Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Star Wars: Knights of the Old Republic iOS

Pierwszy cRPG osadzony w świecie Gwiezdnych Wojen, rozgrywający się 4000 lat przed wydarzeniami ukazanymi w epizodach filmowych, w czasach Starej Republiki, gdzie trwa wieczna walka między mocami Jedi i Sith.

RPG, TPP, science fiction, Star Wars, filmy, klasyczne RPG.

wersja językowa:
angielska

Data premiery gry Star Wars: Knights of the Old Republic | iOS

30maja2013

30maja2013

App Store

Apple iOS
Okładka Star Wars: Knights of the Old Republic (iOS)
Star Wars: Knights of the Old Republic

Przygotowana z myślą o graczach mobilnych, odświeżona wersja klasycznej gry cRPG, osadzonej w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Tytuł pojawił się na rynku pierwotnie w 2003 roku i trafił w ręce użytkowników PC oraz konsol Xbox. Za jego powstanie odpowiada zaś ekipa studia BioWare, znana z bestsellerowej serii fabularnej Baldur’s Gate. Przygotowana w 10 rocznicę pecetowej premiery reedycja gry, trafiła w ręce użytkowników systemu iOS i oprócz przystosowania interfejsu do warunków mobilnych, jest niemal wierną kopią oryginału.

Fabuła gry przenosi nas 4000 lat wstecz w stosunku do wydarzeń, ukazanych w pierwszej filmowej odsłonie cyklu Star Wars Episode IV: The New Hope. Trafiamy do tytułowej Starej Republiki, która pomimo ogromnej przepaści czasowej jest niemal równie wysoko zaawansowana technologicznie i od tysiącleci potrafi swobodnie podróżować po obszarze kosmosu. Mimo zwycięskiej wojny z Mandolarianami, Republika znajduje się w stanie odwiecznego konfliktu z mrocznymi siłami Sithów. Gracz wciela się w postać rycerza Jedi Dartha Revana – jednego z głównych dowódców floty Republiki, który przeszedł na stronę Sithów. W trakcie gry, poprzez swoje uczynki będziemy jednak musieli ostatecznie opowiedzieć się po jasnej lub ciemnej strony mocy.

Mechanika rozgrywki w swych ogólnych założeniach przypomina serię Baldur’s Gate z tą różnicą, że zamiast klasycznego widoku izometrycznego, zastosowano nowoczesny silnik 3D. Przystępując do rozgrywki tworzymy własną drużynę, wybierając spośród dziewięciu klas, charakterystycznych dla uniwersum Star Wars. Wśród nich znajdziemy nie tylko ludzi, ale także inne rasy (takie jak Twi’leki, Wookie czy Battle Droids). Każdy z bohaterów reprezentuje rzecz jasna nieco inne umiejętności i w inny sposób sprawdza się w walce. Ta z kolei toczona jest w czasie rzeczywistym, choć autorzy pozostawili graczom możliwość skonfigurowania szeregu jej parametrów, dzięki czemu rozgrywka – w zależności od preferencji gracza – może toczyć się na modłę klasycznych turowych RPG, a także w modelu pośrednim.

W toku zabawy, na pokładzie własnego statku Ebon Hawk odwiedzamy łącznie osiem krain (m.in. planetę Tatooine, czy ojczyznę Ewoków – Kashyyyk). Do naszej dyspozycji oddano całą masę typowych gadżetów, począwszy od popularnych blasterów i mieczy świetlnych, na rozmaitych magicznych artefaktach skończywszy. Rozwój postaci może być prowadzony w kilku różnych kierunkach, z których każdy posiada swoje własne drzewko rozwoju. Co ważne, w trakcie gry cały czas balansujemy między jasną a ciemną stroną mocy, a dokonywane przez nas wyboru mają bezpośredni wpływ na przebieg fabuły oraz zakończenie rozgrywki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: duża (powyżej 500 MB)

Ocena gry 9.0 / 10 na podstawie 54 ocen czytelników.

Gry podobne do Star Wars: Knights of the Old Republic

Wymagania wiekowe Star Wars: Knights of the Old Republic

12+

Najlepsze gry mobilne bez mikropłatności (#16 – RPG, cz. 2)
Najlepsze gry mobilne bez mikropłatności (#16 – RPG, cz. 2)

wiadomość15 lipca 2016

Szesnasty odcinek cyklu omawiającego najlepsze gry mobilne bez mikropłatności postanowiliśmy ponownie poświęcić produkcjom z gatunku RPG. Tym razem skoncentrowaliśmy się jednak na najbardziej godnych uwagi konwersjach z konsol.

Pierwsze wideo z fanowskiego remake'u Star Wars: Knights of the Old Republic
Pierwsze wideo z fanowskiego remake'u Star Wars: Knights of the Old Republic

wiadomość9 marca 2016

Na nagraniu można zobaczyć, jak prezentuje się Tatooine, Taris i Endar Spire odtworzone na Unreal Engine 4. Projekt Knights of the Old Republic: Apeiron znajduje się obecnie w fazie pre-alfa, a jego twórcy chcą go uczynić darmowym dla wszystkich posiadaczy oryginalnego KotOR-a.

Powstaje remake Star Wars: Knights of the Old Republic
Powstaje remake Star Wars: Knights of the Old Republic

wiadomość15 lutego 2016

Kultowa gra RPG Star Wars: Knights of the Old Republic doczeka się fanowskiego remake'u zatytułowanego Knights of the Old Republic: Apeiron. Projekt obecnie znajduje się w fazie pre-alfa i powstaje przy wykorzystaniu technologii Unreal Engine 4.

Najlepsze gry mobilne z uniwersum Gwiezdnych wojen (m.in. Star Wars: Knights of the Old Republic)
Najlepsze gry mobilne z uniwersum Gwiezdnych wojen (m.in. Star Wars: Knights of the Old Republic)

wiadomość16 grudnia 2015

W kolejnym przeglądzie omawiamy najlepsze mobilne gry z uniwersum Gwiezdnych wojen. Mogą one umilić oczekiwania na polską premierę Przebudzenia Mocy.

Ciekawostki i sekrety serii Star Wars: Knights of the Old Republic
Ciekawostki i sekrety serii Star Wars: Knights of the Old Republic

wiadomość3 sierpnia 2015

Tajemnice i smaczki serii Star Wars: Knights of the Old Republic. W tekście m.in. Sleheyron - wycięta planeta, czy Malak potrafi tańczyć, ukryty pacyfizm HK-47.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz