Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Prison Architect iOS

Prison Architect to koncentrująca się na aspekcie ekonomicznym gra strategiczna autorstwa zespołu Introversion. Gracze wcielają się w naczelnika więzienia i ich zadaniem jest zarządzanie tą placówką oraz jej rozbudowa. Konieczne jest dbanie o potrzeby więźniów, wymuszenie porządku wśród kryminalistów oraz odpowiednie zbalansowanie przychodów i wydatków.

Strategiczne, science fiction, ekonomiczne, RTS, 2D, kolonizacyjne, top-down, crowdfunding, indie.

Prison Architect - screen - 2016-05-20 - 322050Prison Architect - screen - 2016-05-20 - 322049Prison Architect - screen - 2016-05-20 - 322048Prison Architect - screen - 2016-05-20 - 322047Prison Architect - screen - 2016-05-20 - 322046Prison Architect - screen - 2016-05-20 - 322045Prison Architect - screen - 2016-05-20 - 322044Prison Architect - screen - 2016-05-20 - 322043Prison Architect - screen - 2016-05-20 - 322042

wersja językowa:
angielska

Data premiery gry Prison Architect | iOS

12maja2017

12maja2017

App Store

Apple iOS
Okładka Prison Architect (iOS)
Prison Architect

Prison Architect to strategia ekonomiczna, w której zadaniem graczy jest zarządzanie więzieniem. Grę opracowało niezależne brytyjskie studio Introversion, które ma na koncie produkcje takie jak UplinkDarwinia czy Defcon. Poza pecetami tytuł ukazał się także na urządzeniach mobilnych z systemem iOS.

Gra pełnymi garściami czerpie z tytułów pokroju Theme ParkDungeon Keeper i Dwarf Fortress. Gracze wcielają się w naczelnika nowego więzienia. Zabawę rozpoczynamy od zaprojektowania placówki, a następnie naszym zadaniem jest zarządzanie nią oraz jej rozbudowa. Oczywiście, zaraz po ukończeniu konstrukcji zaczynają pojawiać się pierwsi więźniowie i naszym obowiązkiem jest zadbać o ich potrzeby. Musimy m.in. nakarmić ich, zapewnić im dostęp do prysznicy oraz umożliwić spacery. Jednocześnie trzeba też zatrudnić strażników do kontrolowania populacji skazańców. Ponadto, każde więzienie potrzebuje sieci elektrycznej i elektronicznych systemów bezpieczeństwa. Każdy dodatkowy przyjęty więzień zwiększa kwotę wpłacaną każdego miesiąca na nasze konto, ale jednocześnie niesie za sobą wydatki. Dlatego przy wykonywaniu obowiązków musimy cały czas pamiętać o odpowiednim zbilansowaniu budżetu.

Zamieszkujący placówkę skazańcy posiadają własne osobowości i sami decydują o tym, jak będą się zachowywać w naszym więzieniu. Niektórzy okażą się karni i będą trzymali się na uboczu, pracowali w kuchni lub trenowali na siłowni. Inni natomiast wykażą się tendencją do wywoływania bójek, w wyniku których strażnicy i współwięźniowie mogą nawet pożegnać się z życiem. Jeśli zaniedbamy przez długi czas potrzeby skazańców to ostatecznie doprowadzimy do wybuchu wielkich zamieszek. W takim wypadku regularni strażnicy często odmówią interwencji i będziemy musieli wezwać ciężko uzbrojone oddziały. Nie zabrakło też prób ucieczki. Autorzy nie zapomnieli również o systemie pozwalającym więźniom łączyć się w gangi oraz organizować kontrabandę.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 9.4 / 10 na podstawie 60 głosów czytelników.

Gry podobne do Prison Architect

Wymagania wiekowe Prison Architect

odpowiednia dla każdego wieku

Wieści ze świata (Ode, Marvel Heroes Omega, Prison Architect) 28/11/2017
Wieści ze świata (Ode, Marvel Heroes Omega, Prison Architect) 28/11/2017

wiadomość28 listopada 2017

Dziś piszemy o Ode, czyli nowej eksperymentalnej grze od studia Ubisoft Reflections (twórców Grow Home), przyspieszonym zamknięciu Marvel Heroes Omega (wraz z likwidacją studia Gazillion Entertainment) i zapowiedzi DLC dla konsolowych wersji Prison Architect. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Patch 2.0 do Prison Archtect będzie ostatnim dużym. Następna gra Introversion to Scanner Sombre
Patch 2.0 do Prison Archtect będzie ostatnim dużym. Następna gra Introversion to Scanner Sombre

wiadomość28 lipca 2016

Studio Introversion ujawniło zawartość patcha 2.0 do Prison Architect i poinformowało, że będzie to ostatnia duża aktualizacja do tego tytułu. Po jej wydaniu zespół zajmie się produkcją gry eksploracyjnej Scanner Sombre.

Sprzedaż Prison Architect przekroczyła 2 mln egzemplarzy
Sprzedaż Prison Architect przekroczyła 2 mln egzemplarzy

wiadomość8 lipca 2016

Zespół Introversion Software poinformował, że sprzedaż pecetowej wersji gry Prison Architect przekroczyła 2 mln egzemplarzy. Tym samym ta strategia ekonomiczna o zarządzaniu więzieniem stała się największym przebojem w karierze studia.

Prison Architect zmierza na konsole; wersja PC-towa z 1,5 mln sprzedanych egzemplarzy
Prison Architect zmierza na konsole; wersja PC-towa z 1,5 mln sprzedanych egzemplarzy

wiadomość20 stycznia 2016

Studio Introversion Software poinformowało, że wiosną bieżącego roku więzienna gra strategiczna Prison Architect ukaże się na konsolach Xbox One, Xbox 360 oraz PlayStation 4 (port przygotuje ekipa Double Eleven). Dodatkowo ujawniono, że wersja PC-towa rozeszła się w ponad 1,5 milionie egzemplarzy.

Prison Architect - dziś premiera więziennej strategii
Prison Architect - dziś premiera więziennej strategii

wiadomość6 października 2015

Od 2012 roku więzienna strategia ekonomiczna Prison Architect dostępna była w ramach wczesnego dostępu. Dziś produkcja w końcu ukaże się w pełnej wersji, wraz z nowym trybem rozgrywki Escape.

38 graczy poleca tę grę. Ostatnio:

wequest2

Gorn221

WildCamel

Lloyd Bank$

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz