało w formie przypominającej karcianki. Zabawę zaczynamy więc z garstka grywalnych wojowników, a potem otrzymujemy kolejnych w nagrodę za wygrane pojedynki i ukończone wyzwania, tym samym regularnie powiększając naszą „talię”. Poza kampanią fabularną dostępny jest także sieciowy tryb multiplayer pozwalający na rywalizowanie z innymi graczami.

Minirecenzja Mortal Kombat X – najkrwawsza bijatyka w Twojej kieszeni

PLUSY:
  • Duża płynność i dynamika;
  • Oprawa audiowizualna;
  • Ciekawy system zbierania wojowników.
MINUSY:
  • Walce brakuje głębi;
  • Sporadycznie występujące fatality.

Kiedy po raz pierwszy zapowiadano mobilną wersję Mortal Kombat X, zdziwieniu pośród graczy nie było granic. Niewiele później wszystko stało się jasne – edycja, która trafiła na urządzenia mobilne nie jest bezpośrednim portem, lecz swoistą wariacją po prostu bazującą na postaciach i uniwersum, które możemy oglądać na potężniejszym sprzęcie. W dużym skrócie – Mortal Kombat X jest uproszczoną bijatyką, w której oprócz walki zbieramy także karty.

Wyprowadzanie kolejnych ciosów, robienie fatality oraz brutality zostało dopasowane do infrastruktury urządzeń mobilnych. Samej postaci jako takiej niestety nie możemy kontrolować, ale szczęśliwie decyzja o zadawaniu ciosów i blokowaniu należy już do nas. Dotykając ekranu jednym lub dwoma palcami, oraz przesuwając dłonią w wyznaczonym kierunku tworzymy kombosy, których nie powstydziłaby się pełnoprawna wersja gry. Wszystko jest niezwykle dynamiczne oraz płynne i po prostu sprawia przyjemność, choć trzeba także zauważyć, że po pewnym czasie zaczyna być lekko monotonne. Postacie nie dysponują przesadnie dużym repertuarem ruchów, a same fatality wykonujemy niestety bardzo sporadycznie. Jeżeli nam to jednak nie przeszkadza – przy grze będziemy się świetnie bawić.

Formuła rozgrywki opiera się na starciach trzyosobowych drużyn – postacie należące do naszej ekipy mierzą się z kolejnymi przeciwnikami. Odnoszenie zwycięstw pozwala na zdobywanie punktów doświadczenia oraz waluty, ta z kolei odblokowuje możliwość kupna pakietów specjalnych kart – pośród nich znajdujemy kolejnych bohaterów. Większość to mało znaczący przeciętniacy, ale trafiają się także kultowe postacie z serii takie jak Sub-Zero czy Scorpion. Każdą postać możemy dodatkowo rozwijać i podnosić jej statystyki. Pomysł jest prosty, ale fani karcianek i kolekcjonerstwa zapewne szybko dadzą się mu pochłonąć.

Oprawa audio-wizualna prezentuje się fantastycznie – gra wykorzystuje assety oraz modele widziane w Mortal Kombat X z konsol oraz pecetów i choć są one odrobinę słabszej jakości, ciężko cokolwiek im zarzucić. Animacje są bardzo dobrze zrealizowane, wyprowadzane ciosy krwawe, a towarzyszące bitce odgłosy nadają całości niepowtarzalnego klimatu. Jeśli nie oczekujecie przesadnie skomplikowanego mordobicia – przy tym tytule da się spędzić naprawdę długie godziny.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Rozmiar aplikacji: duża (powyżej 500 MB)

Ocena gry 7.0 / 10 na podstawie 41 ocen czytelników.
Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 5.2 / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Gry podobne do Mortal Kombat X

Wymagania wiekowe Mortal Kombat X

18+

Wieści ze świata (Deus Ex: Rozłam Ludzkości, Mortal Kombat XL, BlazBlue: Central Fiction, Star Wars: Battlefront – Gwiazda Śmierci) 4/10/2016
Wieści ze świata (Deus Ex: Rozłam Ludzkości, Mortal Kombat XL, BlazBlue: Central Fiction, Star Wars: Battlefront – Gwiazda Śmierci) 4/10/2016

wiadomość4 października 2016

Dzisiaj piszemy o patchu dodającym wsparcie dla technologii HDR w Deus Ex: Mankind Divided, europejskiej dacie premiery BlazBlue: Central Fiction oraz o premierze gier Star Wars: Battlefront - Gwiazda Śmierci i Mortal Kombat XL (PC). Witajcie w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Mortal Kombat X – kompendium wiedzy [Aktualizacja #10: Mortal Kombat XL na PC]
Mortal Kombat X – kompendium wiedzy [Aktualizacja #10: Mortal Kombat XL na PC]

wiadomość23 września 2016

W niniejszym artykule znajdziecie kompendium wiedzy poświęcone grze Mortal Kombat X, uzupełniane na bieżąco nowinkami o tej bijatyce studia NetherRealm. W dziesiątej aktualizacji piszemy o przywróceniu wsparcia wersji PC wraz z zapowiedzią Mortal Kombat XL na komputery.

Mortal Kombat XL – wersja PC zadebiutuje w październiku
Mortal Kombat XL – wersja PC zadebiutuje w październiku

wiadomość2 września 2016

Firma Warner Bros. podała nowe informacje dotyczące PC-towego portu Mortal Kombat XL. Wersja na komputery osobiste zadebiutuje 4 października bieżącego roku, a za jej stworzenie będzie odpowiedzialna polska ekipa ze studia QLOC.

Otwarta beta Mortal Kombat XL na PC
Otwarta beta Mortal Kombat XL na PC

wiadomość26 sierpnia 2016

Za pośrednictwem platformy Steam można pobrać kopię Mortal Kombat XL w wersji beta. Czasu nie ma jednak wiele, ponieważ otwarte testy gry potrwają tylko do poniedziałku.

Mortal Kombat XL jednak trafi na PC
Mortal Kombat XL jednak trafi na PC

wiadomość23 sierpnia 2016

Zimą tego roku fani Mortal Kombat grający na komputerach osobistych mogli poczuć się mocno rozczarowani rezygnacją firmy Warner Bros. ze wsparcia najnowszej części dla PC. Okazuje się jednak, że NetherRealm chce się z PC-towcami przeprosić.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
07.06.2015 21:30
krawi92
2
Legionista

Wow i have mortal kombat x on my phone but i find grea cheat .. Check it :exclusive-hacks.com/mortal-kombat-x-hack/