Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Android iOS

Worms iOS

Worms to tytuł, należący do popularnej serii strategii turowych i po raz pierwszy w historii owego cyklu zadedykowany platformie iOS. Owocem pracy developerów stała się klasyczna wersja gry z dwuwymiarową grafiką. Niniejsza pozycja dostępna jest w ramach Apple AppStore.

Strategiczne, turowe, Worms, 2D, elementy zręcznościowe, multiplayer, kooperacja, podzielony/wspólny ekran.

Team 17 | producent

Team 17 | wydawca

Strona oficjalna

wersja językowa:
angielska

Data premiery gry Worms | iOS

12lipca2009

Apple iOS
Okładka Worms (iOS)
Worms

Worms to tytuł, należący do popularnej serii strategii turowych i po raz pierwszy w historii owego cyklu zadedykowany platformie iOS. Owocem pracy developerów stała się klasyczna wersja gry z dwuwymiarową grafiką. Niniejsza pozycja dostępna jest do pobrania w ramach oficjalnego sklepu Apple AppStore.

Zasady zabawy nie zmieniły się od 1995 r. – użytkownik nadal dowodzi jedną z dwóch drużyn różowych robaczków, umieszczonych w dziwacznym krajobrazie. Zespoły, wykonując ruchy w naprzemiennych turach, za wszelką cenę eliminują się nawzajem. Zrealizowanie postawionego celu ułatwia dwudziestodwuelementowy arsenał broni, w skład którego wchodzi m.in. wyrzutnia rakiet, strzelba, granat, mina i zdalnie sterowana owca-kamikadze. Przeprowadzając każdy atak wziąć trzeba poprawkę na nieustannie zmieniający się wiatr. Aby zbytnio nie przemęczać robaczków, w przemieszczaniu można wykorzystać linę, teleporter czy plecak odrzutowy.

Dla różowych kreaturek niebezpieczne są też pułapki porozmieszczane na polu walki. Wormsa uważa się za zmarłego, gdy wskaźnik poziomu jego życia dochodzi do zera. Ewentualnie wypada on z obiegu, kiedy zajmowana przez niego pozycja zostaje zalana wodą. W trybie single player gracz mierzy swoje siły w starciach ze Sztuczną Inteligencją, aczkolwiek o wiele więcej przyjemności czerpie się z potyczek z żywym przeciwnikiem. W systemie zabawy wieloosobowej zaimplementowano dwa rozwiązania. Maksymalnie czterech zawodników rywalizuje ze sobą bezpośrednio przy jednym urządzeniu, bądź w sieci lokalnej za pośrednictwem połączenia Bluetooth.

Użytkownik otrzymuje sposobność do modelowania rozgrywek wedle własnych upodobań. Samodzielnie wybiera wygląd poszczególnych plansz, ustala czas przeznaczony na wykonanie jednego ataku, jak również długość konkretnych bitew. Aby utożsamiać się z robaczkami nadaje się im imiona oraz wybiera pomnik, pojawiający się po ich śmierci. Dla mniej wprawionych graczy przygotowano tutorial, wprowadzający w świat militarnych zmagań.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1 - 4  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Gry podobne do Worms

Wymagania wiekowe Worms

12+

Wieści ze świata (Worms, Forza Horizon, Battlefield 3, Hard Reset) 12/7/12
Wieści ze świata (Worms, Forza Horizon, Battlefield 3, Hard Reset) 12/7/12

wiadomość12 lipca 2012

Dziś piszemy m.in. o Limitowanej Edycji Kolekcjonerskiej gry Forza Horizon, debiucie funkcji Matches w strzelaninie Battlefield 3, darmowym dodatku DLC dla użytkowników Hard Reset, a także zapowiedzi nowej odsłony serii Worms na Facebooka. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Studio Team 17 zapowiedziało grę Worms Revolution
Studio Team 17 zapowiedziało grę Worms Revolution

wiadomość31 marca 2012

Słynne „robale” powrócą w tym roku w grze Worms Revolution. Studio Team 17 zapowiada, że otrzymamy produkcję zbudowaną od podstaw za pomocą nowego silnika.

Battlefield 1943 najpopularniejszą grą Xbox Live Arcade w 2009 roku
Battlefield 1943 najpopularniejszą grą Xbox Live Arcade w 2009 roku

wiadomość11 stycznia 2010

Firma Microsoft ujawniła listę najlepiej sprzedających się gier dostępnych w Xbox Live Arcade w 2009 roku. Na pierwszym miejscu uplasował się mały eksperyment Electronic Arts, czyli dostępny tylko w dystrybucji elektronicznej Battlefield 1943, o sukcesie którego donosiliśmy kilka dni po premierze. Pomysł na mniej rozbudowaną wersję znanej serii był strzałem w dziesiątkę.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (5 marca 2009)
Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (5 marca 2009)

wiadomość5 marca 2009

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: RAF chce graczy, A Boy and His Blob zapowiedziane, MotionPlus być może w czerwcu, 12 marca dniem ujawnienia nowego dzieła EA Montreal, Worms 2: Armageddon na pierwszych zrzutach, byli członkowie Microprose zakładają nowe studio i inne. Zapraszamy do lektury.

Wyłoniono najlepsze gry dostępne w usłudze Xbox Live Arcade

wiadomość23 lutego 2008

Pod koniec stycznia informowaliśmy o zorganizowanym przez Microsoft konkursie, w którym mogliśmy głosować na najlepsze gry dostępne w usłudze Xbox Live Arcade. Do wyboru mieliśmy 112 tytułów, które startowały w sześciu kategoriach. Ponadto w czterech dodatkowych kategoriach zwycięzców wytypował sam amerykański koncern. Ogłoszenie wyników nastąpiło na imprezie Game Developers Conference, a poniżej znajduje się pełna lista zwycięzców.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz