Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Five Nights at Freddy's Win Phone

Niezwykle oryginalny, niezależny horror autorstwa Scotta Cawthona. W grze wcielamy się w rolę nocnego stróża w pizzerii, w której po zmroku ożywają animatroniczne zabawki, próbujące pozbawić nas życia. Rozgrywka polega na nieustannym obserwowaniu kamer monitoringu i zamykaniu drzwi stróżówki w momentach zagrożenia.

Przygodowe, elementy zręcznościowe, FPP, horror, indie, survival horror.

Five Nights at Freddy's - screen - 2015-01-30 - 294296Five Nights at Freddy's - screen - 2015-01-30 - 294295Five Nights at Freddy's - screen - 2015-01-30 - 294294Five Nights at Freddy's - screen - 2015-01-30 - 294293Five Nights at Freddy's - screen - 2015-01-30 - 294292Five Nights at Freddy's - screen - 2015-01-30 - 294291Five Nights at Freddy's - screen - 2015-01-30 - 294290Five Nights at Freddy's - screen - 2015-01-30 - 294289

Scott Cawthon | producent

Scott Cawthon | wydawca

wersja językowa:
EN napisy i dialogi

Data premiery gry Five Nights at Freddy's | WP

1grudnia2014

Windows Phone
Okładka Five Nights at Freddy's (WP)
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy’s to oryginalny horror, w którym jako nocny stróż w pizzerii musimy przetrwać w konfrontacji z morderczymi maskotkami. Tytuł został opracowany przez niezależnego twórcę Scotta Cawthona, znanego wcześniej m.in. z gry The Desolate Hope i ukazał się m.in. na urządzeniach z systemem Windows Phone.

W grze wcielamy się w rolę bezrobotnego stróża, który przyjmuje sezonową posadę w restauracji Freddy Fazbear’s Pizza. Jej główną atrakcją jest sam miś Freddy oraz jego dwaj przyjaciele – roboty zaprogramowane do zabawiania gości. Z pozoru proste zadanie już pierwszej nocy przeradza się w prawdziwy koszmar, kiedy odkrywamy, że sympatyczne animatroniki w nocy ożywają, a ich nastawienie do przebywających w środku ludzi nie jest zbyt przyjazne. Przebywając sami w swym pokoju, wyposażeni jedynie w system monitoringu oraz niezbyt pojemną baterię, musimy stawić czoła morderczym maskotkom, pragnącym naszej śmierci.

Pod względem gatunkowym Five Nights at Freddy’s jest produkcją trudną do sklasyfikowania. Gra wystawia na próbę naszą spostrzegawczość i zdolność podejmowania błyskawicznych decyzji, a nierzadko również i nerwy – potrafiąc solidnie wystraszyć nawet najbardziej sceptycznych graczy.

Podczas gry znajdujemy się cały czas w umieszczonej po środku budynku stróżówce, w której niestety nie możemy się tak po prostu zabarykadować. Cała trudność polega bowiem na tym, że używanie wszystkich kontrolowanych przez nas urządzeń, w tym włączanie oświetlenia, zamykanie drzwi czy korzystanie z kamer systemu monitoringu, zużywa energię, która musi wystarczyć nam na całą noc. Zabawa sprowadza się więc do ustawicznego obserwowania obrazu z kamer, umieszczonych w różnych pomieszczeniach pizzerii. Kiedy zauważymy, że nieruchome dotąd roboty zniknęły lub zmieniły swoje miejsce, musimy błyskawicznie odnaleźć je na podglądzie z innej kamery, gdyż z reguły oznacza to, że rozpoczęły właśnie podróż w naszą stronę. Kiedy animatronik zbliży się do naszego pomieszczenia, aby uniknąć śmierci musimy błyskawicznie zamknąć lewe bądź prawe drzwi pokoju.

Aby ukończyć grę, musimy przetrwać pięć kolejnych nocy (od godz. 0.00 do 6.00). Pierwszy dzień pracy jest oczywiście najprostszy i bez problemu powinien uporać się z nim każdy gracz. Z każdą kolejną nocą poziom trudności jednak rośnie, a mordercze zabawki stosują coraz bardziej wymyślne taktyki, aby wyprowadzić nas w pole. Na szczęście w przypadku śmierci, nie musimy zaczynać zabawy od początku, powtarzając jedynie feralny dzień.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: mała (do 50 MB)

Gry podobne do Five Nights at Freddy's

Wymagania wiekowe Five Nights at Freddy's

12+

Warner Bros. pracuje nad kinową wersją Five Nights at Freddy’s
Warner Bros. pracuje nad kinową wersją Five Nights at Freddy’s

wiadomość8 kwietnia 2015

Kolejna gra wideo doczeka się filmowej adaptacji. Tym razem nie jest to jednak żadna z dużych produkcji, lecz niezależny horror stworzony przez niejakiego Scotta Cawthona. Prawa do marki Five Nights at Freddy's właśnie zostały wykupione przez Warner Bros. i według nieoficjalnych doniesień pierwsze prace nad tytułem już się rozpoczęły.

CounterSpy, Tactics Maiden, Five Nights at Freddy's i inne – przegląd najlepszych gier września na Androida
CounterSpy, Tactics Maiden, Five Nights at Freddy's i inne – przegląd najlepszych gier września na Androida

wiadomość7 października 2014

W przeglądzie najlepszych wrześniowych produkcji na Androida omawiamy m.in. RPG-i Tactics Maiden oraz Illusion of L'Phalcia, skradankę CounterSpy, turową strategię Open Panzer, zręcznościówkę Spider-Man: Unlimited czy zwariowane Goat Simulator.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz