Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Sid Meier's Pirates! Win Phone

Mobilna reedycja gry Sid Meier's Pirates! z roku 2004, będącej odświeżoną wersją klasycznego hitu z końca lat 80-tych. Akcja gry osadzona jest w czasach, gdy w rejonie Karaibów królowali wszelkiej maści piraci, a gracz ma niepowtarzalną okazję stać jednym z owych zawadiaków i swymi czynami na stale wpisać się w karty historii.

Przygodowe, elementy RPG, piraci, przygodowe gry akcji, statki.

Firaxis Games | producent

2K Games | wydawca

Strona oficjalna

wersja językowa:
EN napisy i dialogi

Data premiery gry Sid Meier's Pirates! | WP

11kwietnia2012

Windows Phone
Okładka Sid Meier's Pirates! (WP)
Sid Meier's Pirates!

Mobilna reedycja gry Sid Meier's Pirates! z roku 2004, będącej odświeżoną wersją klasycznego hitu z końca lat 80-tych. Za remake na system Windows Phone gry odpowiada sam autor oryginału – legendarny Sid Meier i jego studio Firaxis Games.

Podobnie jak pierwowzór, gra stanowi swoistą mieszankę elementów zręcznościowych, przygodowych i cRPG. Jej akcja osadzona jest w czasach, gdy w rejonie Karaibów królowali wszelkiej maści piraci, a gracz ma niepowtarzalną okazję stać jednym z owych zawadiaków i swymi czynami na stałe wpisać się w karty historii. Tak jak w pierwszych Piratach, w nowożytnej wersji gry autorzy zafundowali nam otwarty model rozgrywki: gra kończy się, gdy zechcemy po prostu odejść na emeryturę.

Sid Meier's Pirates! składa się z szeregu powtarzalnych elementów fabularno-zręcznościowych. W trakcie zabawy kierujemy swym okrętem (bądź całą flotą), toczymy zaciekłe bitwy morskie i przypuszczamy ataki na porty oraz miasta, a także walczymy na szpady na pokładach atakowanych okrętów lub na lądzie. Zawijając do portu możemy handlować i uzupełniać zapasy, naprawiać uszkodzone okręty i rekrutować członków załogi, zaś odwiedzając portowe karczmy wysłuchiwać lokalnych plotek i podejmować się rozmaitych zadań do wykonania. Ważnym elementem gry, wpływającym na nasz status społeczny, jest możliwość odwiedzania wpływowych władców i oferowania swoich usług ówczesnym potęgom kolonialnym, takim jak Anglia, Francja, Holandia czy Hiszpania.

Odświeżona wersja gry jest produkcją wierną oryginałowi, choć w wielu elementach jeszcze bardziej rozbudowaną i dopracowaną. Największą zmianą jest nowy, trójwymiarowy silnik graficzny, dzięki czemu oprawa wizualna gry stała się estetyczna i przyjemna dla oka. Całość zrealizowano zaś w stylu odzwierciedlającym realia epoki (autentycznie wyglądające statki czy ubrania z okresu XVII-XVIII wieku), ubarwionym dodatkowo nieco kreskówkowym charakterem.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Gry podobne do Sid Meier's Pirates!

Wymagania wiekowe Sid Meier's Pirates!

12+

Promocje mobilne na weekend 11–12 października (m.in. Shadowrun Returns, The Room Two)
Promocje mobilne na weekend 11–12 października (m.in. Shadowrun Returns, The Room Two)

wiadomość11 października 2014

Przed Wami kolejne wydanie cyklu poświęconego najciekawszym promocjom cenowym na gry mobilne. W przeglądzie zamieściliśmy informacje o przecenach takich gier jak Shadowrun Returns, The Room Two, Need For Speed: Most Wanted i Sid Meier’s Pirates!.

Piraci Sida Meiera na Nintendo Wii rozwiną żagle jesienią
Piraci Sida Meiera na Nintendo Wii rozwiną żagle jesienią

wiadomość5 maja 2010

Tej jesieni na konsolach Nintendo Wii, zawita Sid Meier's Pirates! Ta klasyczna gra o morskich przygodach, której pierwsza wersja pamięta jeszcze lata 80-te ubiegłego wieku, będzie według twórców, doskonale pasować do tej platformy.

Wieści ze świata (Uncharted 2: Among Thieves, The Settlers 7, MAG) 23/04/10
Wieści ze świata (Uncharted 2: Among Thieves, The Settlers 7, MAG) 23/04/10

wiadomość23 kwietnia 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o aktualizacji The Settlers 7 i Uncharted 2: Among Thieves, darmowym DLC do MAG, restrukturyzacji w firmie SEGA, a także zwolnieniach w Krome Studios. Zapraszamy do lektury.

Nowe gry w ofercie Xbox Originals już 11 lutego

wiadomość5 lutego 2008

Wraz z ostatnią aktualizacją dashboardu X360, serwis Xbox LIVE wzbogacił się o nową usługę, Xbox Originals. Dzięki niej posiadacze konsoli mogą pobrać na twardy dysk pełne wersje gier z pierwszego Xboksa, płacąc za każdą 1200 MP. Niestety od czasu aktualizacji skromna oferta usługi wzbogaciła się zaledwie o jeden tytuł. Na szczęście niedługo dołączą do niej trzy kolejne – i to nie byle jakie.

Sid Meier myśli o MMO

wiadomość5 lutego 2008

Znany powszechnie twórca gier komputerowych Sid Meier (Civilization, Railroad Tycoon), w wywiadzie udzielonym serwisowi Gamers Global przyznał, że w przyszłości chętnie zająłby się projektem MMO.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz