Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Android iOS

Violett Android

Violett to przygodówka z interfejsem typu point & click, wyprodukowana przez gdyńską firmę Forever Entertainment. Zadaniem gracza jest pomóc nastoletniej bohaterce, która przedostała się do alternatywnego, magicznego świata, w walce z Pajęczą Królową i powrocie do domu.

Przygodowe, fantasy, point-and-click, 2D, polskie.

wersja językowa:
z polskimi napisami

Data premiery gry Violett | AND

18grudnia2013

Android
Okładka Violett (AND)
Violett

Violett jest dziełem gdyńskiej firmy Forever Entertainment, znanej z takich produkcji jak Fryderyk: Odrodzenie czy seria Miś Uszatek. Tym razem deweloperzy zdecydowali się zmierzyć z gatunkiem przygodówek, a jednym ze źródeł inspiracji stała się najsłynniejsza powieść Lewisa Carrolla - Alicja w Krainie Czarów.

Fabuła gry przeznaczonej na urządzenia mobilne z systemem Android przedstawia perypetie zbuntowanej nastolatki, której nie w smak jest decyzja rodziców o przeprowadzce do starego domu z dala od centrum miasta. W swoim nowym pokoju bohaterka znajduje magiczny talizman, będący portalem do alternatywnego świata znajdującego się za mysią dziurą. Zadaniem gracza jest pomóc Violett w zmaganiach z Pajęczą Królową i znalezieniu sposobu powrotu do domu.

Wzorem klasycznych przygodówek, rozgrywka bazuje na manipulowaniu elementami otoczenia, w tym wykorzystywaniu znajdowanych przedmiotów. Bohaterka może też posługiwać się nadnaturalnymi umiejętnościami jak telekineza czy ingerencja w prawa fizyki, co pozwala np. uruchamiać rozmaite mechanizmy.

Poziom trudności zagadek w Violett nie jest przesadnie wysoki, jednak twórcy gry dołożyli starań, by stanowiły one wyzwanie również dla nieco bardziej doświadczonych graczy. System sterowania w grze bazuje na klasycznym interfejsie typu point & click, z wieloma interaktywnymi obiektami w otoczeniu.

Na tle konkurencyjnych produkcji, Violett wyróżnia się atrakcyjną warstwą wizualną, łączącą elementy grafiki 2 i 3D. Na uwagę zasługuje komiksowa stylistyka oprawy graficznej z licznymi, fabularnymi przerywnikami, a także potęgujący atmosferę niesamowitości podkład dźwiękowy towarzyszący zabawie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Violett

Gra jest odpowiednia dla wszystkich grup wiekowych.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz